4K to teraz Ultra HD

Organizacja Consumer Electronics Association zdecydowała o nadaniu oficjalnej nazwy standardowi rozdzielczości do tej pory nazywanemu 4K.
Organizacja Consumer Electronics Association zdecydowała, że rozdzielczość do tej pory nazywana 4K (8 milionów pikseli, wymiary przynajmniej 3840 x 2160 pikseli) otrzyma miano Ultra High-Definition albo w skrócie Ultra HD. CEA zrzesza ponad 2000 producentów, w tym praktycznie wszystkich rynkowych gigantów, można się więc spodziewać, że na najbliższych targach CES (organizowanych zresztą przez CEA) spotkamy się z wysypem telewizorów, projektorów i kamer ze znaczkiem Ultra HD na obudowie. Jedynie koncern Sony zastrzegł, że zamierza nazywać swoje telewizory o najwyższych rozdzielczościach "4K UHD". Pełną informację na temat zmiany nazwy nowego standardu można znaleźć na stronie www.ce.org.

Więcej informacji ze świata telewizorów i filmowania można znaleźć w serwisie www.recplay.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2