Pentax będzie sprzedany Ricohowi

Japoński producent optyki Hoya, dotychczasowy właściciel Pentaksa, zamierza go sprzedać firmie Ricoh - producentowi kopiarek i drukarek, choć od bardzo dawna działającemu również na rynku fotograficznym. Informację potwierdzono w oficjalnej informacji prasowej na stronie firmy Hoya.
Hoya {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6541;kupiła Pentaksa w 2007 roku głównie ze względu na rozwijane przez niego technologie z segmentu medycznego. Od jakiegoś czasu spekulowano, że chętnie sprzedałaby część zajmującą się rozwojem aparatów cyfrowych, pozostawiając sobie pozostały oddziały. Gdy pojawił się kupiec - Ricoh - najprawdopodobniej dojdzie do transakcji. Operacja warta 124,2 miliony dolarów (kwotę podajemy za agencją Reuters) ma się odbyć w październiku. Japoński koncern Ricoh od dziesięcioleci jest obecny na rynku fotograficznym, a w ostatnich latach kilkukrotnie zaskakiwał oryginalnymi pomysłami w swoich nowych produktach. Na razie nie wiadomo co w praktyce oznacza przejęcie Pentaksa - czy na rynek będą trafiały aparaty obydwu marek, czy któraś z nich zniknie ze sklepów fotograficznych.


Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć w informacji prasowej na stronie koncernu Hoya.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0