Pentax Ricoh zamienia się w Ricoha

Z nazwy firmy "Pentax Ricoh" znika pierwszy człon. Nie oznacza to jednak, że musimy pożegnać jedną z najbardziej zasłużonych marek rynku fotograficznego. Z rynku nie znikną lustrzanki i bezlusterkowce z logo "Pentax".

Zaledwie wczoraj Carl Zeiss stał się Zeissem, a dziś firma Pentax Ricoh poinformowała, że skraca swoją nazwę do "Ricoh". Marka Pentax na szczęście nie znika z rynku. Nadal będą się tak nazywały lustrzanki, bezlusterkowce i lornetki produkowane przez Ricoha. Aparaty kompaktowe i "technologiczne innowacje" będą firmowane logo Ricoh. Firma Pentax Ricoh Imaging Company powstała w październiku 2011, po tym jak Ricoh odkupił od koncernu Hoya część Pentaksa zajmującą się rozwojem aparatów cyfrowych. Firma Ricoh Imaging Company zaznaczyła, że nadal jest zainteresowana rozwojem segmentu konsumenckich systemów obrazowania.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1