Nikon Z6 II i Z7 II nadchodzą!

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Na połowę października Nikon zapowiedział aktualizację pełnoklatkowych bezlusterkowców Z6 i Z7. Czego możemy się spodziewać po nowych modelach?

Informacja zapowiadająca premierę on-line pojawiła się dziś niespodziewanie w kanałach social media producenta, a na stronie Nikon USA rozpoczęło się odliczanie. Co przygotował dla nas Nikon? Na razie pozostają nam jedynie spekulować, bowiem oprócz daty producent nie zdradza w zasadzie nic. O tym, że Nikon zamierza odświeżyć podstawową linię swoich bezlusterkowców mówiło się jednak już od jakiegoś czasu.

Jeśli plotki się potwierdzą, 14 października ujrzymy dwa niezmienione niemal pod względem stylistyki korpusy, ale o poprawionej ergonomii. Przede wszystkim modele Mark II mają znacząco przyspieszyć, zarówno pod względem AF jak i trybu seryjnego (a także buforowania plików w trybie zdjęć seryjnych). Prawdopodobnie aparaty będą też zasilane bardziej wydajnym ogniwem (być może tym zastosowanym właśnie w modelu Z5), a tryb filmowy zostanie wzbogacony o nowe funkcje i narzędzia. Spodziewana jest też wyższa wyjściowa cena, która zdystansuje model Z6II od bardzo podobnego (do Z6) modelu Z5.

Stay tuned

Opublikowany przez Nikon Wtorek, 29 września 2020

 

To oczywiście ważne usprawnienia, ale mamy nadzieję, że producent jeszcze nas zaskoczy! A Wy czego oczekiwalibyście po nowej generacji Mark II?

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły