Spotkanie z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem w Yours Gallery

0

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Czerwiec 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na rozmowę z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem o ich nowych książkach poświęconych fotografii: "Dno oka" i "Historie fotografii polskiej 1839-2009". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca o godz. 19:00 w siedzibie Yours Gallery w Warszawie.

Poniedziałkowe spotkanie w Yours Gallery zorganizowane zostało z okazji niedawnych premier dwóch książek poświęconych fotografii: "Dno oka" Wojciecha Nowickiego i "Historie fotografii polskiej 1839-2009" Adama Mazura.

"Dno oka"

Właściwie zbiór ten powinien się stać lekturą obowiązkową dla studentów fotografii oraz dla wszystkich, którzy interesują się zdjęciami, nie opuszczających wystaw fotograficznych, kolekcjonerów albumów - pisze Beata Łyżwa Sokół. (cwiczeniazpatrzenia.blox.pl)

"Historie fotografii polskiej 1839-2009"

Aż trudno uwierzyć, że nikt dotąd nie zebrał obszernej historii polskiego fotografowania w jednym dziele. Tłumy fotografów odwołują się raczej do wzorców obcych niż rodzimej tradycji - bo tej nie znają. (...) Wydana właśnie książka Adama Mazura próbuje zasypać tę gigantyczną dziurę - a nie jest to łatwe zadanie.(Kuba Dąbrowski, "Przekrój")

Wobec ciągłego niedosytu literatury fotograficznej na polskim rynku ukazanie się obu tych pozycji cieszy, a spotkanie w Yours Gallery wydaje się być znakomitą okazją, żeby przekonać się co na temat obu wydawnictw mają do powiedzenia ich autorzy.

Spotkanie z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem
Termin: 21.06, godz. 19:00

Yours Gallery
Krakowskie Przedmieście 33
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Wyścigi samochodowe to moc emocji i adrenaliny, brawurowe przejazdy, to także doskonałe warunki na uchwycenie wyjątkowych kadrów. Właśnie dlatego sprzęt Fujifilm...
0
1
Kodak przerzuca się na produkcję leków. 3-krotny wzrost wartości firmy w ciągu jednego dnia
Kodak przerzuca się na produkcję leków. 3-krotny wzrost wartości firmy w ciągu jednego dnia
Niegdysiejszy gigant fotograficzny otrzymał rządowe wsparcie w wysokości 765 mln dolarów, które pomoże firmie dokonać strategicznego przebranżowienia.
29
2
Nowa strona Next77
Nowa strona Next77
Firma Next77 - dystrybutor sprzętu fotograficznego, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu nowej, ulepszonej wersji swojej strony internetowej.
0
0
Powiązane artykuły