fotopolis.pl i Digital Camera Polska w jednym wydawnictwie

0

Autor: Michał Sułkiewicz

30 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Czołowe polskie tytuły fotograficzne – internetowy magazyn fotopolis.pl oraz polska edycja miesięcznika Digital Camera - połączą siły. Celem jest dalszy rozwój obu tytułów.

1 sierpnia 2015 roku serwis i redakcja fotopolis.pl przejdzie pod skrzydła AVT-Korporacja Sp. z o.o., wydawcy między innymi magazynu Digital Camera Polska. Wejście w struktury większego wydawnictwa ułatwi fotopolis.pl tworzenie wysokiej jakości treści i zapewni szybszy rozwój nowych funkcjonalności serwisu. Z kolei grupa foto wydawnictwa AVT zyska mocną markę w segmencie mediów elektronicznych. Obie redakcje zachowają odrębne struktury, ale redakcją fotopolis.pl pokieruje dotychczasowy redaktor naczelny Digital Camera Polska, Maciej Zieliński. Wydawca i założyciel fotopolis.pl, Michał Sułkiewicz zajmie się inną działalnością, ale pozostanie w redakcji jako członek Rady Programowej.

Michał Sułkiewicz: Wobec postępującej tabloidyzacji mediów foto, szukaliśmy wydawnictwa, które podziela naszą wizję opiniotwórczego dziennikarstwa specjalistycznego - tytułu inwestującego w wysokiej jakości treści. Dotychczasowa, owocna współpraca z Digital Camera Polska tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dla fotopolis.pl będzie to najlepszy wybór. Nasze wizje rozwoju serwisu są bardzo zbieżne i nie mam wątpliwości, że Maciek Zieliński będzie kontynuował to, na co pracowaliśmy przez ponad 13 lat istnienia fotopolis.pl. Wierzę, że będzie on realizował nowe pomysły i rozwijał kolejne funkcjonalności. Cieszę się, że skupiając się na nowych projektach, nie muszę się martwić o przyszłość serwisu. Fotopolis.pl jest w dobrych rękach.

Maciej Zieliński: Fotopolis.pl to bez wątpienia bardzo silna marka na rynku i serwis, który od wielu lat wyznacza standardy w segmencie mediów Foto. Pozyskanie fotopolis.pl uzupełni portfolio wydawnictwa – wzmocni zespół redakcyjny i pozwoli nam szybko rozwijać się również w Internecie. Dzięki współpracy z fotopolis.pl zyskujemy w końcu jedyne w Polsce laboratorium na licencji DxO, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze szybciej dostarczać czytelnikom profesjonalnie i rzetelnie przygotowane treści. Osobiście, możliwość kierowania redakcją fotopolis.pl traktuję jako wyjątkowy zaszczyt.

Wejście fotopolis.pl w struktury wydawnictwa AVT Korporacja przygotowywane było przez wiele miesięcy – odbędzie się płynnie, bez szkody dla czytelników, reklamodawców i uszczerbku dla sprawności funkcjonowania serwisu.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty, którymi zrobiono zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2021. Na pierwszym miejscu 9-letnie body
Aparaty, którymi zrobiono zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2021. Na pierwszym miejscu...
Konkurs WPP do roku daje ciekawy wgląd w to, jakimi aparatami pracują zawodowcy. Statystyka nieco zaskakuje.
75
2
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne oraz książki fotograficzne do konkursu Grand Press Photo 2021.
1
0
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Pierwsze miesiące 2021 roku wskazują, że pikujący od dekady rynek sprzętu fotograficznego wydaje się wreszcie stabilizować. Ale jeszcze za wcześnie na otwieranie...
9
1
Powiązane artykuły