Akcesoria
Nadchodzi nowy rodzaj filtrów - LC-Tec opracowało elektronicznie regulowane filtry dyfuzyjne
Canon chce przekroczyć kolejne granice obrazowania. Firma pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi “wirtualne poruszanie się po boisku“ i oglądanie wydarzenia sportowego z dowolnego kąta i punktu na boisku.
Canon pracuje nad technologią, która może zmienić sposób transmisji sportowych i zapewnić doznania „jakbyśmy znajdowali się na boisku wśród graczy“. Free Viewpoint Video System to rozwiązanie, które korzysta ze strategicznie rozmieszczonych na stadionie kamer o wysokiej rozdzielczości, wspomaganych komputerami o ogromnej mocy obliczeniowej, które na bieżąco i symultanicznie renderują pole rozgrywki. Ujęcia są natychmiastowo łączone w jeden obraz 3D. W efekcie będziemy w stanie „poruszać wirtualną kamerą“ i wybierać dowolny kąt pod jakim zechcemy oglądać wydarzenie.
- Użytkownicy mogą swobodnie poruszać „wirtualne kamery“ w przestrzeni 3D, co daje możliwość oglądania pod różnymi kątami i punktami widzenia. System pozwala doświadczyć symulowanego fizycznego uczucia bycia pośród graczy w czasie gry - zapewnia Canon.
Obecnie rozwiązanie Canona jest w fazie testów. Jednak firma planuje zaprezentować Free Viewpoint Video System na Inter BEE 2017 (15-17 listopad). Poza tym trwają już rozmowy z drużynami sportowymi o ewentualnym wykorzystaniu takiego rozwiązania podczas relacjonowania meczów.
Czy w takim razie już niebawem „na własnej skórze“ poczujemy emocje sportowe? Wszystko na to wskazuje - zwłaszcza, że Canon nie jest jedynym gigantem, który pracuje nad tego typu technologią. Podobne rozwiązanie zostało zaprezentowane w połowie ubiegłego roku przez Intel - choć sprowadza się ono wyłącznie do powtórek. Firma podpisała już umowy ze stacjami telewizyjnymi relacjonującymi rozgrywki NBA, NFL, MLB oraz X Games.
Tak więc już niedługo oglądanie wydarzeń sportowych może stać się jeszcze bardziej wciągającą rozrywką.