Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy

Autor: Krzysztof Mularczyk

29 Październik 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania wewnętrznego do modelu X-T3. Wersja 4.0 aż 3-krotnie przyspiesza autofokus, ale to nie jedyne usprawnienia…

Mimo, że Fujifilm X-T3 ma już na rynku swojego następcę, producent nadal o nim pamięta. Właśnie udostępnił firmware 4.0, który zdecydowanie przyspieszy działanie autofokusu.

Fujifilm X-T3 - dużo szybszy autofokus

Po aktualizacji X-T3 będzie mógł ostrzyć 3-krotnie szybciej. Skok z 0.06 do 0.02 s zbliży go więc do możliwości jakie oferuje najnowszy X-T4. Udoskonalone zostały także algorytmy przewidywania położenia obiektu w kadrze, przez co dwukrotnie zwiększyła się wydajność autofokusa w trybie śledzenia. Tyczy się to także śledzenia z wykrywaniem oka i twarzy.

Poza tym z nowym oprogramowaniem autofokus ma działać już od -7 EV (z ob. XF 50 mm f/1 R WR). Pojawia się też opcja ograniczenia działania AF we wskazanym zakresie.

Poza tymi głównymi zmianami, nowy firmware usuwa mniejsze "bugi" i wprowadza kilka drobniejszych poprawek, takich jak zmiana wielkości punktu AF w trybie wideo, czy wybór punktu AF po wciśnięciu AE lock.

Jak pobrać firmware 4.0 do Fujifilm X-T3?

Informacje o nowym oprogramowaniu i instrukcję instalacji można znaleźć na stronie fujifilm-x.com

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony ZV-E10 - aparat dla vlogerów, z wymiennymi obiektywami
Sony ZV-E10 - aparat dla vlogerów, z wymiennymi obiektywami
Po zeszłorocznym kompakcie ZV-1, Sony rozwija ideę niewielkiego aparatu dla twórców internetowego wideo o model z matrycą APS-C i możliwością wymiany obiektywów. Czy...
8
Filmowanie z szybkością 1,16 mln kl./s? Vision Research prezentuje nowe kamery Phantom
Filmowanie z szybkością 1,16 mln kl./s? Vision Research prezentuje nowe kamery Phantom
Dwie nowe ultraszybkie kamery wprowadza na rynek firma Vision Research. Model Phantom TMX 5010 może rejestrować obraz z szybkością ponad milion klatek na sekundę.
9
Nowe informacje o specyfikacji Nikona Z9. Co już wiemy o nowym reporterskim korpusie?
Nowe informacje o specyfikacji Nikona Z9. Co już wiemy o nowym reporterskim korpusie?
Producent nie ujawnił jeszcze specyfikacji, ale Internet huczy od domysłów na temat nowego flagowego Nikona. Coraz więcej pojawia się jednak wyważonych informacji. Zebraliśmy te najbardziej...
43
Powiązane artykuły