Pentax Ricoh zamienia się w Ricoha

Z nazwy firmy "Pentax Ricoh" znika pierwszy człon. Nie oznacza to jednak, że musimy pożegnać jedną z najbardziej zasłużonych marek rynku fotograficznego. Z rynku nie znikną lustrzanki i bezlusterkowce z logo "Pentax".

Zaledwie wczoraj Carl Zeiss stał się Zeissem, a dziś firma Pentax Ricoh poinformowała, że skraca swoją nazwę do "Ricoh". Marka Pentax na szczęście nie znika z rynku. Nadal będą się tak nazywały lustrzanki, bezlusterkowce i lornetki produkowane przez Ricoha. Aparaty kompaktowe i "technologiczne innowacje" będą firmowane logo Ricoh. Firma Pentax Ricoh Imaging Company powstała w październiku 2011, po tym jak Ricoh odkupił od koncernu Hoya część Pentaksa zajmującą się rozwojem aparatów cyfrowych. Firma Ricoh Imaging Company zaznaczyła, że nadal jest zainteresowana rozwojem segmentu konsumenckich systemów obrazowania.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1