Polacy na Paris Photo

Targi Paris Photo to najważniejsze europejskie targi fotograficzne. Miło nam poinformować, że w tym roku po raz pierwszy wezmą w nich udział polskie galerie. W Paryżu zaprezentują się: krakowska Galeria ZPAF i S-ka oraz warszawskie galerie Czarna oraz Asymetria. Pokażą one m.in. prace: Filipa Berendta, Nicolasa Grospierre'a, Konrada Pustoły, Szymona Rogińskiego, Sławomira Rumiaka, Zbigniewa Dłubaka, Jerzego Lewczyńskiego oraz Zofii Rydet.
Nicolas Grospierre "The Bank"

Podczas tegorocznej edycji Paris Photo organizatorzy skupią swoją uwagę na państwach Europy Środkowej: Polsce, Czechach, Węgrach oraz Słowenii. W dniach 18-21 listopada odbędą się spotkania i dyskusje poświęcone fotografii z tego regionu Europy.

Po raz pierwszy w Paris Photo wezmą udział polskie galerie. Krakowska Galeria ZPAF i S-ka w Paryżu zaprezentuje prace Filipa Berendta, Nicolasa Grospierre'a, Konrada Pustoły oraz duetu Aleksandra Vajd & Hynek Alt; Galeria Czarna pokaże prace Teresy Gierzyńskiej, Szymona Rogińskiego, Sławomira Rumiaka, Doroty Buczkowskiej, Przemka Dzienisa i Moniki Wiechowskiej, a galeria Asymetria Zbigniewa Dłubaka, Józefa Jana Głogowskiego, Jerzego Lewczyńskiego, Władysława Pawelca, Marka Piaseckiego, Zofii Rydet, Krzysztofa Vorbrodta i Wojciecha Zamecznika.

W piątek, 19 listopada w Lumen Gallery promocję będzie miała również książka "LAB EAST", w której znajdziemy prace 30 fotografów z Europy Centralnej oraz Wschodniej, wśród których znaleźli się m.in.: Paweł Bownik, Michał Grochowiak, Piotr Zbierski oraz Rafał Milach.

Galeriom biorącym udział w targach życzymy nawiązania owocnych kontaktów, a już teraz cieszymy się z wyróżnienia, jakim jest niewątpliwie udział w tej prestiżowej imprezie polskich wystawców.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8