Nikon partnerem Polskiej Agencji Prasowej

Autor: Michal Grzegorczyk

6 Grudzień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Nikon została partnerem technologicznym Polskiej Agencji Prasowej. W ramach współpracy fotoreporterzy PAP będą w codziennej pracy używać profesjonalnego sprzętu fotograficznego Nikona, a Nikon Polska zamieszczać zdjęcia PAP w swoich materiałach. Umowa została zawarta na trzy lata.

Firma Nikon została partnerem technologicznym Polskiej Agencji Prasowej. W ramach współpracy fotoreporterzy PAP będą w codziennej pracy używać profesjonalnego sprzętu fotograficznego Nikona, a Nikon Polska zamieszczać zdjęcia PAP w swoich materiałach. Umowa została zawarta na trzy lata. Wśród sprzętu, który otrzymała PAP znalazły się: pełnoklatkowe lustrzanki profesjonalne Nikon D4 i D800 oraz profesjonalne obiektywy: 24-70mm f/2.8G ED AF-S NIKKOR, 70-200mm f/2.8G IF ED AF-S VR II, 400mm f/2.8G IF ED AF-S VR i 200-400mm f/4G NIKKOR.

Redakcja PAP Foto zajmuje się produkcją i dystrybucją największego w Polsce bieżącego serwisu zdjęciowego z kraju i ze świata. Udostępnia też bogatą bazę zdjęć archiwalnych. Około 200-300 zdjęć autorstwa 40 fotoreporterów PAP z całej Polski oraz około 1000 zdjęć ze świata, pozyskiwanych z European Pressphoto Agency (EPA), składa się każdego dnia na Codzienny Serwis Fotograficzny (CSF).

Obszerny pakiet zdjęciowy obrazuje najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie, dotyczące m.in. polityki, kultury, gospodarki, sportu. Serwis adresowany jest do mediów drukowanych oraz elektronicznych (jest wykorzystywany zarówno przez stacje telewizyjne, jak i portale internetowe).

Redakcja PAP Foto to nie tylko Codzienny Serwis Fotograficzny, ale również archiwum zdjęciowe. 18 mln negatywów jest sukcesywnie digitalizowanych. 7,5 mln zdjęć jest dostępnych przez stronę internetową PAP
- czytamy w informacji prasowej

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.
6
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8