Złoty medal DIWA dla Nikona D50

Nikon D50 został dziś nagrodzony Złotym Medalem DIWA w kategorii "Zaawansowany Cyfrowy Aparat Systemowy". Wyczerpujące i bezlitosne testy pojedynczych egzemplarzy tego modelu dowiodły, że jego dobre parametry znajdują potwierdzenie w rzeczywistych możliwościach.
Nikon D50 stał się jednym z wiodących modeli na szybko rozwijającym się rynku cyfrowych lustrzanek, oferując dobry wybór funkcji i doskonałe możliwości w bardzo skromnej cenie. D50 to bezbłędna konstrukcja opracowana w oparciu o sprawdzone rozwiązania Nikona, ale mniejsza i lżejsza.

Amsterdam, 23 września, 2005: DIWA (Digital Imaging Websites Association), międzynarodowa organizacja współpracujących stron, ogłosiła dziś przyznanie Złotego Medalu DIWA dla Nikona D50 - cyfrowego aparatu systemowego w przystępnej cenie.Nikon jest jednym z koncernów, którym zawdzięczamy dynamiczny wzrost popularności i sprzedaży cyfrowych lustrzanek. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest D50, dzięki doskonałemu stosunkowi jakości do ceny. Wszystkie najważniejsze funkcje, w które wyposażone są droższe modele, znajdujemy także w Nikonie D50, co umożliwia temu modelowi robienie zdjęć równie wysokiej jakości, także dzięki rozdzielczości matrycy 6,1MP. Eksperci DIWA uznali zatem D50 za aparat o przyjemniej, solidnej budowie, robiący wysokiej jakości, profesjonalne zdjęcia, mimo swojego amatorskiego statusu.

Eksperci d/s testowania aparatów w DIWA podsumowują zgodnie: "Postęp, jaki ostatnio możemy obserwować w segmencie cyfrowych lustrzanek z niższej półki, to prawdziwy prezent dla wszystkich ambitnych fotografów, którzy traktują robienie zdjęć poważnie. Nikon D50 jest pod tym względem jedną z najbardziej udanych konstrukcji. Zestaw Nikon D50 jest w zasięgu budżetu wielu amatorów, którzy nie chcą wydać majątku, żeby mieć możliwości, które były wcześniej zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalistów lub zamożnych entuzjastów".

Pomimo pozycjonowania docelowych użytkowników w grupie amatorów, Nikon D50 oferuje najwyższej klasy możliwości, jak format RAW, jakość RAW+JPEG, 3 rodzaje przestrzeni kolorów RGB, zdjęcia seryjne z szybkością 2,5kl/s teoretycznie bez limitu ilości zdjęć w serii, cieszący się dobrą reputacją matrycowy pomiar światła 3D Matrix, bracketing ekspozycji, balans bieli, system kontroli błysku i-TTL oraz elastyczny 5-punktowy system AF z lampą wspomagającą.

Wyczerpujące i bezlitosne testy pojedynczych egzemplarzy D50 dowiodły, że jego dobre parametry znajdują potwierdzenie w rzeczywistych możliwościach. Ogólna jakość zdjęć może równać się z obrazami z dużo droższych aparatów, co więcej, D50 potrafi przebić swoich droższych konkurentów chociażby w aspekcie ergonomii i przyjaznych użytkownikowi funkcji. Podsumowując testy DIWA, Nikon D50 jest niepodważalnie wart Złotego Modelu DIWA]

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com

Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com , dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2