Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Panasonic - polskie ceny Lumiksów

0

Autor: Łukasz Kacperczyk

8 Wrzesień 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Znamy już polskie ceny wszystkich najnowszych cyfrówek z linii Panasonic Lumix zaprezentowanych w drugiej połowie lipca. Wszystkie sześć modeli powinno trafić do sprzedaży w naszym kraju jeszcze w tym miesiącu.
Panasonic Lumix LX2

Poszczególne modele mają kosztować:

  • Lumix DMC-L1 (z obiektywem) - 7999 zł brutto
  • Lumix DMC-FZ50 - 2599 zł brutto
  • Lumix DMC-LX2 - 1999 zł brutto
  • Lumix DMC-FX50 - 1699 zł brutto
  • Lumix DMC-FX07 - 1499 zł brutto
  • DMC-FX3 - 1199 zł brutto

Nie ustalono jeszcze dokładnej daty wprowadzenia do sprzedaży lustrzanki Lumix DMC-L1. Na pewno powinna być dostępna jeszcze w tym miesiącu. Natomiast pozostałe modele można będzie kupić już 18 września.

Poniżej dla przypomnienia zamieszczamy krótkie informacje producenta na temat modeli amatorskich.

Lumix DMC-LX2 - szerszy punkt widzenia

Aparat DMC-LX2 wyposażony został w 10.2-megapikselową matrycę CCD formatu 16:9 oraz szerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT 28 mm f/2.8 z 4-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 28 mm do 112 mm w aparatach małoobrazkowych). Aparat przypadnie do gustu zwłaszcza osobom, które lubią bawić się fotografią oraz miłośnikom pięknych scenerii, architektury i krajobrazów. Wyjątkowość aparatu LX2 polega między innymi na tym, że na trzy sposoby wspomaga on wykonywanie panoramicznych zdjęć. Funkcję "szerokiego kąta widzenia" realizuje poprzez 28 mm szerokokątny obiektyw LEICA DC, szeroki sensor CCD o proporcjach 16:9 oraz wyraźny 2.8-calowy, szerokoekranowy LCD również o formacie 16:9. LX2 wyróżnia się spośród innych aparatów fotograficznych także możliwością w pełni manualnego sterowania parametrami poprzez joystick. Znajdujący się z boku tubusu obiektywu przełącznik umożliwia szybkie przełączanie trybu ostrości pomiędzy opcjami MF, AF oraz Macro AF. Aplikacja "Silkypix Developer Studio 2.0SE" dołączana do aparatu LX2 oferuje możliwości edycji i wywoływania plików RAW. Dzięki niej można swobodnie dobierać rozmaite ustawienia takie jak ekspozycja, balans bieli, itp., aby w ten sposób maksymalnie wykorzystać możliwości obróbki obrazu, jakie stwarza fotografia cyfrowa.

Lumix DMC-FZ50 - nowa odsłona kultowego superzoomu

Aparat DMC-FZ50 - nowe wcielenie kultowego superzoomu Panasonica - wyposażony jest w wysokiej rozdzielczości 10.1-megapikselową matrycę CCD oraz jasny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT f/2.8 z 12-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 35 mm do 420 mm w systemach małoobrazkowych). 2.0-calowy odchylany ekran LCD o wysokiej rozdzielczości (235 tysięcy pikseli) może być regulowany w płaszczyźnie pionowej i poziomej pod kątem do 180 stopni. FZ50 odziedziczył prostotę obsługi oraz dobrą konstrukcję, które zyskały duże uznanie w poprzednim modelu - aparacie FZ30. Dwa specjalne pierścienie na tubusie obiektywu zapewniają manualną kontrolę ustawiania ostrości i zoomu, co pozwala na szybkie i precyzyjne dobranie tych parametrów. Dzięki dwóm pokrętłom znajdującym się pod palcem wskazującym i pod kciukiem można, poza płynnym i naturalnym ustawieniem czasu ekspozycji i wartości przysłony, bezpośrednio korygować ekspozycję. Nowo wprowadzony przycisk funkcyjny służy jako skrót do często definiowanych parametrów takich jak wielkość obrazu, pomiar oświetlenia, obszar AF, balans bieli oraz czułość ISO, co znacznie upraszcza proces ustawień. Aparat FZ50 jest również wyposażony w wysokiej rozdzielczości elektroniczny celownik (207 tysięcy pikseli). Możliwość rozbudowy o opcjonalne akcesoria sprawia, że jest to bardzo zaawansowany aparat fotograficzny. Z aparatem dostępna jest aplikacja "Silkypix Developer Studio 2.0SE".

Lumix DMC-FX50/07 - ozdoba kobiety z klasą

Aparaty z modnej linii Stylish, stworzonej przede wszystkim z myślą o nowoczesnych kobietach. Najnowsze Lumixy, wzbogacone o nowe funkcje pozwolą na jeszcze szersze korzystanie z dobrodziejstw fotografii cyfrowej, a ich niewielkie rozmiary i eleganckie wzornictwo sprawią, że FX50 i FX07 coraz częściej gościć będą w damskich torbach, torebkach i torebeczkach. Niewielkie i eleganckie 7.2-megapikselowe aparaty Lumix DMC-FX50/FX07 posiadają 28mm szerokokątny obiektyw f/2.8 LEICA DC VARIO-ELMARIT z 3.6-krotnym zoomem optycznym. Szerokokątna optyka pozwala z łatwością uchwycić w kadrze rozległy plan przy fotografowaniu np. osób w pomieszczeniach, monumentalnych dzieł architektury czy też niemal bezgranicznych krajobrazów, zachowując jednocześnie dynamikę i bogactwo szerokiej perspektywy. W aparacie FX50 zastosowano nowy duży 3-calowy ekran LCD, natomiast model FX07 ze względu na kompaktowe wymiary zawiera 2.5-calowy ekran LCD. Wykorzystując duży obszar oraz wysoką rozdzielczość ekranu LCD, FX50 pozwala na wyświetlanie podwójnego obrazu składającego się z dwóch zdjęć zaprezentowanych na LCD w układzie pionowym, by łatwiej je można było porównać. Umożliwia również wycięcie 9 kadrów z sekwencji filmowej. Aparat FX07 jest kompatybilny z obudową do fotografii podwodnej, która umożliwia wykonywanie zdjęć np. podczas nurkowania. Lumix FX07, oprócz standardowej czarnej i srebrnej, występuje w niebieskiej i czerwonej wersji kolorystycznej.

Lumix DMC-FX3 - elegancki gadżet podręczny

Najprostszy z nowych modeli - 6-megapikselowy stylowy aparat Lumix DMC-FX3 wyposażony został w obiektyw LEICA DC f/2.8 z 3-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 35 mm do 105 mm w systemach małoobrazkowych) oraz wyraźny 2.5-calowy ekran LCD. Przy pomocy funkcji Power LCD, która zwiększa podświetlanie ekranu LCD o 40%, nawet fotografowanie w jasny, słoneczny dzień nie stanowi problemu. Natomiast tryb High Angle ułatwia obserwację wyświetlacza aparatu pod bardzo dużym kątem, na przykład, gdy aparat jest trzymany wysoko, aby wykonać zdjęcie ponad głowami tłumu. O udane, nieporuszone zdjęcia dba system MEGA O.I.S. oraz tryb Wysokiej Czułości (ISO 1600). Wyposażony w procesor Venus Engine Plus aparat może poszczycić się wyjątkowym w swojej klasie czasem reakcji z opóźnieniem wyzwolenia migawki wynoszącym zaledwie 0.006 sek. oraz interwałem pomiędzy kolejnymi zwolnieniami migawki na poziome 0.7 sek. Zintegrowana pamięć o pojemności 13.5 MB pozwala na wykonywanie zdjęć, nawet gdy pod ręką nie ma karty pamięci SD, jak również umożliwia zapisywanie w aparacie ulubionych zdjęć.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
7
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)