Sunscreenr - kamera, która ułatwi ochronę przed rakiem skóry

0
Maciej Luśtyk
8 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zwykle kamery i aparaty fotograficzne mają jedno zadanie - dostarczać jak najlepszą jakość zdjęć i filmów. W przypadku kamerki Sunscreenr, jej głównym celem jest ochrona naszego zdrowia.

Nie od dziś wiadomo, że nadmierne opalanie się i ekspozycja na promienie UV jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za powstawanie raka skóry. W samych Stanach Zjednoczonych rokrocznie odnotowuje się ponad milion nowych zachorowań. Używanie odpowiednich filtrów ochronnych pozwala zredukować szansę na zachorowanie nawet o 80%, jak się jednak okazuje, większość osób aplikuje na skórę ich niewystarczającą ilość. Wszystko przez to, że gołym okiem trudno rzetelnie ocenić, które miejsca na ciele wymagają nałożenia dodatkowej warstwy.

Ułatwić ma to miniaturowa, odporna na wodę i kurz kamerka Sunscreenr, która rejestruje światło w zakresie promieniowania ultrafioletowego, co sprawi, że na nagranym filmie partie ciała pokryte filtrem ochronnym będą jawić się jako dużo ciemniejsze od pozostałych. Efekty możemy podejrzeć na bieżąco za pomocą wbudowanego wizjera elektronicznego.

Oto, co zobaczymy, po spojrzeniu w wizjer Sunscreenra (po prawej)

Aby ułatwić korzystanie z urządzenia w przypadku gdy jesteśmy sami, twórcy wyposażyli je w gwint statywu. Całość ładowana jest za pomocą złącza USB, a jednorazowe naładowanie akumulatora wystarczać ma na kilka dni korzystania z Sunscreenra.

Projekt urządzenia jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter, jednak jego twórcom, udało się już zebrać dwukrotność sumy potrzebnej na produkcję kamerki. O powodzenie przedsięwzięcia nie trzeba więc raczej się martwić.

 

Sunscreenr na sklepowe półki ma trafić w grudniu 2016 w cenie około $110, ale już teraz możecie zamówić go w przedsprzedaży, w cenie $74, wspierając kampanię crowdfundingową producenta.

Mimo stosunkowo wysokiej ceny, produkt ma szansę stać się rynkowym hitem, znajduje bowiem niezagospodarowaną niszę, a większość osób nie szczędzi pieniędzy, jeśli stawką jest zdrowie. Czy stanie się niezbędnym gadżetem każdego plażowicza?

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sunscreenr.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
8
8
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
15
1