Nikon D90 - w Internecie huczy od plotek

Fotopolis.pl unika publikowania niepotwierdzonych informacji. Czasem, gdy wyciek informacji jest oczywisty lub plotki są potwierdzane przez ludzi uznanych w branży, robimy wyjątek. Ten drugi przypadek skłonił nas do zebrania w jednym artykule pojawiających się informacji na temat Nikona D90. Zaznaczamy - są one ciągle niepotwierdzone.
Od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej informacji na temat Nikona D90. To, że następca D80-tki pojawi się niedługo jest pewne - Nikonowi brakuje lustrzanki z bieżącej generacji dla średniozaawansowanego amatora. Nikon D80 ma już dwa lata, zaprezentowanie jego następcy nie będzie więc zaskoczeniem. Zaskakujące jest natomiast to, że w Internecie aż huczy od brzmiących wiarygodnie informacji na temat nowej lustrzanki. Podobnie było w przypadku modelu D700 i ostatnich kompaktów, których specyfikacje wyciekły na długo przed oficjalną premierą. Można się tylko zastanawiać na ile to efekt niefrasobliwości pracowników japońskiego producenta, a na ile efekt wyrachowanej kampanii promocyjnej.

zdjęcie z serwisu Nikon Rumors

Oliwy do ognia dolał {LNK|http://www.bythom.com/;Thom Hogan, specjalista od kwestii związanych z Nikonem, który w przeszłości już kilkukrotnie "odgadywał" ruchy tego producenta. Hogan potwierdził kilka faktów na temat Nikona D90. Według niego na pokładzie mają się znaleźć:
  • matryca APS-C o rozdzielczości 12 Mp
  • prędkość 4,5 kl/s
  • 11 pól AF
  • złącze do modułu GPS
  • złącze HDMI
  • LCD 2,7 cala
  • Live View z możliwością nagrywania sekwencji wideo z dźwiękiem
Ostatni punkt nie jest może jakimś szczególnym zaskoczeniem - wiele osób typowała rozwój w tym kierunku trybu Live View - ale mimo wszystko wywołał spore zamieszanie. Czy rejestrował będzie sensor główny czy pomocniczy? Z jaką rozdzielczością? Jak długie będą mogły być sekwencje? Oczywiście odpowiedzi na te i inne pytania na razie nie ma. Prawdopodobnie pojawią się w najbliższych tygodniach.

Znacznie mniej wiarygodna plotka dotyczy ceny Nikona D90. Według niej, korpus w kicie z nowym obiektywem 18-105mm VR ma kosztować około 1300 dolarów. Czy i ona się potwierdzi - czas pokaże.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0