OlloClip zapowiada nową linię obiektywów do iPhone’a 7 i 7 Plus

0
Maciej Luśtyk
11 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Adaptery do smartfonów cieszą się coraz większa popularnością, zwłaszcza wśród filmowców. Znany producent właśnie zapowiedział nową linię szkieł przeznaczonych do modelu iPhone 7.

Choć wiele osób wciąż patrzy na fotografię mobilną z przymrużeniem oka, nie sposób zlekceważyć faktu iż jest to jeden z najprężniej rozwijających się rynków ostatnich lat. Co i rusz powstają nowe akcesoria, które usprawnić mają rejestrację obrazu za pomocą smartfonów, takie jak stabilizatory, rigi i zewnętrzne obiektywy, które upodobali sobie zwłaszcza twórcy materiałów wideo.

Do dzisiaj powstało już kilka filmów w całości nagranych iPhone’ami, a wiele osób, w połączeniu z zewnętrznymi mikrofonami i adapterami wykorzystuje je także jako narzędzie do nagrywania reportaży i wywiadów. Wszystkich fanów tego typu udogodnień ucieszy informacja, że OlloClip zamierza wprowadzić nową linię szkieł przeznaczonych do iPhone’a 7 i 7 Plus.

W skład nowej linii wejdą 3 zestawy optyki: Core, Active i Macro Pro. Według producenta wszystkie bazują na nowo opracowanych układach optycznych, które dostarczyć mają jeszcze lepszej jakości zdjęć. O tym czy nie są to tylko płonne obietnice przekonamy się jednak dopiero gdy szkła trafią na rynek. Warto jednak wspomnieć o wygodnym mocowaniu, które pozwoli na łatwą wymianę modułów i mocowaniu, ułatwiającym operowanie smartfonem.

W skład zestawu Core wejdą 2 obiektywy spełniające rolę 3 szkieł: szeroki kąt o polu widzenia 120 i  Fisheye o polu widzenia 180 stopni, który posłuży również jako obiektyw makro z 15-krotnym powiększeniem obrazu. Jednym słowem bardzo uniwersalny zestaw.

Active Lens Set to z kolei zestaw, który pozwoli nam uchwycić zarówno szerokie krajobrazy, jak i detale oraz ciekawe portrety. Otrzymujemy “teleobiektyw”, który dwukrotnie przemnoży ogniskową używanego modułu, pozwalając na uzyskanie plastycznego rozmycia tła oraz ultra szeroki kąt o polu widzenia 155 stopni.

Ostatni zestaw Macro Pro został pomyślany przede wszystkim o osobach chcących przekształcić iPhone 7 w cyfrowy mikroskop. W jego skład wejdą 3 adaptery oferujące powiększenia 7, 14 i 21x.

Nowe szkła mają pojawić się w sprzedaży w połowie października, jednak już teraz można je zamawiać w przedsprzedaży, w cenach 99 dolarów (Core), 119 dolarów (Active) i 79 dolarów (Macro Pro).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem olloclip.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)