Cinema 4K Raw i ulepszony AF - nowe oprogramowanie dla Leica SL2 i SL2-S

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Leica udostępniła aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla swoich pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Leica SL2 i SL2-S. Zmiany są istotne…

Aparaty Leica SL2 i SL2-S zyskują jeszcze większą funkcjonalność dzięki nowym firmware’om. W przypadku pierwszego z nich chodzi o wersję 4.0, a drugiego 3.0.

Aktualizacje, zarówno w przypadku SL2-S jak i SL2, dodają możliwość wyboru priorytetowego oka dla autofokusa z detekcją twarzy oraz możliwość przesuwania obszaru AF w przód i w tył pomiędzy ostatnim położeniem i środkiem kadru.

O opcję podglądu ekspozycji i głębi ostrości zwiększyła się także liczba funkcji, które można przypisać do przycisku Fn na kompatybilnych obiektywach SL. Po aktualizacji zmianę ISO można będzie dokonywać przednim lub tylnym pokrętłem sterującym, a ocenianie zdjęć i filmów za pomocą joysticka.

Ulepszono też geotagowanie, gdy aparat jest sparowany z aplikacją FOTOS firmy Leica i dodano możliwość wyboru czułości ISO co 1/2 lub 1/3 stopnia. W obu aparatach poprawiono także inne, mniejsze błędy.

Po wgraniu nowego oprogramowania bardzo ważną funkcjonalność jeszcze dodatkowo zyskuje Leica SL2-S. Po instalacji wersji 3.0 aparat ma możliwość przesyłania poprzez HDMI na rekordery surowego 12-bitowego materiału wideo Cinema 4K z prędkością do 60 kl./s. Kompatybilne rekordery to Atomos Ninja V i Ninja V+, a także Video Assist 12G HDR firmy Blackmagic.

Skąd pobrać aktualizacje?

Nowe oprogramowanie do aparatów Leica jest oczywiście darmowe. Firmware 3.0 dla Leica SL-2S oraz firmware 4.0 dla Leica SL2 można pobrać ze strony producenta.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Wyniki konkursu na recenzję aparatu Fujifilm X-T30 II
Wyniki konkursu na recenzję aparatu Fujifilm X-T30 II
W marcu, wspólnie z Fujifilm wystartowaliśmy z konkursem, którego uczestnicy mieli okazję testować model X-T30. Autorem najlepszej recenzji, który otrzymuje drukarkę...
5
Vivo X80 Pro - 4 aparaty, optyka Zeissa i mocna specyfikacja
Vivo X80 Pro - 4 aparaty, optyka Zeissa i mocna specyfikacja
Nowy flagowiec Vivo debiutuje na rynku międzynarodowym. Oprócz topowej specyfikacji nowy X80 Pro może pochwalić się uniwersalnym układem aparatów, który dzięki...
7
Ricoh WG-80 - wodoodporny odgrzewany kotlet
Ricoh WG-80 - wodoodporny odgrzewany kotlet
Ricoh prezentuje kolejną generację, odpornego, uszczelnianego kompaktu. Niestety Ricoh WG-80 nadal bazuje na tej samej specyfikacji, co kilka jego poprzednich...
9