Polacy na Paris Photo

Targi Paris Photo to najważniejsze europejskie targi fotograficzne. Miło nam poinformować, że w tym roku po raz pierwszy wezmą w nich udział polskie galerie. W Paryżu zaprezentują się: krakowska Galeria ZPAF i S-ka oraz warszawskie galerie Czarna oraz Asymetria. Pokażą one m.in. prace: Filipa Berendta, Nicolasa Grospierre'a, Konrada Pustoły, Szymona Rogińskiego, Sławomira Rumiaka, Zbigniewa Dłubaka, Jerzego Lewczyńskiego oraz Zofii Rydet.
Nicolas Grospierre "The Bank"

Podczas tegorocznej edycji Paris Photo organizatorzy skupią swoją uwagę na państwach Europy Środkowej: Polsce, Czechach, Węgrach oraz Słowenii. W dniach 18-21 listopada odbędą się spotkania i dyskusje poświęcone fotografii z tego regionu Europy.

Po raz pierwszy w Paris Photo wezmą udział polskie galerie. Krakowska Galeria ZPAF i S-ka w Paryżu zaprezentuje prace Filipa Berendta, Nicolasa Grospierre'a, Konrada Pustoły oraz duetu Aleksandra Vajd & Hynek Alt; Galeria Czarna pokaże prace Teresy Gierzyńskiej, Szymona Rogińskiego, Sławomira Rumiaka, Doroty Buczkowskiej, Przemka Dzienisa i Moniki Wiechowskiej, a galeria Asymetria Zbigniewa Dłubaka, Józefa Jana Głogowskiego, Jerzego Lewczyńskiego, Władysława Pawelca, Marka Piaseckiego, Zofii Rydet, Krzysztofa Vorbrodta i Wojciecha Zamecznika.

W piątek, 19 listopada w Lumen Gallery promocję będzie miała również książka "LAB EAST", w której znajdziemy prace 30 fotografów z Europy Centralnej oraz Wschodniej, wśród których znaleźli się m.in.: Paweł Bownik, Michał Grochowiak, Piotr Zbierski oraz Rafał Milach.

Galeriom biorącym udział w targach życzymy nawiązania owocnych kontaktów, a już teraz cieszymy się z wyróżnienia, jakim jest niewątpliwie udział w tej prestiżowej imprezie polskich wystawców.
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!