Spotkanie z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem w Yours Gallery

0
Marcin Grabowiecki
17 Czerwiec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na rozmowę z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem o ich nowych książkach poświęconych fotografii: "Dno oka" i "Historie fotografii polskiej 1839-2009". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca o godz. 19:00 w siedzibie Yours Gallery w Warszawie.

Poniedziałkowe spotkanie w Yours Gallery zorganizowane zostało z okazji niedawnych premier dwóch książek poświęconych fotografii: "Dno oka" Wojciecha Nowickiego i "Historie fotografii polskiej 1839-2009" Adama Mazura.

"Dno oka"

Właściwie zbiór ten powinien się stać lekturą obowiązkową dla studentów fotografii oraz dla wszystkich, którzy interesują się zdjęciami, nie opuszczających wystaw fotograficznych, kolekcjonerów albumów - pisze Beata Łyżwa Sokół. (cwiczeniazpatrzenia.blox.pl)

"Historie fotografii polskiej 1839-2009"

Aż trudno uwierzyć, że nikt dotąd nie zebrał obszernej historii polskiego fotografowania w jednym dziele. Tłumy fotografów odwołują się raczej do wzorców obcych niż rodzimej tradycji - bo tej nie znają. (...) Wydana właśnie książka Adama Mazura próbuje zasypać tę gigantyczną dziurę - a nie jest to łatwe zadanie.(Kuba Dąbrowski, "Przekrój")

Wobec ciągłego niedosytu literatury fotograficznej na polskim rynku ukazanie się obu tych pozycji cieszy, a spotkanie w Yours Gallery wydaje się być znakomitą okazją, żeby przekonać się co na temat obu wydawnictw mają do powiedzenia ich autorzy.

Spotkanie z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem
Termin: 21.06, godz. 19:00

Yours Gallery
Krakowskie Przedmieście 33
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Już po raz piętnasty wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia...
19
1
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Jeśli chcecie wiedzieć jak szybko rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, warto prześledzić historię nośników SD, które właśnie skończyły 20 lat. W tym czasie...
18
0
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
27
8
Powiązane artykuły