Sunscreenr - kamera, która ułatwi ochronę przed rakiem skóry

Sunscreenr - kamera, która ułatwi ochronę przed rakiem skóry

Zwykle kamery i aparaty fotograficzne mają jedno zadanie - dostarczać jak najlepszą jakość zdjęć i filmów. W przypadku kamerki Sunscreenr, jej głównym celem jest ochrona naszego zdrowia.

Nie od dziś wiadomo, że nadmierne opalanie się i ekspozycja na promienie UV jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za powstawanie raka skóry. W samych Stanach Zjednoczonych rokrocznie odnotowuje się ponad milion nowych zachorowań. Używanie odpowiednich filtrów ochronnych pozwala zredukować szansę na zachorowanie nawet o 80%, jak się jednak okazuje, większość osób aplikuje na skórę ich niewystarczającą ilość. Wszystko przez to, że gołym okiem trudno rzetelnie ocenić, które miejsca na ciele wymagają nałożenia dodatkowej warstwy.

Ułatwić ma to miniaturowa, odporna na wodę i kurz kamerka Sunscreenr, która rejestruje światło w zakresie promieniowania ultrafioletowego, co sprawi, że na nagranym filmie partie ciała pokryte filtrem ochronnym będą jawić się jako dużo ciemniejsze od pozostałych. Efekty możemy podejrzeć na bieżąco za pomocą wbudowanego wizjera elektronicznego.

Oto, co zobaczymy, po spojrzeniu w wizjer Sunscreenra (po prawej)

Aby ułatwić korzystanie z urządzenia w przypadku gdy jesteśmy sami, twórcy wyposażyli je w gwint statywu. Całość ładowana jest za pomocą złącza USB, a jednorazowe naładowanie akumulatora wystarczać ma na kilka dni korzystania z Sunscreenra.

Projekt urządzenia jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter, jednak jego twórcom, udało się już zebrać dwukrotność sumy potrzebnej na produkcję kamerki. O powodzenie przedsięwzięcia nie trzeba więc raczej się martwić.

 

Sunscreenr na sklepowe półki ma trafić w grudniu 2016 w cenie około $110, ale już teraz możecie zamówić go w przedsprzedaży, w cenie $74, wspierając kampanię crowdfundingową producenta.

Mimo stosunkowo wysokiej ceny, produkt ma szansę stać się rynkowym hitem, znajduje bowiem niezagospodarowaną niszę, a większość osób nie szczędzi pieniędzy, jeśli stawką jest zdrowie. Czy stanie się niezbędnym gadżetem każdego plażowicza?

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sunscreenr.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1