Nikon Coolpix P80 - firmware 1.1

Nikon przygotował poprawkę oprogramowania wewnętrznego do superzooma Coolpix P80. Aktualizacja poprawia niewłaściwe działania (w niektórych sytuacjach) redukcji drgań i funkcji kontroli zniekształceń. Szczegółowe informacje na ten temat prezentujemy w dalszej części wiadomości.
Nikon Coolpix P80

Coolpix P80 to pierwszy kompakt w historii Nikona o tak dużym zakresie ogniskowych (ekwiwalent małoobrazkowy 27 - 486 mm). Szczegółowo opisywaliśmy ten model na naszych łamach w artykule {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=7146;Nikon Coolpix P80 - ultrazoom po raz pierwszy. Dziś Nikon poinformował o przygotowaniu pierwszej aktualizacji firmware'u. Listę zmian cytujemy za oficjalną stroną firmy: funkcja ta nie zawsze działała w następujących sytuacjach:
  • gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania), a wizjer elektroniczny został włączony za pomocą przycisku monitora
  • Gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania) i jest on podłączony do telewizora lub innego urządzenia wideo za pomocą dołączonego w zestawie kabla audio-wideo (EG-CP14)
Problem ten został rozwiązany;
Podczas fotografowania z włączoną funkcją Kontroli zniekształceń niekiedy stosowana jest zbyt silna korekcja. Problem ten został rozwiązany.]Aktualizacja dostępna jest na stronie Nikona w dwóch wersjach: Windows oraz Macintosh. Na tych samych stronach znajdują się też wskazówki dotyczące instalacji.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0