"Time" przygotowuje wyjątkowe zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii

0
Maciej Luśtyk
3 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Wszystkich fanów fotografii już niebawem czeka nie lada gratka. Magazyn Time przygotowuje zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii, które pozwoli nam poznać ich historie i zajrzeć za kulisy ich powstawania.

“Wszystkie zdjęcia zebrane w projekcie 100 Photographs: The Most Influential Images of All Time to ikony, które na zawsze zmieniły to jak żyjemy, uczymy się, komunikujemy i postrzegamy świat” - tak magazyn Time reklamuje swoje nowe przedsięwzięcie, które ma być pierwszą tak obszerną eksploracją zdjęć, które ukształtowały współczesną historię.

W ramach projektu przeprowadzono wywiady z fotografami, bohaterami zdjęć i licznymi ekspertami tak, aby dostarczyć kontekst potrzebny na pełne zrozumienie prezentowanych zdjęć i ich historii. Historii, które w wielu przypadkach stanowią o ich sile.

 

Multimedialne zestawienie, wraz z wywiadami i materiałami wideo zostanie udostępnione na stronie internetowej magazynu 17 listopada. Time wydaje też powiązany z nią fizyczny 240-stronicowy album, który możemy kupić za 25 dolarów, a ranking będzie prezentowany także w kolejnych wydaniach tygodnika, na przestrzeni najbliższego miesiąca.

Jak czytamy na stronie tygodnika, projekt ma za zadanie uczcić 175-lecie istnienia fotografii i powstanie fotoreportażu. Jeśli chodzi o to pierwsze, publikacja wydaje się być nieco spóźniona, na pewno jednak otrzymamy sporą dawkę wiedzy i inspiracji.

Multimedialny ranking zostanie opublikowany pod adresem time.com/100photos/. Towarzyszący mu album możecie zakupić na stronie sklepu magazynu “Time”.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)