4K to teraz Ultra HD

Organizacja Consumer Electronics Association zdecydowała o nadaniu oficjalnej nazwy standardowi rozdzielczości do tej pory nazywanemu 4K.
Organizacja Consumer Electronics Association zdecydowała, że rozdzielczość do tej pory nazywana 4K (8 milionów pikseli, wymiary przynajmniej 3840 x 2160 pikseli) otrzyma miano Ultra High-Definition albo w skrócie Ultra HD. CEA zrzesza ponad 2000 producentów, w tym praktycznie wszystkich rynkowych gigantów, można się więc spodziewać, że na najbliższych targach CES (organizowanych zresztą przez CEA) spotkamy się z wysypem telewizorów, projektorów i kamer ze znaczkiem Ultra HD na obudowie. Jedynie koncern Sony zastrzegł, że zamierza nazywać swoje telewizory o najwyższych rozdzielczościach "4K UHD". Pełną informację na temat zmiany nazwy nowego standardu można znaleźć na stronie www.ce.org.

Więcej informacji ze świata telewizorów i filmowania można znaleźć w serwisie www.recplay.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!