"Time" przygotowuje wyjątkowe zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii

0
Maciej Luśtyk
3 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wszystkich fanów fotografii już niebawem czeka nie lada gratka. Magazyn Time przygotowuje zestawienie 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii, które pozwoli nam poznać ich historie i zajrzeć za kulisy ich powstawania.

“Wszystkie zdjęcia zebrane w projekcie 100 Photographs: The Most Influential Images of All Time to ikony, które na zawsze zmieniły to jak żyjemy, uczymy się, komunikujemy i postrzegamy świat” - tak magazyn Time reklamuje swoje nowe przedsięwzięcie, które ma być pierwszą tak obszerną eksploracją zdjęć, które ukształtowały współczesną historię.

W ramach projektu przeprowadzono wywiady z fotografami, bohaterami zdjęć i licznymi ekspertami tak, aby dostarczyć kontekst potrzebny na pełne zrozumienie prezentowanych zdjęć i ich historii. Historii, które w wielu przypadkach stanowią o ich sile.

 

Multimedialne zestawienie, wraz z wywiadami i materiałami wideo zostanie udostępnione na stronie internetowej magazynu 17 listopada. Time wydaje też powiązany z nią fizyczny 240-stronicowy album, który możemy kupić za 25 dolarów, a ranking będzie prezentowany także w kolejnych wydaniach tygodnika, na przestrzeni najbliższego miesiąca.

Jak czytamy na stronie tygodnika, projekt ma za zadanie uczcić 175-lecie istnienia fotografii i powstanie fotoreportażu. Jeśli chodzi o to pierwsze, publikacja wydaje się być nieco spóźniona, na pewno jednak otrzymamy sporą dawkę wiedzy i inspiracji.

Multimedialny ranking zostanie opublikowany pod adresem time.com/100photos/. Towarzyszący mu album możecie zakupić na stronie sklepu magazynu “Time”.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Jeśli chcecie wiedzieć jak szybko rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, warto prześledzić historię nośników SD, które właśnie skończyły 20 lat. W tym czasie...
13
0
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
24
8
Weronika Gęsicka laureatką Paszportów Polityki 2019
Weronika Gęsicka laureatką Paszportów Polityki 2019
Kolejny sukces polskiej fotografii. Weronika Gęsicka została laureatką tegorocznych Paszportów Polityki. To nagrody przyznawane artystom, których praca wywiera istotny...
43
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)