Spotkanie z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem w Yours Gallery

0
Marcin Grabowiecki
17 Czerwiec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na rozmowę z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem o ich nowych książkach poświęconych fotografii: "Dno oka" i "Historie fotografii polskiej 1839-2009". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca o godz. 19:00 w siedzibie Yours Gallery w Warszawie.
Poniedziałkowe spotkanie w Yours Gallery zorganizowane zostało z okazji niedawnych premier dwóch książek poświęconych fotografii: "Dno oka" Wojciecha Nowickiego i "Historie fotografii polskiej 1839-2009" Adama Mazura.

"Dno oka"
Właściwie zbiór ten powinien się stać lekturą obowiązkową dla studentów fotografii oraz dla wszystkich, którzy interesują się zdjęciami, nie opuszczających wystaw fotograficznych, kolekcjonerów albumów - pisze Beata Łyżwa Sokół. (cwiczeniazpatrzenia.blox.pl)

"Historie fotografii polskiej 1839-2009"
Aż trudno uwierzyć, że nikt dotąd nie zebrał obszernej historii polskiego fotografowania w jednym dziele. Tłumy fotografów odwołują się raczej do wzorców obcych niż rodzimej tradycji - bo tej nie znają. (...) Wydana właśnie książka Adama Mazura próbuje zasypać tę gigantyczną dziurę - a nie jest to łatwe zadanie.(Kuba Dąbrowski, "Przekrój")

Wobec ciągłego niedosytu literatury fotograficznej na polskim rynku ukazanie się obu tych pozycji cieszy, a spotkanie w Yours Gallery wydaje się być znakomitą okazją, żeby przekonać się co na temat obu wydawnictw mają do powiedzenia ich autorzy.

Spotkanie z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem
Termin: 21.06, godz. 19:00

Yours Gallery
Krakowskie Przedmieście 33
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rekord Guinnessa pobity - oto najmniejsza matryca na świecie
Rekord Guinnessa pobity - oto najmniejsza matryca na świecie
Firma OmniVision wprowadziła na rynek specjalistyczny sensor o wymiarach zaledwie 0,575mm x 0,575mm, który umożliwić ma lekarzom badanie nawet najwęższych naczyń...
13
0
Przewozisz filmy samolotem? Uważaj na nowe skanery bagażu podręcznego
Przewozisz filmy samolotem? Uważaj na nowe skanery bagażu podręcznego
Nie od dziś wiadomo, że niewywołanych filmów nie należy nadawać w bagażu rejestrowanym. Teraz jednak problemem dla fanów analoga może być także kontrola bagażu...
16
0
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Powiązane artykuły