4K to teraz Ultra HD

Organizacja Consumer Electronics Association zdecydowała o nadaniu oficjalnej nazwy standardowi rozdzielczości do tej pory nazywanemu 4K.
Organizacja Consumer Electronics Association zdecydowała, że rozdzielczość do tej pory nazywana 4K (8 milionów pikseli, wymiary przynajmniej 3840 x 2160 pikseli) otrzyma miano Ultra High-Definition albo w skrócie Ultra HD. CEA zrzesza ponad 2000 producentów, w tym praktycznie wszystkich rynkowych gigantów, można się więc spodziewać, że na najbliższych targach CES (organizowanych zresztą przez CEA) spotkamy się z wysypem telewizorów, projektorów i kamer ze znaczkiem Ultra HD na obudowie. Jedynie koncern Sony zastrzegł, że zamierza nazywać swoje telewizory o najwyższych rozdzielczościach "4K UHD". Pełną informację na temat zmiany nazwy nowego standardu można znaleźć na stronie www.ce.org.

Więcej informacji ze świata telewizorów i filmowania można znaleźć w serwisie www.recplay.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8