Filmowy portret wynalazcy aparatu cyfrowego

Sukces fotografii cyfrowej ma wielu ojców. Jednym z nich jest Steven Sasson - niezbyt znana, ale niezwykle zasłużona postać. Sasson jest nazywany wynalazcą aparatu cyfrowego. W 1975 roku stworzył i niedługo później opatentował urządzenie rejestrujące i zapisujące cyfrowe zdjęcia. Dzięki filmowi Davida Friedmana możemy go trochę lepiej poznać.
Steven Sasson, fot. David Friedman

{LNK|http://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Sasson;Steven Sasson pracując dla firmy Kodak stworzył w 1975 roku pierwszy aparat cyfrowy. Jego sylwetkę przybliża David Friedman, który na swoim blogu publikuje cykl przedstawiający wynalazców z różnych dziedzin. Sasson nie jest powszechnie znany, warto więc obejrzeć film nakręcony przez Friedmana i dowiedzieć się czegoś o znaczącym fragmencie historii sprzętu fotograficznego.

]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0