Sunscreenr - kamera, która ułatwi ochronę przed rakiem skóry

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zwykle kamery i aparaty fotograficzne mają jedno zadanie - dostarczać jak najlepszą jakość zdjęć i filmów. W przypadku kamerki Sunscreenr, jej głównym celem jest ochrona naszego zdrowia.

Nie od dziś wiadomo, że nadmierne opalanie się i ekspozycja na promienie UV jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za powstawanie raka skóry. W samych Stanach Zjednoczonych rokrocznie odnotowuje się ponad milion nowych zachorowań. Używanie odpowiednich filtrów ochronnych pozwala zredukować szansę na zachorowanie nawet o 80%, jak się jednak okazuje, większość osób aplikuje na skórę ich niewystarczającą ilość. Wszystko przez to, że gołym okiem trudno rzetelnie ocenić, które miejsca na ciele wymagają nałożenia dodatkowej warstwy.

Ułatwić ma to miniaturowa, odporna na wodę i kurz kamerka Sunscreenr, która rejestruje światło w zakresie promieniowania ultrafioletowego, co sprawi, że na nagranym filmie partie ciała pokryte filtrem ochronnym będą jawić się jako dużo ciemniejsze od pozostałych. Efekty możemy podejrzeć na bieżąco za pomocą wbudowanego wizjera elektronicznego.

Oto, co zobaczymy, po spojrzeniu w wizjer Sunscreenra (po prawej)

Aby ułatwić korzystanie z urządzenia w przypadku gdy jesteśmy sami, twórcy wyposażyli je w gwint statywu. Całość ładowana jest za pomocą złącza USB, a jednorazowe naładowanie akumulatora wystarczać ma na kilka dni korzystania z Sunscreenra.

Projekt urządzenia jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter, jednak jego twórcom, udało się już zebrać dwukrotność sumy potrzebnej na produkcję kamerki. O powodzenie przedsięwzięcia nie trzeba więc raczej się martwić.

 

Sunscreenr na sklepowe półki ma trafić w grudniu 2016 w cenie około $110, ale już teraz możecie zamówić go w przedsprzedaży, w cenie $74, wspierając kampanię crowdfundingową producenta.

Mimo stosunkowo wysokiej ceny, produkt ma szansę stać się rynkowym hitem, znajduje bowiem niezagospodarowaną niszę, a większość osób nie szczędzi pieniędzy, jeśli stawką jest zdrowie. Czy stanie się niezbędnym gadżetem każdego plażowicza?

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sunscreenr.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8