Canon EOS 350D otrzymuje Złoty Medal DIWA

Najnowsza lustrzanka cyfrowa Canona, przyjazny dla kieszeni model EOS 350D, przeszedł testy DIWA osiągając wyjątkowo dobre wyniki. Niska cena w połączeniu z wyróżniającą się jakością zdjęć, szybką obróbką obrazu i sprawnym działaniem zakwalifikowały ten aparat do Złotego Medalu DIWA.
Amsterdam, 6 maja 2005: międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ogłosiła dzisiaj przyznanie Złotego Medalu DIWA modelowi Canon EOS 350D.

EOS 350D to lustrzanka cyfrowa przeznaczona dla amatorów, jednak jej osiągi wyprzedają wielu droższych rywali. Specyfikacje tego modelu wyznaczają nowe limity w klasie, głównie dzięki przetwornikowi obrazu CMOS o rozdzielczości 8.2 megapiksela i wyjątkowo niskim szumom oraz szybkiemu procesorowi obrazu DIGIC II. Dzięki niemu właśnie czas startu lustrzanki i odpowiedzi na działania użytkownika są niezwykle szybkie. Bardzo szybko realizowane są również takie operacje jak zdjęcia ciągłe, przetwarzanie obrazu i zapisywanie na kartę. W rezultacie nawet w najwyższej rozdzielczości EOS 350D osiąga szybkość 3 klatek na sekundę i do 14 zdjęć w serii.Kai Thon, menedżer do spraw testów DIWA mówi: Modelem EOS 350D Canon kontynuuje sukces pionierskiego modelu, EOSa 300D, poprawiając jego wady, na co wskazują testujący DIWA. Zarówno nowy, 8.2-megapikselowy przetwornik CMOS (który jest podobną konstrukcją do tej, którą wykorzystano w nagradzanym półprofesjonalnym modelu EOS 20D), jak i wyjątkowy procesor DIGIC II składają się na jakość pracy EOSa 350D. Nasze testy wykazały, że aparat ten osiągami jest bardzo zbliżony do EOSa 20D i nie wykazuje większych wad konstrukcyjnych. Eksperci DIWA z Europy i USA są zgodni, że EOS 350D podnosi klasę "amatorskich lustrzanek" bardzo blisko aparatów profesjonalnych - za ułamek ceny.

Testerzy DIWA odkryli, że jakość obrazu jest bardzo zbliżona do tej z modelu EOS 20D, co jest najlepszą rekomendacją. Wystarczy wspomnieć o żywych odwzorowaniach kolorów, niskim poziomie szumów, wysokich czułościach ISO oraz doskonałej obróbce do formatu JPEG. Zdjęcia mogą być zdefiniowane w przestrzeniach barwnych sRGB lub Adobe RGB oraz zapisywane w formacie RAW oraz w łączonym RAW+JPEG.

Idąc dalej, EOS 350D wyposażony został w 7-punktowy, czuły system automatycznego pomiaru ostrości, aparat jest zgodny z obiektywami EF i EF-S oraz z zaawansowanym systemem pomiaru błysku E-TTL II. Mimo kompaktowych rozmiarów, aparat jest łatwy w obsłudze i ergonomicznie zaprojektowany. Dodatkową wygodę oferuje opcjonalny uchwyt na baterie BG-E3 przedłużający działanie aparatu.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com

Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4