Photokina 2004 - jak zaplanować wyjazd?

0
Tomasz Gutkowski
2 Sierpień 2004
Artykuł na: 9-16 minut
Już za dwa miesiące w Kolonii rozpoczną się największe targi dla branży fotograficznej: photokina 2004. Na powierzchni 220.000 m. kw. zaprezentuje swoją ofertę targową ponad 1600 wystawców z 45 krajów. Co warto wiedzieć planując wyjazd na targi Photokina i jak zorganizować wizytę na targach? Staramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Już za dwa miesiące na terenach wystawienniczych Koelnmesse w Kolonii rozpoczną się największe targi dla branży fotograficznej: Międzynarodowe Targi Fotograficzne photokina 2004. Na powierzchni 220.000 m. kw. zaprezentuje swoją ofertę targową ponad 1600 wystawców z 45 krajów. Oto, co nas czeka od 28 września do 3 października 2004. Co warto wiedzieć planując wyjazd na targi photokina i jak zorganizować wizytę na targach, tak by została chwila na zwiedzanie miasta - dwudziestowiecznej Kolonii - metropolii nad Renem, centrum targów, kultury i sztuki. Z licznymi sklepami, filharmonią, wieloma muzeami, katedrą i unikatowymi kościołami uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast Północnej Nadrenii-Westfalii. Wspólnie z Przedstawicielstwem Targów Koelnmesse postaramy się odpowiedzieć na pytania czytelników, umożliwiając sprawne zorganizowanie wyjazdu i zaplanowanie pobytu.
JAK DOTRZEĆ NA TARGI, GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ?
 • dojazd
 • nocleg

JAK ZWIEDZAĆ TARGI?
 • bilety wstępu
 • usługi serwisowe i komunikacyjne
 • plan targów i godziny otwarcia


Przedstawicielstwo Targów Koelnmesse w Polsce zajmuje się nie tylko przedsprzedażą biletów, ale przede wszystkim służy pomocą wszystkim zainteresowanym targami photokina, zarówno wystawcom jak i odwiedzającym. Do biura przy ulicy Chmielnej 5/7 w Warszawie zainteresowani wyjazdem na targi mogą przyjść lub zadzwonić, by uzyskać porady dotyczące zorganizowania wyjazdu, zwiedzania targów czy samego miasta Kolonii. Zainteresowani wystawianiem się na targach mogą uzyskać pomoc w zakresie planowania wystawy, wstępnej kalkulacji kosztów, zabudowy stoiska, organizowania seminariów czy tłumaczeń. Nawet w tej chwili "spóźnialski" wystawca może zgłosić się z planem wystawienia swojej firmy na targach photokina 2004.

w Przedstawicielstwie Targów Koelnmesse w Polsce wszyscy zainteresowani targami photokina otrzymają pomoc i materiały informacyjne


JAK DOTRZEĆ NA TARGI, GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ?

Organizatorzy targów spodziewają się, że na tegoroczne targi photokina przyjedzie ponad 160.000 zwiedzających z całego świata, w tym ponad 600 osób z Polski. Dlatego tak ważne jest, żeby wcześniej zarezerwować nocleg oraz bilety lotnicze czy kolejowe.
Tereny wystawiennicze Koelnmesse znajdują się w centrum miasta w pobliżu starówki, katedry kolońskiej i głównego dworca kolejowego. Nie tylko wielkość, zwartość, elastyczność i komfort terenów targowych stanowią o światowej renomie targów Koelnmesse, ale także poziom usług serwisowych świadczonych przez targi i ich przedstawicielstwa. Dzięki temu każdy zwiedzający, czy też wystawca może zasięgnąć profesjonalnej porady i pomocy.

Dojazd

Na targi photokina można dojechać, korzystając z linii lotniczych, kolejowych, połączeń autobusowych lub własnym samochodem (1300 km). Ostatnio ceny lotów do Kolonii stały się konkurencyjne ze względu na wejście na rynek tanich przewoźników (np. germanwings). Ceny lotów kształtują się na poziomie około 100 euro w obie strony. Nieco tańszy jest pociąg, który kursuje z Warszawy do Brukseli przez Kolonię (ekspres Kiepura). Podróż trwa całą noc, więc rano dojeżdżamy na stację znajdującą się niemal vis a vis targów. Podróż można zorganizować także zbiorowo, autokarem. Umożliwia to biuro turystyki targowej Jointex, które oferuje kompleksową organizacje wyjazdów przy udziale min. 30 uczestników.

Nocleg

Ceny hoteli w Kolonii i okolicach zawsze są wyższe podczas targów i zazwyczaj większość miejsc jest zarezerwowana na kilka miesięcy przed rozpoczęciem targów. Dlatego warto skorzystać z ofert noclegowych przygotowywanych bezpłatnie przez serwis rezerwacji miejsc noclegowych Koelnmesse Service. Oferta obejmuje zarówno prywatne pensjonaty, przytulne hotele, jak również apartamenty w luksusowych hotelach. Żeby otrzymać propozycje noclegu w interesującym nas terminie i przedziale cenowym, należy wypełnić formularz i wysłać go e-mailem na adres: kms@koelmesse.de, hotel-services@koelnmesse.de lub faksem na numer: +49 221 821 37 39. Formularz można ściągnąć klikając tutaj (.pdf, 60 KB)

Można także skorzystać z usług rekomendowanego przez Przedstawicielstwo Targów Koelnmesse polskiego biura Jointex, które oferuje także zorganizowane wyjazdy w wersji autokarowej obejmujące przejazd, zakwaterowanie, transfery, wyżywienie, ubezpieczenie oraz opiekę pilota. Szczegółowych informacji udziela Jointex, ul. Malczewskiego 49/35, Warszawa, tel. (22) 844 31 30, 844 42 30, 844 42 50, e-mail: info@jointex.com.pl.

JAK ZWIEDZAĆ TARGI


Bilety wstępu

Bilety na targi najlepiej kupić jeszcze przed wyjazdem w Przedstawicielstwie Targów Koelnmesse w Warszawie. Jest to wygodne, bo pozwala nam uniknąć stania w długich kolejkach przed kasami w Kolonii. Przy zakupie biletów w Polsce jesteśmy automatycznie rejestrowani w obowiązkowym systemie targowym dla zwiedzających oraz na życzenie otrzymujemy mapki miasta i okolic. Ponadto cena w przedsprzedaży jest nieco niższa niż na miejscu i można otrzymać fakturę VAT. Zamówione bilety można odebrać osobiści w biurze na ulicy Chmielnej 5/7 w Warszawie albo otrzymać przesyłką pocztową lub kurierską. Formularz zamówienia biletów można pobrać klikając tutaj (.pdf, 90 KB). Należy go wypełnić i wysłać na numer faksu (22) 827 34 56 lub adres: Chmielna 5/7, 00-021 Warszawa.

Rodzaje biletów w zależności o planowanego pobytu:
Ceny biletów są podane na formularzu zamówienia.
Bilety wstępu uprawniają do bezpłatnego poruszania się środkami komunikacji
miejskiej na terenie i w regionie miasta Kolonii podczas trwania imprezy targowej.
Bilet wstępu na targi = bilet komunikacji miejskiej.Przykładowo lądując na lotnisku Köln/Bonn można dostać się autobusem linii 170 (kurs co 20 min.) bezpośrednio na tereny targowe (przystanek Messebahnhof Köln/Deutz) lub do centrum miasta (dworzec autobusowy za głównym dworcem kolejowym Hauplbahnhof). Korzystając z biletów wstępu można jednocześnie bez problemu, sprawnie i szybko dotrzeć na targi oraz bez dodatkowych kosztów dojechać do hotelu i poruszać się po całym mieście.

Ponadto można zamówić katalog targowy (cena podana na formularzu zamówienia), który pomoże nam przygotować się do targów. Znajdziemy w nim mapkę terenów targowych, poszeregowanych alfabetycznie i według asortymentu wystawców i wiele innych cennych informacji. Lista wystawców jest już dostępna w Internecie na stronie: www.photokina.de, ale katalog może okazać się łatwiejszy, bardziej poręczny i szczegółowy.


Usługi serwisowe i komunikacyjne

Dla handlowców z całego świata, na targach photokina 2004 przygotowane zostanie Międzynarodowe Centrum dla Handlowców, które zostanie umiejscowione w hali 8.1. Handlowcy, którzy kupią bilet w przedsprzedaży otrzymają kartę uprawniającą do wstępu do Międzynarodowego Centrum dla Handlowców dostęp do korzystania z internetowej giełdy kontaktów matchmaking. Szczegółowe informacje dotyczące Międzynarodowego Centrum dla Handlowców, systemu matchmaking oraz internetowej rejestracji zwiedzających można znaleźć pod adresem: www.photokina.de/vip


Plan targów i godziny otwarcia

Planując wyjazd na targi już wcześniej należy zastanowić się nad tym, co dokładnie nas interesuje. Należy pamiętać, że targi są czynne od godziny 9.00 do godziny 18.00 w dniach 28 września - 3 października 2004.
Targi zostały podzielone na dwa zakresy tematyczne, które znajdziemy w następujących halach:

CONSUMER IMAGING hale 1.1, 1.2, 2.1, 2.2, 3.1, 3.2, 4, 5, 6, 7, 8.1, 8.2, 11.1, 11.2
 • aparaty fotograficzne i sprzęt video
 • akcesoria fotograficzne
 • nośniki elektroniczne
 • sprzęt i urządzenia do obróbki cyfrowej, drukarki
 • sprzęt, urządzenia, technologie bezprzewodowe
 • kino domowe
 • slajdy, technologie, akcesoria
 • ramki, albumy fotograficzne
 • usługi serwisowe

PROFESSIONAL IMAGING hale 10.1, 10.2, 14.1, 14.2
 • profesjonalny sprzęt dla fotografów
 • systemy oświetleniowe
 • wyposażenie laboratoriów fotograficznych
 • sprzęt i urządzenia do obróbki cyfrowej i reprodukcji
 • druk wielkoformatowy, minilaby
 • materiały fotograficzne
 • usługi serwisowe i audiowizualne
 • profesjonalna technika projekcji cyfrowej i audio/video
 • interaktywne systemy prezentacji
 • technologie kontroli, systemy sieciowe
Większą mapkę można ściągnąć klikając tutaj (.jpg, 136 KB)
Każdy dzień przyciąga innym charakterystycznym i ciekawym programem konferencji prasowych, seminariów i work shopów. Podczas targów organizowane będą prezentacje, zebrania informacyjno-dyskusyjne, liczne spotkania przedstawicieli branży, przedsiębiorców, handlowców z całego świata umożliwiając nawiązanie i uściślenie kontaktów handlowych.

Więcej informacji o targach photokina znajdziemy na stronie: www.photokina.de

Zapraszamy do odwiedzenia targów photokina 2004 w Kolonii.

Wszystkich tych, którym nie uda się wyjechać na targi photokina, zapraszamy do przeczytania obszernej relacji, która zostanie opublikowana w magazynie Fotopolis.pl

Natomiast wszystkim zainteresowanym udziałem w targach oraz wyjazdem porad udzielą Pani Anna Grenke oraz Pan Tomasz Jakubaszek - Przedstawicielstwo Targów Koelnmesse w Polsce, ul. Chmielna 5/7, Warszawa, tel. (22) 827 46 70, 827 46 74,
e-mail: info@pl.koelnmesse.com


Czytaj także:
Relacja z targów photokina 2002 czytaj...
Zapowiedź targów photokina 2004 czytaj...

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły