Obrazy, których nigdy nie zapomnisz. 100 najbardziej wpływowych fotografii według "Time"

0
Maciej Luśtyk
18 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Magazyn Time właśnie uruchomił zapowiadaną od kilku tygodni platformę, która oferuje wyjątkowy wgląd w 100 najważniejszych zdaniem tygodnika fotografii wszechczasów.

Podobnych zestawień widzieliśmy już wiele, to jednak aspiruje do miana najbardziej bogatego i szczegółowego z nich. Oprócz dostępu do 100 wspaniałych zdjęć, opisujących burzliwą historię ludzkości na przestrzeni dwóch ostatnich stuleci, które pieczołowicie wyselekcjonowali dla was fotoedytorzy Time’a, otrzymujemy wyjątkowo obszerny wgląd w związanie z nimi historie.

Każde ze zdjęć opatrzone jest esejem, ukazującym kulisy powstawania zdjęć, oraz dodatkowymi fotografiami, które pozwolą nam lepiej zrozumieć kontekst oglądanej sceny. Wiele z nich publikowanych jest po raz pierwszy i stawia znane zdjęcia w nieco innym świetle, niż to, do którego przywykliśmy.  Co więcej, twórcy zestawienia udostępniają krótkie filmy dokumentalne, które dzięki wywiadom jeszcze lepiej przybliżają nam 20 z wybranych fotografii.

 

Zdjęcia zebrane w projekcie 100 Photographs: The Most Influential Images of All Time to ikony, które na zawsze zmieniły to jak żyjemy, uczymy się, komunikujemy i postrzegamy świat - o swoim przedsięwzięciu pisze Time.

Jako uzupełnienie platformy wirtualnej, do sprzedaży trafił powiązany z nią fizyczny 240-stronicowy album, który możemy kupić za 25 dolarów, w którym znajdziemy wszystkie z wybranych fotografii.

Wspaniała lekcja historii fotografii i rozrywka na długie jesienne wieczory. Zestawienie znajdziecie pod adresem 100photos.time.com.

(fot. okładkowa: Malcom Brown, "The Burning Monk", 1963, koloryzacja: mygrapefruit)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Paolo Roversi autorem kalendarza Pirelli na rok 2020. Zobaczcie zdjęcia zza kulis produkcji
Paolo Roversi autorem kalendarza Pirelli na rok 2020. Zobaczcie zdjęcia zza kulis produkcji
„Miłość ma wiele twarzy, ale tylko jedno imię” - takim hasłem reklamowana jest nadchodząca produkcja Pirelli, za której sterami stanął w tym roku uznany włoski...
29
1
Przenieś się w czasie i zobacz, jak legendarny Edward Weston pracował nad zdjęciami
Przenieś się w czasie i zobacz, jak legendarny Edward Weston pracował nad zdjęciami
Chcesz zobaczyć gdzie i w jaki sposób pracował oraz wywoływał zdjęcia Edward Weston? Ten film to prawdziwa podróż w czasie do magicznego świata jednej z ikon światowej...
41
0
Zobacz, jak Photoshop wyglądał w 1988 roku
Zobacz, jak Photoshop wyglądał w 1988 roku
W czasach gdy do świata postprodukcji wkrada się “sztuczna inteligencja” łatwo zapomnieć jak wyglądały początki komputerowej obróbki grafiki. Ten film zabierze was w...
22
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)