fotopolis.pl i Digital Camera Polska w jednym wydawnictwie

Autor: Michał Sułkiewicz

30 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Czołowe polskie tytuły fotograficzne – internetowy magazyn fotopolis.pl oraz polska edycja miesięcznika Digital Camera - połączą siły. Celem jest dalszy rozwój obu tytułów.

1 sierpnia 2015 roku serwis i redakcja fotopolis.pl przejdzie pod skrzydła AVT-Korporacja Sp. z o.o., wydawcy między innymi magazynu Digital Camera Polska. Wejście w struktury większego wydawnictwa ułatwi fotopolis.pl tworzenie wysokiej jakości treści i zapewni szybszy rozwój nowych funkcjonalności serwisu. Z kolei grupa foto wydawnictwa AVT zyska mocną markę w segmencie mediów elektronicznych. Obie redakcje zachowają odrębne struktury, ale redakcją fotopolis.pl pokieruje dotychczasowy redaktor naczelny Digital Camera Polska, Maciej Zieliński. Wydawca i założyciel fotopolis.pl, Michał Sułkiewicz zajmie się inną działalnością, ale pozostanie w redakcji jako członek Rady Programowej.

Michał Sułkiewicz: Wobec postępującej tabloidyzacji mediów foto, szukaliśmy wydawnictwa, które podziela naszą wizję opiniotwórczego dziennikarstwa specjalistycznego - tytułu inwestującego w wysokiej jakości treści. Dotychczasowa, owocna współpraca z Digital Camera Polska tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dla fotopolis.pl będzie to najlepszy wybór. Nasze wizje rozwoju serwisu są bardzo zbieżne i nie mam wątpliwości, że Maciek Zieliński będzie kontynuował to, na co pracowaliśmy przez ponad 13 lat istnienia fotopolis.pl. Wierzę, że będzie on realizował nowe pomysły i rozwijał kolejne funkcjonalności. Cieszę się, że skupiając się na nowych projektach, nie muszę się martwić o przyszłość serwisu. Fotopolis.pl jest w dobrych rękach.

Maciej Zieliński: Fotopolis.pl to bez wątpienia bardzo silna marka na rynku i serwis, który od wielu lat wyznacza standardy w segmencie mediów Foto. Pozyskanie fotopolis.pl uzupełni portfolio wydawnictwa – wzmocni zespół redakcyjny i pozwoli nam szybko rozwijać się również w Internecie. Dzięki współpracy z fotopolis.pl zyskujemy w końcu jedyne w Polsce laboratorium na licencji DxO, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze szybciej dostarczać czytelnikom profesjonalnie i rzetelnie przygotowane treści. Osobiście, możliwość kierowania redakcją fotopolis.pl traktuję jako wyjątkowy zaszczyt.

Wejście fotopolis.pl w struktury wydawnictwa AVT Korporacja przygotowywane było przez wiele miesięcy – odbędzie się płynnie, bez szkody dla czytelników, reklamodawców i uszczerbku dla sprawności funkcjonowania serwisu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Po mocnym odbiciu w 2022 roku, rynek aparatów fotograficznych kontynuuje pozytywny trend i się stabilizuje. To dobra prognoza na najbliższe lata, choć te mogą przynieść też masę...
17
Powiązane artykuły