"Time" przygotowuje wyjątkowe zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii

"Time" przygotowuje wyjątkowe zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii

Wszystkich fanów fotografii już niebawem czeka nie lada gratka. Magazyn Time przygotowuje zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii, które pozwoli nam poznać ich historie i zajrzeć za kulisy ich powstawania.

“Wszystkie zdjęcia zebrane w projekcie 100 Photographs: The Most Influential Images of All Time to ikony, które na zawsze zmieniły to jak żyjemy, uczymy się, komunikujemy i postrzegamy świat” - tak magazyn Time reklamuje swoje nowe przedsięwzięcie, które ma być pierwszą tak obszerną eksploracją zdjęć, które ukształtowały współczesną historię.

W ramach projektu przeprowadzono wywiady z fotografami, bohaterami zdjęć i licznymi ekspertami tak, aby dostarczyć kontekst potrzebny na pełne zrozumienie prezentowanych zdjęć i ich historii. Historii, które w wielu przypadkach stanowią o ich sile.

 

Multimedialne zestawienie, wraz z wywiadami i materiałami wideo zostanie udostępnione na stronie internetowej magazynu 17 listopada. Time wydaje też powiązany z nią fizyczny 240-stronicowy album, który możemy kupić za 25 dolarów, a ranking będzie prezentowany także w kolejnych wydaniach tygodnika, na przestrzeni najbliższego miesiąca.

Jak czytamy na stronie tygodnika, projekt ma za zadanie uczcić 175-lecie istnienia fotografii i powstanie fotoreportażu. Jeśli chodzi o to pierwsze, publikacja wydaje się być nieco spóźniona, na pewno jednak otrzymamy sporą dawkę wiedzy i inspiracji.

Multimedialny ranking zostanie opublikowany pod adresem time.com/100photos/. Towarzyszący mu album możecie zakupić na stronie sklepu magazynu “Time”.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8