Obrazy, których nigdy nie zapomnisz. 100 najbardziej wpływowych fotografii według "Time"

Autor: Maciej Luśtyk

18 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Magazyn Time właśnie uruchomił zapowiadaną od kilku tygodni platformę, która oferuje wyjątkowy wgląd w 100 najważniejszych zdaniem tygodnika fotografii wszechczasów.

Podobnych zestawień widzieliśmy już wiele, to jednak aspiruje do miana najbardziej bogatego i szczegółowego z nich. Oprócz dostępu do 100 wspaniałych zdjęć, opisujących burzliwą historię ludzkości na przestrzeni dwóch ostatnich stuleci, które pieczołowicie wyselekcjonowali dla was fotoedytorzy Time’a, otrzymujemy wyjątkowo obszerny wgląd w związanie z nimi historie.

Każde ze zdjęć opatrzone jest esejem, ukazującym kulisy powstawania zdjęć, oraz dodatkowymi fotografiami, które pozwolą nam lepiej zrozumieć kontekst oglądanej sceny. Wiele z nich publikowanych jest po raz pierwszy i stawia znane zdjęcia w nieco innym świetle, niż to, do którego przywykliśmy.  Co więcej, twórcy zestawienia udostępniają krótkie filmy dokumentalne, które dzięki wywiadom jeszcze lepiej przybliżają nam 20 z wybranych fotografii.

 

Zdjęcia zebrane w projekcie 100 Photographs: The Most Influential Images of All Time to ikony, które na zawsze zmieniły to jak żyjemy, uczymy się, komunikujemy i postrzegamy świat - o swoim przedsięwzięciu pisze Time.

Jako uzupełnienie platformy wirtualnej, do sprzedaży trafił powiązany z nią fizyczny 240-stronicowy album, który możemy kupić za 25 dolarów, w którym znajdziemy wszystkie z wybranych fotografii.

Wspaniała lekcja historii fotografii i rozrywka na długie jesienne wieczory. Zestawienie znajdziecie pod adresem 100photos.time.com.

(fot. okładkowa: Malcom Brown, "The Burning Monk", 1963, koloryzacja: mygrapefruit)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Jasper Doest: "W każdej historii staram się znaleźć coś, co nie zostało jeszcze pokazane"
Jasper Doest: "W każdej historii staram się znaleźć coś, co nie zostało jeszcze pokazane"
Ten wielokrotnie nagradzany fotograf opowiada nam o swojej przygodzie z fotografią, inspirowaniu do działania innych oraz... o flamingu imieniem Bob!
42
Krótka historia fotografii okiem domu aukcyjnego Christie’s
Krótka historia fotografii okiem domu aukcyjnego Christie’s
Macie 10 minut? Usiądźcie wygodnie i dajcie zabrać się w podróż po najciekawszych technikach i trendach w historii fotografii.
12
Nie żyje Hiro - legendarny fotograf mody miał 90 lat
Nie żyje Hiro - legendarny fotograf mody miał 90 lat
Yasuhiro „Hiro” Wakabayashi był jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów mody XX wieku. Twórca, którego zdjęcia kipiały stylem zmarł w wieku 90 lat.
15
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)