Złoty i srebrny medal DIWA dla aparatów Nikon

0
Michał Sułkiewicz
24 Wrzesień 2004
Artykuł na: 4-5 minut
Kolejne aparaty nagrodzone medalami DIWA. Zespoły testowe DIWA przyznały złoty medal przebojowi rynkowemu, modelowi Nikon D70. Srebrny medal przypadł aparatowi Nikon COOLPIX 8700.
Dzisiaj, 24 września 2004, międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ogłosiła przyznanie medali za doskonałe wyniki w testach dwóm aparatom firmy Nikon. Pierwszy z nich, Nikon D70 zyskał bardzo wysokie noty wśród wszystkich ekspertów DIWA, którzy w rezultacie uhonorowali ten aparat złotym medalem w kategorii cyfrowy aparat systemowy. Drugi z modeli, wysokiej jakości cyfrowy kompakt, COOLPIX 8700 również zyskał wysokie oceny w rygorystycznych procedurach testowych DIWA, co dało mu srebrny medal.

przedstawiciele Nikona z nagrodami DIWA w rękach (od lewej: Robert Cristina
Marketing Executive Professional Film & Digital Imaging Department, Hans Gaarlandt
Marketing Executive Prosumer Film & Digital Imaging Department


Nikon D70 dzięki bogactwu funkcji i wyjątkowej jakości zdjęć przy rozsądnej cenie zakupu przeniósł rynek cyfrowych lustrzanek na inny poziom. Mimo, że model ten jest skierowany do zaawansowanych amatorów, również wielu profesjonalnych fotografów odkryło, że D70 cechuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Zespół testujący DIWA może potwierdzić tą ocenę. Niektóre z raportów testowych podkreślają nawet, że zalety Nikona D70 są bezdyskusyjne, nie biorąc nawet pod uwagę czynnika cenowego.Drugi z nagrodzonych aparatów, Nikon COOLPIX 8700 oferując rozdzielczość 8-megapikseli jest najwyższym modelem z rodziny COOLPIX. Wiele testów DIWA potwierdziło, że aparat ten przewyższa wielu z rywali osiągami i wysoka punktacja w testach, która przyniosła mu srebrny medal DIWA jest w pełni zasłużona.Jeden z ekspertów ekipy testującej DIWA podsumował swoje wrażenia następująco: Podczas testów Nikon D70 w pełni spełnił moje oczekiwania i byłem zadowolony, że inni koledzy z DIWA mieli podobne zdanie. Jeżeli, któryś aparat jest wart złotego medalu DIWA, to na pewno Nikon D70. Jeżeli mówimy o Nikonie COOLPIX 8700, to w jego kategorii panuje naprawdę ostra konkurencja. W rezultacie zdobycie medalu to jak przejście przez ucho igielne. Potwierdza to tylko, że aparat ten jest jednym z najlepszych w swojej klasie i będzie doskonałym wyborem dla kierujących się jakością bardziej niż ceną.

O DIWA

Rozwijająca się, niezależna, wiarygodna organizacja
Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającą się organizacją internetowych redakcji poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Internetowy magazyn o fotografii Fotopolis.pl jest polskim członkiem DIWA.


Czytaj także...
Test lustrzanki Nikon D70 czytaj...
Nikon COOLPIX 8700 - test aparatu czytaj...
Medale DIWA dla produktów Sony czytaj...
Złoty medal DIWA dla KonicaMinolta DiMAGE A2 czytaj...
Złoty i srebrny medal DIWA dla produktów Olympusa czytaj...
Najwyższa nagroda DIWA dla HP Photosmart R707 czytaj...
Nagrody dla najdoskonalszych produktów obrazowania cyfrowego czytaj...

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły