Polacy na Paris Photo

Targi Paris Photo to najważniejsze europejskie targi fotograficzne. Miło nam poinformować, że w tym roku po raz pierwszy wezmą w nich udział polskie galerie. W Paryżu zaprezentują się: krakowska Galeria ZPAF i S-ka oraz warszawskie galerie Czarna oraz Asymetria. Pokażą one m.in. prace: Filipa Berendta, Nicolasa Grospierre'a, Konrada Pustoły, Szymona Rogińskiego, Sławomira Rumiaka, Zbigniewa Dłubaka, Jerzego Lewczyńskiego oraz Zofii Rydet.
Nicolas Grospierre "The Bank"

Podczas tegorocznej edycji Paris Photo organizatorzy skupią swoją uwagę na państwach Europy Środkowej: Polsce, Czechach, Węgrach oraz Słowenii. W dniach 18-21 listopada odbędą się spotkania i dyskusje poświęcone fotografii z tego regionu Europy.

Po raz pierwszy w Paris Photo wezmą udział polskie galerie. Krakowska Galeria ZPAF i S-ka w Paryżu zaprezentuje prace Filipa Berendta, Nicolasa Grospierre'a, Konrada Pustoły oraz duetu Aleksandra Vajd & Hynek Alt; Galeria Czarna pokaże prace Teresy Gierzyńskiej, Szymona Rogińskiego, Sławomira Rumiaka, Doroty Buczkowskiej, Przemka Dzienisa i Moniki Wiechowskiej, a galeria Asymetria Zbigniewa Dłubaka, Józefa Jana Głogowskiego, Jerzego Lewczyńskiego, Władysława Pawelca, Marka Piaseckiego, Zofii Rydet, Krzysztofa Vorbrodta i Wojciecha Zamecznika.

W piątek, 19 listopada w Lumen Gallery promocję będzie miała również książka "LAB EAST", w której znajdziemy prace 30 fotografów z Europy Centralnej oraz Wschodniej, wśród których znaleźli się m.in.: Paweł Bownik, Michał Grochowiak, Piotr Zbierski oraz Rafał Milach.

Galeriom biorącym udział w targach życzymy nawiązania owocnych kontaktów, a już teraz cieszymy się z wyróżnienia, jakim jest niewątpliwie udział w tej prestiżowej imprezie polskich wystawców.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0