Zaplanuj wyjazd na targi photokina 2006

0
Marta Sinior
4 Sierpień 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Dokładnie za 54 dni na terenach wystawienniczych Koelnmesse w Kolonii między 26 września - 1 października 2006 roku rozpoczną się największe dla branży fotograficznej: Międzynarodowe Targi Fotograficzne photokina 2006. Na nowych terenach, w nowych północnych i południowych halach targowych odbędzie się tegoroczna photokina. Na prawie 280 000 m2 powierzchni wystawienniczej zaprezentuje się ponad 1 600 wystawców z 50 krajów. Dla wszystkich, którzy pragną odwiedzić tegoroczne targi przygotowaliśmy niezbędne informacje, które pomogą w zaplanowaniu i zorganizowaniu pobytu w Kolonii.
Dotychczas swój udział zgłosiło 8 firm z Polski, które otrzymały lokalizację. Natomiast ostateczna lista uczestników nie została zamknięta i wszyscy pragnący zaprezentować się jeszcze w tym roku mają szansę na uzyskanie pomocy w zakresie planowania wystawy, wstępnej kalkulacji kosztów, zabudowy stoiska, organizowania seminariów czy tłumaczeń.
JAK DOTRZEĆ NA TARGI, GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ?

Dojazd

Na targi photokina można dojechać, korzystając z linii lotniczych, kolejowych, połączeń autobusowych lub własnym samochodem (1300 km). Ostatnio ceny lotów do Kolonii stały się konkurencyjne ze względu na wejście na rynek tanich przewoźników (np. germanwings). Ceny lotów kształtują się na poziomie około 100 euro w obie strony. Nieco tańszy jest pociąg, który kursuje z Warszawy do Brukseli przez Kolonię (ekspres Kiepura). Podróż trwa całą noc, więc rano dojeżdżamy na stację znajdującą się niemal vis a vis targów. Podróż można zorganizować także zbiorowo, autokarem. Umożliwia to biuro turystyki targowej Jointex, które oferuje kompleksową organizacje wyjazdów przy udziale min. 30 uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września 2006 roku.

Nocleg

Ceny hoteli w Kolonii i okolicach zawsze są wyższe podczas targów i zazwyczaj większość miejsc jest zarezerwowana na kilka miesięcy przed rozpoczęciem targów. Dlatego warto skorzystać z ofert noclegowych przygotowywanych bezpłatnie przez serwis rezerwacji miejsc noclegowych Koelnmesse Service.
Przegląd hoteli bezpośrednio na stronie partnerhotels.koelnmesse.de Oferta obejmuje propozycje noclegu w interesującym nas terminie i przedziale cenowym zarówno w przytulnych hotelach, jak również apartamentach w luksusowych hotelach. Żeby dokonać rezerwacji online wystarczy wejść na stronę www.hotelzimmerbuchung.com

Można także skorzystać z usług rekomendowanego przez Przedstawicielstwo Targów Koelnmesse polskiego biura Jointex, które oferuje także zorganizowane wyjazdy w wersji autokarowej obejmujące przejazd, zakwaterowanie, transfery, wyżywienie, ubezpieczenie oraz opiekę pilota. Szczegółowych informacji udziela Jointex, ul. Malczewskiego 49/35, Warszawa, tel. (22) 844 31 30, 844 42 30, 844 42 50, e-mail: info@jointex.com.pl. Ściągnij ofertę Jointexu.


JAK ZWIEDZAĆ TARGI

w Przedstawicielstwie Targów Koelnmesse w Polsce wszyscy zainteresowani targami photokina otrzymają pomoc i materiały informacyjne

Bilety wstępu

Oszczędź czas i pieniądze!
Pod tym hasłem organizatorzy targów zachęcają do zakupu biletów wstępu na targi photokina online. Można go dokonać bezpośrednio na stronie internetowej www.photokina.de

Bilety na targi najlepiej kupić jeszcze przed wyjazdem w Przedstawicielstwie Targów Koelnmesse w Warszawie. Jest to wygodne, bo pozwala nam uniknąć stania w długich kolejkach przed kasami w Kolonii. Przy zakupie biletów w Polsce jesteśmy automatycznie rejestrowani w obowiązkowym systemie targowym dla odwiedzających oraz na życzenie otrzymujemy mapki miasta i okolic. Ponadto cena w przedsprzedaży jest nieco niższa niż na miejscu i można otrzymać fakturę VAT. Formularz zamówienia biletów wstępu można pobrać klikając tutaj (pdf, 90 KB). Należy go wypełnić i wysłać na numer faksu (22) 827 34 56. Organizatorzy dokonają rejestracji, po czym bilet wstępu oraz fakturę VAT odeślą drogą pocztową.

Obie formy zakupu (poprzez internet - płatność kartą lub w przedstawicielstwie - płatność za pobraniem) zawierają ceny biletów w przedsprzedaży.

Po otrzymaniu imiennego biletu (e-mailem lub pocztą) należy go wydrukować i zabrać ze sobą na targi.

