Pentax Ricoh zamienia się w Ricoha

Z nazwy firmy "Pentax Ricoh" znika pierwszy człon. Nie oznacza to jednak, że musimy pożegnać jedną z najbardziej zasłużonych marek rynku fotograficznego. Z rynku nie znikną lustrzanki i bezlusterkowce z logo "Pentax".

Zaledwie wczoraj Carl Zeiss stał się Zeissem, a dziś firma Pentax Ricoh poinformowała, że skraca swoją nazwę do "Ricoh". Marka Pentax na szczęście nie znika z rynku. Nadal będą się tak nazywały lustrzanki, bezlusterkowce i lornetki produkowane przez Ricoha. Aparaty kompaktowe i "technologiczne innowacje" będą firmowane logo Ricoh. Firma Pentax Ricoh Imaging Company powstała w październiku 2011, po tym jak Ricoh odkupił od koncernu Hoya część Pentaksa zajmującą się rozwojem aparatów cyfrowych. Firma Ricoh Imaging Company zaznaczyła, że nadal jest zainteresowana rozwojem segmentu konsumenckich systemów obrazowania.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
4
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0