Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Spotkanie z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem w Yours Gallery

0

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Czerwiec 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na rozmowę z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem o ich nowych książkach poświęconych fotografii: "Dno oka" i "Historie fotografii polskiej 1839-2009". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca o godz. 19:00 w siedzibie Yours Gallery w Warszawie.

Poniedziałkowe spotkanie w Yours Gallery zorganizowane zostało z okazji niedawnych premier dwóch książek poświęconych fotografii: "Dno oka" Wojciecha Nowickiego i "Historie fotografii polskiej 1839-2009" Adama Mazura.

"Dno oka"

Właściwie zbiór ten powinien się stać lekturą obowiązkową dla studentów fotografii oraz dla wszystkich, którzy interesują się zdjęciami, nie opuszczających wystaw fotograficznych, kolekcjonerów albumów - pisze Beata Łyżwa Sokół. (cwiczeniazpatrzenia.blox.pl)

"Historie fotografii polskiej 1839-2009"

Aż trudno uwierzyć, że nikt dotąd nie zebrał obszernej historii polskiego fotografowania w jednym dziele. Tłumy fotografów odwołują się raczej do wzorców obcych niż rodzimej tradycji - bo tej nie znają. (...) Wydana właśnie książka Adama Mazura próbuje zasypać tę gigantyczną dziurę - a nie jest to łatwe zadanie.(Kuba Dąbrowski, "Przekrój")

Wobec ciągłego niedosytu literatury fotograficznej na polskim rynku ukazanie się obu tych pozycji cieszy, a spotkanie w Yours Gallery wydaje się być znakomitą okazją, żeby przekonać się co na temat obu wydawnictw mają do powiedzenia ich autorzy.

Spotkanie z Wojciechem Nowickim i Adamem Mazurem
Termin: 21.06, godz. 19:00

Yours Gallery
Krakowskie Przedmieście 33
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
110
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Kodak Alaris zapowiada podniesienie od nowego roku cen materiałów światłoczułych o nawet 20 procent. Tłumaczy to wzrostem kosztów spowodowanych przez światową pandemią...
6
0
Powiązane artykuły