Nikon D90 - w Internecie huczy od plotek

Fotopolis.pl unika publikowania niepotwierdzonych informacji. Czasem, gdy wyciek informacji jest oczywisty lub plotki są potwierdzane przez ludzi uznanych w branży, robimy wyjątek. Ten drugi przypadek skłonił nas do zebrania w jednym artykule pojawiających się informacji na temat Nikona D90. Zaznaczamy - są one ciągle niepotwierdzone.
Od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej informacji na temat Nikona D90. To, że następca D80-tki pojawi się niedługo jest pewne - Nikonowi brakuje lustrzanki z bieżącej generacji dla średniozaawansowanego amatora. Nikon D80 ma już dwa lata, zaprezentowanie jego następcy nie będzie więc zaskoczeniem. Zaskakujące jest natomiast to, że w Internecie aż huczy od brzmiących wiarygodnie informacji na temat nowej lustrzanki. Podobnie było w przypadku modelu D700 i ostatnich kompaktów, których specyfikacje wyciekły na długo przed oficjalną premierą. Można się tylko zastanawiać na ile to efekt niefrasobliwości pracowników japońskiego producenta, a na ile efekt wyrachowanej kampanii promocyjnej.

zdjęcie z serwisu Nikon Rumors

Oliwy do ognia dolał {LNK|http://www.bythom.com/;Thom Hogan, specjalista od kwestii związanych z Nikonem, który w przeszłości już kilkukrotnie "odgadywał" ruchy tego producenta. Hogan potwierdził kilka faktów na temat Nikona D90. Według niego na pokładzie mają się znaleźć:
  • matryca APS-C o rozdzielczości 12 Mp
  • prędkość 4,5 kl/s
  • 11 pól AF
  • złącze do modułu GPS
  • złącze HDMI
  • LCD 2,7 cala
  • Live View z możliwością nagrywania sekwencji wideo z dźwiękiem
Ostatni punkt nie jest może jakimś szczególnym zaskoczeniem - wiele osób typowała rozwój w tym kierunku trybu Live View - ale mimo wszystko wywołał spore zamieszanie. Czy rejestrował będzie sensor główny czy pomocniczy? Z jaką rozdzielczością? Jak długie będą mogły być sekwencje? Oczywiście odpowiedzi na te i inne pytania na razie nie ma. Prawdopodobnie pojawią się w najbliższych tygodniach.

Znacznie mniej wiarygodna plotka dotyczy ceny Nikona D90. Według niej, korpus w kicie z nowym obiektywem 18-105mm VR ma kosztować około 1300 dolarów. Czy i ona się potwierdzi - czas pokaże.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0