Nikon Coolpix P80 - firmware 1.1

Nikon przygotował poprawkę oprogramowania wewnętrznego do superzooma Coolpix P80. Aktualizacja poprawia niewłaściwe działania (w niektórych sytuacjach) redukcji drgań i funkcji kontroli zniekształceń. Szczegółowe informacje na ten temat prezentujemy w dalszej części wiadomości.
Nikon Coolpix P80

Coolpix P80 to pierwszy kompakt w historii Nikona o tak dużym zakresie ogniskowych (ekwiwalent małoobrazkowy 27 - 486 mm). Szczegółowo opisywaliśmy ten model na naszych łamach w artykule {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=7146;Nikon Coolpix P80 - ultrazoom po raz pierwszy. Dziś Nikon poinformował o przygotowaniu pierwszej aktualizacji firmware'u. Listę zmian cytujemy za oficjalną stroną firmy: funkcja ta nie zawsze działała w następujących sytuacjach:
  • gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania), a wizjer elektroniczny został włączony za pomocą przycisku monitora
  • Gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania) i jest on podłączony do telewizora lub innego urządzenia wideo za pomocą dołączonego w zestawie kabla audio-wideo (EG-CP14)
Problem ten został rozwiązany;
Podczas fotografowania z włączoną funkcją Kontroli zniekształceń niekiedy stosowana jest zbyt silna korekcja. Problem ten został rozwiązany.]Aktualizacja dostępna jest na stronie Nikona w dwóch wersjach: Windows oraz Macintosh. Na tych samych stronach znajdują się też wskazówki dotyczące instalacji.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0