Nikon Coolpix P80 - firmware 1.1

Nikon przygotował poprawkę oprogramowania wewnętrznego do superzooma Coolpix P80. Aktualizacja poprawia niewłaściwe działania (w niektórych sytuacjach) redukcji drgań i funkcji kontroli zniekształceń. Szczegółowe informacje na ten temat prezentujemy w dalszej części wiadomości.
Nikon Coolpix P80

Coolpix P80 to pierwszy kompakt w historii Nikona o tak dużym zakresie ogniskowych (ekwiwalent małoobrazkowy 27 - 486 mm). Szczegółowo opisywaliśmy ten model na naszych łamach w artykule {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=7146;Nikon Coolpix P80 - ultrazoom po raz pierwszy. Dziś Nikon poinformował o przygotowaniu pierwszej aktualizacji firmware'u. Listę zmian cytujemy za oficjalną stroną firmy: funkcja ta nie zawsze działała w następujących sytuacjach:
  • gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania), a wizjer elektroniczny został włączony za pomocą przycisku monitora
  • Gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania) i jest on podłączony do telewizora lub innego urządzenia wideo za pomocą dołączonego w zestawie kabla audio-wideo (EG-CP14)
Problem ten został rozwiązany;
Podczas fotografowania z włączoną funkcją Kontroli zniekształceń niekiedy stosowana jest zbyt silna korekcja. Problem ten został rozwiązany.]Aktualizacja dostępna jest na stronie Nikona w dwóch wersjach: Windows oraz Macintosh. Na tych samych stronach znajdują się też wskazówki dotyczące instalacji.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7