Nikon Coolpix P80 - firmware 1.1

Nikon przygotował poprawkę oprogramowania wewnętrznego do superzooma Coolpix P80. Aktualizacja poprawia niewłaściwe działania (w niektórych sytuacjach) redukcji drgań i funkcji kontroli zniekształceń. Szczegółowe informacje na ten temat prezentujemy w dalszej części wiadomości.
Nikon Coolpix P80

Coolpix P80 to pierwszy kompakt w historii Nikona o tak dużym zakresie ogniskowych (ekwiwalent małoobrazkowy 27 - 486 mm). Szczegółowo opisywaliśmy ten model na naszych łamach w artykule {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=7146;Nikon Coolpix P80 - ultrazoom po raz pierwszy. Dziś Nikon poinformował o przygotowaniu pierwszej aktualizacji firmware'u. Listę zmian cytujemy za oficjalną stroną firmy: funkcja ta nie zawsze działała w następujących sytuacjach:
  • gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania), a wizjer elektroniczny został włączony za pomocą przycisku monitora
  • Gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania) i jest on podłączony do telewizora lub innego urządzenia wideo za pomocą dołączonego w zestawie kabla audio-wideo (EG-CP14)
Problem ten został rozwiązany;
Podczas fotografowania z włączoną funkcją Kontroli zniekształceń niekiedy stosowana jest zbyt silna korekcja. Problem ten został rozwiązany.]Aktualizacja dostępna jest na stronie Nikona w dwóch wersjach: Windows oraz Macintosh. Na tych samych stronach znajdują się też wskazówki dotyczące instalacji.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8