Filmowy portret wynalazcy aparatu cyfrowego

Sukces fotografii cyfrowej ma wielu ojców. Jednym z nich jest Steven Sasson - niezbyt znana, ale niezwykle zasłużona postać. Sasson jest nazywany wynalazcą aparatu cyfrowego. W 1975 roku stworzył i niedługo później opatentował urządzenie rejestrujące i zapisujące cyfrowe zdjęcia. Dzięki filmowi Davida Friedmana możemy go trochę lepiej poznać.
Steven Sasson, fot. David Friedman

{LNK|http://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Sasson;Steven Sasson pracując dla firmy Kodak stworzył w 1975 roku pierwszy aparat cyfrowy. Jego sylwetkę przybliża David Friedman, który na swoim blogu publikuje cykl przedstawiający wynalazców z różnych dziedzin. Sasson nie jest powszechnie znany, warto więc obejrzeć film nakręcony przez Friedmana i dowiedzieć się czegoś o znaczącym fragmencie historii sprzętu fotograficznego.

]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2