Rodzaje biletów w zależności o planowanego pobytu:
 • Bilet ważny na cały okres targów
 • Bilet ważny trzy dni
 • Bilet ważny jeden dzień
Ceny biletów są podane na formularzu zamówienia.
Bilety wstępu uprawniają do bezpłatnego poruszania się środkami komunikacji miejskiej na terenie i w regionie miasta Kolonii podczas trwania imprezy targowej.

Bilet wstępu na targi = bilet komunikacji miejskiej.

Lądując na lotnisku Köln/Bonn nie wychodząc z budynku przechodząc jedynie na perony kolejowe można dostać się koleją miejską linii S13 w ciągu 13 minut bezpośrednio na tereny targowe (przystanek Messebahnhof Köln/Deutz) lub do centrum miasta (dworzec kolejowy Hauplbahnhof). Korzystając z biletów wstępu można jednocześnie bez problemu, sprawnie i szybko dotrzeć na targi oraz bez dodatkowych kosztów dojechać do hotelu i poruszać się po całym mieście.

Ponadto można zamówić katalog targowy, który pomoże nam przygotować się do targów. (cena 19 EUR). Znajdziemy w nim mapkę terenów targowych, poszeregowanych alfabetycznie i według asortymentu wystawców i wiele innych cennych informacji. Lista wystawców jest już dostępna w Internecie na stronie: www.photokina.de, ale katalog może okazać się łatwiejszy, bardziej poręczny i szczegółowy.

Plan targów i godziny otwarcia

Planując wyjazd na targi już wcześniej należy zastanowić się nad tym, co dokładnie nas interesuje. Należy pamiętać, że targi są czynne od godziny 9.00 do godziny 18.00 w dniach 26 września - 1 października 2006.

nowe tereny targowe Koelnmesse

Zakresy tematyczne na tegorocznych targach przedstawiają się następująco:
 • aparaty fotograficzne i kamery video
 • aparaty fotograficzne zintegrowane z telefonem komórkowym
 • skanery
 • wyposażenie studio fotograficznych, techniki oświetleniowe
 • oprogramowanie
 • sprzęt i urządzenia do obróbki cyfrowej
 • filmy do aparatów, materiały fotograficzne
 • nośniki cyfrowe
 • drukarki amatorskie
 • druk wielko-formatowy
 • slajdy, akcesoria
 • technika projekcji cyfrowej i audio-video
 • ekrany
 • interaktywne systemy prezentacji
 • technika sterowania
 • duże laboratoria fotograficzne i minilaby
 • kioski multimedialne
 • Internet/ usługi fotograficzne online
 • usługi serwisowe i audiowizualne
 • akcesoria fotograficzne
 • ramki i albumy fotograficzne
 • materiały eksploatacyjne, części zamienne
Organizatorzy targów pomyśleli również o tych, którzy nie zamierzają się ograniczać do technologii i przygotowali imprezy towarzyszące, a będą to:
 • Visual Gallery wystawa prac znanych artystów i utalentowanych młodych fotografów
 • Meet the Professional - forum kontaktów dla kręgu "kreatywnej sceny"
 • Academy meets photokina - prezentacja projektów i prac dyplomowych szkół wyższych i akademii z kraju i z zagranicy
 • Digital Printing - forum dyskusyjne w zakresie poligrafii
 • lifestyle media at photokina - prezentacja obrazu
 • Weitblick - prezentacje drapieżnych ptaków / impreza przemysłu teleoptycznego
 • Young Imaging Days - prezentacja najnowszych trendów autorstwa młodych artystów (scena fotocommunity / platforma internetowej fotografii amatorskiej)
 • Princess for one day - profesjonalna stylizacja i sesja fotograficzna dla damskiej części odwiedzających Photokinę, z udziałem znanego fotografa gwiazd, Guido Karpa (scena fotocommunity / platforma internetowej fotografii amatorskiej)
 • photokina - The Early Years 1950-56 - dokumentalna wystawa fotografii

Więcej informacji o targach photokina znajdziemy na stronie: www.photokina.de

Zapraszamy do odwiedzenia targów photokina 2006 w Kolonii.

Wszystkich tych, którym nie uda się wyjechać na targi photokina, zapraszamy do przeczytania obszernej relacji, która zostanie opublikowana w magazynie Fotopolis.pl

Natomiast wszystkim zainteresowanym udziałem w targach oraz wyjazdem porad udzielą Pani Anna Grenke oraz Pan Tomasz Jakubaszek - Przedstawicielstwo Targów Koelnmesse w Polsce, ul. Chmielna 5/7, Warszawa, tel. (22) 827 46 70, 827 46 74,
e-mail: info@pl.koelnmesse.com
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
Więcej w kategorii: Branża
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Jeśli uważacie, że po komercjalizacji Instagram zatracił swoją tożsamość, prawdopodobnie nie jesteście w błędzie. Zauważają to też chyba sami twórcy, którzy podejmują...
0
3
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej...
25
2
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu...
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w...
21
0