Fujifilm FinePix F10 otrzymuje Złoty Medal DIWA za wyjątkowe osiągi

Za pomocą modelu FinePix F10 firma Fujifilm wyniosła klasę mini kompaktowych aparatów cyfrowych na nowy poziom. Niskoszumowa i wysokoczuła matryca Super CCD HR czyni ten aparat wyjątkowo wszechstronnym w każdych warunkach oświetleniowych. Organizacja DIWA honoruje to Zotym Medalem.
Za pomocą modelu FinePix F10 firma Fujifilm wyniosła klasę mini kompaktowych aparatów cyfrowych na nowy poziom. Niskoszumowa i wysokoczuła matryca Super CCD HR czyni ten aparat wyjątkowo wszechstronnym w każdych warunkach oświetleniowych, również podczas pracy z fleszem. F10 jest także wyjątkowo szybki i wyposażony jeden z najlepszych systemów autofokusa na rynku.

Amsterdam, 29 lipca 2005, międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ogłosiła dzisiaj przyznanie Złotego Medalu DIWA miniaturowemu, 6-milionowemu, modelowi Fujifilm FinePix F10.Dogłębna wiedza o tworzeniu i produkcji aparatów, zarówno analogowych jak i cyfrowych oraz udane wprowadzenie unikalnego przetwornika Super CCD to podstawy, na których koncern Fujifilm zbudował model FinePix F10. F10 wyposażony został w solidną i wytrzymałą obudowę o doskonałej ergonomii oraz z zestaw automatycznych funkcji z możliwością ręcznych nastawów wielu z nich.

W aparacie zaimplementowano piątą generację przetwornika Super CCD firmy Fujifilm w wersji HR i wielkości 1/1.7 cala o rozdzielczości 6.3 milionów pikseli i czułościach od ISO 80 do ISO 1600 i wyjątkowo niskim poziomie szumów. Dodatkowo w F10 znajdziemy lampę błyskową o zasięgu 6.5 m oraz wyjątkowo szybki i czuły układ automatycznego ustawiania ostrości wspomagany lampą AF. Inne cechy F10 to ekran LCD o przekątnej 2.5 cala i przyjazne dla użytkownika menu.

Kai Thon, menedżer do spraw testów w DIWA mówi: "Autofokus większości aparatów cyfrowych nie radzi sobie dobrze w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo problemy sprawiają słabe flesze i migawka. FinePix F10 to wyjątek, który potwierdza regułę. Dzięki unowocześnionemu przetwornikowi Super CCD HR aparat dobrze sobie radzi w większości warunków zdjęciowych dając doskonałe rezultaty, często przewyższające bardziej zaawansowane konstrukcje. Eksperci DIWA jednoznacznie uplasowali F10 wśród najlepszych mini kompaktów."

Skierowany do fotografów amatorów, F10 otrzymał ostry obiektyw Fujinon z 3-krotnym zoomem optycznym i makro już od 2 centymetrów. Sam aparat oferuje także sześć programów tematycznych i tryby automatyczne. Jednocześnie bardziej zaawansowani użytkownicy mają do dyspozycji takie funkcje jak: zdjęcia seryjne do 2,2 kl/s, wysokiej jakości filmy w formacie VGA, notki głosowe do zdjęć, ciągły system AF, wyświetlenie kratki ułatwiającej kadrowanie, jasny ekran LCD, trzy tryby pomiaru ekspozycji, ręczne ustawienie balansu bieli, migawka od 15 s, złącze USB 2.0 o dużej prędkości i wiele innych. Wraz z aparatem otrzymujemy zasilacz.

Na koniec, mimo swoich kompaktowych rozmiarów F10 zaskakuje ergonomiczną konstrukcją pozwalającą na wygodne robienie zdjęć. Wszystko to kwalifikuje ten model do Złotego Medalu DIWA.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com


Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com , dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!