Szwedzki fotograf przyrody przyznał się do sfałszowania fotografii

Serwis UPI.com opisał przypadek szwedzkiego fotografa przyrody Terje Helleso, który przyznał się do sfałszowania części swoich fotografii. Zmusiła go do tego analiza Gunnara Gloersona, który między innymi zauważyl, że sfotografoway w lipcu ryś ma zimowe futro. Szwedzka Agencja Ochrony Środowiska, która nadała Helleso tytuł Fotografa Przyrodniczego 2010 roku rozważa odebranie tej nagrody.
jedno z zakwestionowanych zdjęć Terje Helleso

Terje Helleso, szwedzki fotograf przyrody, przyznał się do sfałszowania części swoich zdjęć. Sprawę opisaną przez serwis {LNK|http://www.upi.com/Top_News/World-News/2011/09/05/Wildlife-photographer-admits-faking-photos/UPI-87491315237363/?spt=hs&or=tn;UPI.com odkrył Gunnar Gloerson, członek stowarzyszenia zajmującego się w Szwecji dziką przyrodą. Zdziwiły go deklaracje Helleso, który twierdził, że w ciągu 9 miesięcy 150-krotnie spotykał rysia, podczas gdy on widział je około 15 razy w ciągu 52 lat. Po analizie zdjęć okazało się m. in., że ryś sfotografowany w lipcu ma zimowe futro... Terje Helleso został uhonorowany przez szwedzką Agencję Ochrony Środowiska tytułem Fotografa Przyrodniczego 2010 roku - teraz może go stracić. To nie pierwszy przypadek manipulowania przy fotografii przyrodniczej - kilkanaście miesięcy temu pisaliśmy o odebraniu José Luisowi Rodriguezowi nagrody Wildlife Photographer of the Year. Wtedy wątpliwości dotyczyły rzekomo tresowanego wilka.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!