Filmowy portret wynalazcy aparatu cyfrowego

Sukces fotografii cyfrowej ma wielu ojców. Jednym z nich jest Steven Sasson - niezbyt znana, ale niezwykle zasłużona postać. Sasson jest nazywany wynalazcą aparatu cyfrowego. W 1975 roku stworzył i niedługo później opatentował urządzenie rejestrujące i zapisujące cyfrowe zdjęcia. Dzięki filmowi Davida Friedmana możemy go trochę lepiej poznać.
Steven Sasson, fot. David Friedman

{LNK|http://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Sasson;Steven Sasson pracując dla firmy Kodak stworzył w 1975 roku pierwszy aparat cyfrowy. Jego sylwetkę przybliża David Friedman, który na swoim blogu publikuje cykl przedstawiający wynalazców z różnych dziedzin. Sasson nie jest powszechnie znany, warto więc obejrzeć film nakręcony przez Friedmana i dowiedzieć się czegoś o znaczącym fragmencie historii sprzętu fotograficznego.

]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1