Filmowy portret wynalazcy aparatu cyfrowego

Sukces fotografii cyfrowej ma wielu ojców. Jednym z nich jest Steven Sasson - niezbyt znana, ale niezwykle zasłużona postać. Sasson jest nazywany wynalazcą aparatu cyfrowego. W 1975 roku stworzył i niedługo później opatentował urządzenie rejestrujące i zapisujące cyfrowe zdjęcia. Dzięki filmowi Davida Friedmana możemy go trochę lepiej poznać.
Steven Sasson, fot. David Friedman

{LNK|http://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Sasson;Steven Sasson pracując dla firmy Kodak stworzył w 1975 roku pierwszy aparat cyfrowy. Jego sylwetkę przybliża David Friedman, który na swoim blogu publikuje cykl przedstawiający wynalazców z różnych dziedzin. Sasson nie jest powszechnie znany, warto więc obejrzeć film nakręcony przez Friedmana i dowiedzieć się czegoś o znaczącym fragmencie historii sprzętu fotograficznego.

]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1