Złoty Medal DIWA dla Fujifilm S3 Pro

Profesjonalny model FinePix S3 Pro, w którym zastosowano zaawansowany technologicznie sensor Super CCD II SR, jest widocznym efektem dążenia koncernu Fujifilm do symulowania zalet fotografii analogowej, w cyfrowej formie. Międzynarodowa organizacja DIWA doceniła te wysiłki, przyznając cyfrowej lustrzance Fujifilm FinePix S3 Pro Złoty Medal DIWA.
Amsterdam, 6 maja 2005: międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ogłosiła dzisiaj przyznanie Złotego Medalu DIWA profesjonalnej lustrzance cyfrowej FinePix S3 Pro.

Koncern Fujifilm wytrwale dąży do perfekcji w rozwijaniu technologii matryc. Najnowszym owocem ich wysiłków jest matryca Super CCD II SR. Profesjonalny model FinePix S3 Pro, w którym zastosowano ten zaawansowany technologicznie sensor, jest widocznym efektem dążenia do symulowania zalet fotografii analogowej, w cyfrowej formie.

Model FinePix S3 Pro jest zamknięty w solidnej magnezowym korpusie Nikona, zbudowanym zgodnie ze specyfikacjami Fujifilm, żeby stać się profesjonalną lustrzanką cyfrową z pełnym dostępem do optyki i akcesoriów Nikona. Z bagażem własnych doświadczeń w zakresie projektowania i produkcji dobrze znanej matrycy Super CCD, koncern Fujifilm opracował drugą generację 12-megapikselowego sensora Super CCD SR. W efekcie połączenia wysokiej rozdzielczości z systemem fotodiod S i R, otrzymano wspaniałą jakość obrazu i szerszy zakres zastosowań niż w przypadku tradycyjnej matrycy CCD.Kai Thon, menedżer do spraw testów DIWA komentuje:
Model Finepix S3 Pro dowodzi, że Fujifilm osiągnęło sukces poprzez połączenie swoich niepodważalnych doświadczeń w zakresie produkcji filmów z ponadprzeciętnym podejściem do technologii matryc cyfrowych. Eksperci DIWA uznali S3 Pro za model szczególnie dopasowany do potrzeb fotografii studyjnej, w tym: fotografii portretowej, fotografii produktów i wnętrz, ale sprawdzający się doskonale także w plenerze. Dodajmy do tego: zintegrowany uchwyt pionowy, elastyczność fotografowania w formacie RAW, Adobe RGB i dwóch wersjach przestrzeni kolorystycznych sRGB oraz warte uwagi oprogramowanie Hiper-Utility HS-V2, a otrzymamy doskonałe zdjęcie".

Członkowie DIWA chwalili jakość obrazu, nie tylko z powodu wyjątkowej matrycy, ale także pomiaru 3D Matrix, kontroli balansu bieli, szerokiego zakresu szybkości i czułości migawki oraz możliwości pełnej manualnej kontroli i ustawień parametrów ekspozycji. Równie istotny jest efekt "symulacji filmu". Pomimo, że pierwotnie S3Pro nie został zaprojektowany dla fotografii akcji, jest on szybkim narzędziem, pozwalającym na fotografowanie w serii 12-megapikselowych zdjęć z prędkością 2,5 klatki na sekundę oraz umożliwiającym natychmiastową odpowiedź na działanie użytownika i szybki zapis na nośnikach pamięci. Jest to także jeden z niewielu aparatów umożliwiających szybkie ściąganie zdjęć zarówno przez złącze USB 2.0 Hi Speed, jak i przez port Fire Wire IEEE1394.

FinePix S3 Pro oferuje także unikalną możliwość kadrowania na 2-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 235 000 pikseli oraz podświetlany panel LCD w bezpośrednim sąsiedztwie wyświetlacza. Wspieranie dwóch standardów kart pamięci: CompactFlash i xD-Picture Card jest także wyjątkową i przydatną cechą. Doskonale ergonomiczny design S3 Pro sprawia, że zarówno profesjonaliści, jak i doświadczeni amatorzy, poczują komfort pracy z aparatem i szybko się do niego przyzwyczają.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com

Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com , dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7