"Time" przygotowuje wyjątkowe zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii

0
Maciej Luśtyk
3 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wszystkich fanów fotografii już niebawem czeka nie lada gratka. Magazyn Time przygotowuje zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii, które pozwoli nam poznać ich historie i zajrzeć za kulisy ich powstawania.

“Wszystkie zdjęcia zebrane w projekcie 100 Photographs: The Most Influential Images of All Time to ikony, które na zawsze zmieniły to jak żyjemy, uczymy się, komunikujemy i postrzegamy świat” - tak magazyn Time reklamuje swoje nowe przedsięwzięcie, które ma być pierwszą tak obszerną eksploracją zdjęć, które ukształtowały współczesną historię.

W ramach projektu przeprowadzono wywiady z fotografami, bohaterami zdjęć i licznymi ekspertami tak, aby dostarczyć kontekst potrzebny na pełne zrozumienie prezentowanych zdjęć i ich historii. Historii, które w wielu przypadkach stanowią o ich sile.

 

Multimedialne zestawienie, wraz z wywiadami i materiałami wideo zostanie udostępnione na stronie internetowej magazynu 17 listopada. Time wydaje też powiązany z nią fizyczny 240-stronicowy album, który możemy kupić za 25 dolarów, a ranking będzie prezentowany także w kolejnych wydaniach tygodnika, na przestrzeni najbliższego miesiąca.

Jak czytamy na stronie tygodnika, projekt ma za zadanie uczcić 175-lecie istnienia fotografii i powstanie fotoreportażu. Jeśli chodzi o to pierwsze, publikacja wydaje się być nieco spóźniona, na pewno jednak otrzymamy sporą dawkę wiedzy i inspiracji.

Multimedialny ranking zostanie opublikowany pod adresem time.com/100photos/. Towarzyszący mu album możecie zakupić na stronie sklepu magazynu “Time”.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
Więcej w kategorii: Branża
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Jeśli uważacie, że po komercjalizacji Instagram zatracił swoją tożsamość, prawdopodobnie nie jesteście w błędzie. Zauważają to też chyba sami twórcy, którzy podejmują...
0
3
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej...
25
2
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu...
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w...
21
0