Tak najprawdopodobniej będzie wyglądał nowy Nikon D850

Autor: Michał Chrzanowski

27 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Korpus podobny do poprzednika, ale z kilkoma ważnymi usprawnieniami. Nowy D850 ma mieć odchylany ekran oraz podświetlane przyciski - tak wynika ze zdjęć opublikowanych przez NikonRumors.com. Jak podaje serwis „są to najprawdopodobniej fotografie, które będziemy mogli zobaczyć w informacjach prasowych Nikona“.

Jeśli wierzyć zdjęciom udostępnionym przez serwis NikonRumors.com, zapowiedziana pełnoklatkowa lustrzanka D850 będzie podobna do swojego poprzednika, modelu D810. Niemniej jednak nowa konstrukcja ma zostać wyposażona w najnowsze rozwiązania producenta wykorzystane chociażby we flagowej lustrzance APS-C - testowanym przez nas Nikonie D500.

Tak więc wraz z zapowiedzianym D850 powinniśmy otrzymać odchylany ekran LCD (nie wiadomo jeszcze czy będzie korzystał z panelu dotykowego) oraz podświetlane przyciski korpusu ułatwiające pracę w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Nowy Nikon najprawdopodobniej nie będzie wyposażony we wbudowaną lampę błyskową typu pop-up.

Nie są to pierwsze przesłanki o nadchodzącym Nikonie D850. Na początku tego tygodnia sam producent ujawnił kilka szczegółów. Nowy model będzie zapewniał filmy poklatkowe w rozdzielczość 8K. Poza tym aparat ma być „potężnym narzędziem dla twórców, którzy nie chcą żadnych kompromisów pomiędzy wyjątkową jakością obrazu a wszechstronnością samego aparatu“ - obiecuje producent. Ponadto zapowiedziany D850 ma łączyć w sobie również nowe technologie, funkcje i zwiększoną wydajność, które są bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania profesjonalnych użytkowników.

Jak na razie producent skutecznie dawkuje emocje. Udostępniane informacje są bardzo lakoniczne, a zdjęcia - o ile faktycznie pochodzą od Nikona - nie prezentują dokładnie całej okazałości nowego modelu. Poza tym wciąż nie wiemy, na kiedy jest planowana premiera D850. Niemniej jednak w najbliższym czasie na dedykowanej stronie nikonusa.com/d850 ma pojawić się więcej szczegółów.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły