Nikon Coolpix P80 - firmware 1.1

Nikon przygotował poprawkę oprogramowania wewnętrznego do superzooma Coolpix P80. Aktualizacja poprawia niewłaściwe działania (w niektórych sytuacjach) redukcji drgań i funkcji kontroli zniekształceń. Szczegółowe informacje na ten temat prezentujemy w dalszej części wiadomości.
Nikon Coolpix P80

Coolpix P80 to pierwszy kompakt w historii Nikona o tak dużym zakresie ogniskowych (ekwiwalent małoobrazkowy 27 - 486 mm). Szczegółowo opisywaliśmy ten model na naszych łamach w artykule {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=7146;Nikon Coolpix P80 - ultrazoom po raz pierwszy. Dziś Nikon poinformował o przygotowaniu pierwszej aktualizacji firmware'u. Listę zmian cytujemy za oficjalną stroną firmy: funkcja ta nie zawsze działała w następujących sytuacjach:
  • gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania), a wizjer elektroniczny został włączony za pomocą przycisku monitora
  • Gdy aparat został włączony lub przywrócony z trybu czuwania (aktywowanego przez funkcję Autowyłączania) i jest on podłączony do telewizora lub innego urządzenia wideo za pomocą dołączonego w zestawie kabla audio-wideo (EG-CP14)
Problem ten został rozwiązany;
Podczas fotografowania z włączoną funkcją Kontroli zniekształceń niekiedy stosowana jest zbyt silna korekcja. Problem ten został rozwiązany.]Aktualizacja dostępna jest na stronie Nikona w dwóch wersjach: Windows oraz Macintosh. Na tych samych stronach znajdują się też wskazówki dotyczące instalacji.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4