OlloClip zapowiada nową linię obiektywów do iPhone’a 7 i 7 Plus

OlloClip zapowiada nową linię obiektywów do iPhone’a 7 i 7 Plus

Adaptery do smartfonów cieszą się coraz większa popularnością, zwłaszcza wśród filmowców. Znany producent właśnie zapowiedział nową linię szkieł przeznaczonych do modelu iPhone 7.

Choć wiele osób wciąż patrzy na fotografię mobilną z przymrużeniem oka, nie sposób zlekceważyć faktu iż jest to jeden z najprężniej rozwijających się rynków ostatnich lat. Co i rusz powstają nowe akcesoria, które usprawnić mają rejestrację obrazu za pomocą smartfonów, takie jak stabilizatory, rigi i zewnętrzne obiektywy, które upodobali sobie zwłaszcza twórcy materiałów wideo.

Do dzisiaj powstało już kilka filmów w całości nagranych iPhone’ami, a wiele osób, w połączeniu z zewnętrznymi mikrofonami i adapterami wykorzystuje je także jako narzędzie do nagrywania reportaży i wywiadów. Wszystkich fanów tego typu udogodnień ucieszy informacja, że OlloClip zamierza wprowadzić nową linię szkieł przeznaczonych do iPhone’a 7 i 7 Plus.

W skład nowej linii wejdą 3 zestawy optyki: Core, Active i Macro Pro. Według producenta wszystkie bazują na nowo opracowanych układach optycznych, które dostarczyć mają jeszcze lepszej jakości zdjęć. O tym czy nie są to tylko płonne obietnice przekonamy się jednak dopiero gdy szkła trafią na rynek. Warto jednak wspomnieć o wygodnym mocowaniu, które pozwoli na łatwą wymianę modułów i mocowaniu, ułatwiającym operowanie smartfonem.

W skład zestawu Core wejdą 2 obiektywy spełniające rolę 3 szkieł: szeroki kąt o polu widzenia 120 i  Fisheye o polu widzenia 180 stopni, który posłuży również jako obiektyw makro z 15-krotnym powiększeniem obrazu. Jednym słowem bardzo uniwersalny zestaw.

Active Lens Set to z kolei zestaw, który pozwoli nam uchwycić zarówno szerokie krajobrazy, jak i detale oraz ciekawe portrety. Otrzymujemy “teleobiektyw”, który dwukrotnie przemnoży ogniskową używanego modułu, pozwalając na uzyskanie plastycznego rozmycia tła oraz ultra szeroki kąt o polu widzenia 155 stopni.

Ostatni zestaw Macro Pro został pomyślany przede wszystkim o osobach chcących przekształcić iPhone 7 w cyfrowy mikroskop. W jego skład wejdą 3 adaptery oferujące powiększenia 7, 14 i 21x.

Nowe szkła mają pojawić się w sprzedaży w połowie października, jednak już teraz można je zamawiać w przedsprzedaży, w cenach 99 dolarów (Core), 119 dolarów (Active) i 79 dolarów (Macro Pro).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem olloclip.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2