Ważne zmiany w Adobe Creative Cloud i Adobe Photoshop CS6

Na wczorajszej konferencji Adobe "Create Now Live" zaprezentowano wiele nowości. Usługa Creative Cloud rozszerzyła się o możliwość pracy w grupach. Wprowadzono także sporo zmian w programie Adobe Photoshop CS6. Praca w chmurze jest coraz popularniejsza - liczba darmowych i płatnych członkostw w usłudze przekroczyła 1 milion.


Na wczorajszej konferencji Adobe "Create Now Live" zaprezentowano kilka ważnych aktualizacji programu Adobe Photoshop CS6 oraz usługi Creative Cloud.

Nowe funkcje w programie Photoshop CS6, dostępne dla użytkowników Creative Cloud obejmują:
  • Wsparcie dla wyświetlaczy Retina w nowych MacBookach Pro
  • Wsparcie inteligentnych obiektów dla galerii Rozmyć i filtru Skraplanie
  • Szybki eksport CSS tekstów i obiektów oraz import próbek kolorów
  • Nowe skróty ułatwiające obieg pracy, w tym usprawnienia kadrowania
  • Usprawnienia w pracy z obiektami 3D, w tym ulepszony podgląd na żywo (OpenGL) efektów cienia oraz dodatkowe kontrolery oświetlenia, wykorzystujące 32-bitowy próbnik kolorów do tworzenia efektów Blask
  • Akcje warunkowe, automatycznie dobierające odpowiednie działanie w oparciu o zdefiniowane przez użytkownika reguły, usprawniające i przyspieszające edycję obrazów

Nowością jest też Creative Cloud dla zespołów, umożliwiające publikowanie i współdzielenie plików oraz aktualizacje w momencie ich wydania. Dodatkowo usługa oferuje prostą administrację wirtualnych grup roboczych oraz 100 GB powierzchni dyskowej w chmurze dla każdego użytkownika.

Pozostałe nowości to aktualizacja programu Adobe Muse, służącego do projektowania stron HTML - także w wersji mobilnej, oraz usługa Creative Cloud Connection, działająca na zasadzie aplikacji Dropbox - umożliwiająca automatyczną synchronizację plików pomiędzy komputerem użytkownika, a usługą Creative Cloud. Również Adobe Illustrator zyskał wsparcie dla wyświetlaczy Retina.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1