Mofily YoCam - kamera do wszystkiego

Mofily YoCam - kamera do wszystkiego
Twórcy stojący za projektem YoCam chcą zamieszać na rynku action camów oferując tanią, kompaktową, wodoodporną i wyposażoną w stabilizację obrazu kamerę 2.7K, która posłużyć ma zarówno jako urządzenie do dokumentacji wyczynów sportowych, aparat rodzinny, rejestrator jazdy i kamera do lifeloggingu.
Kamera YoCam została pomyślana jako konkurencja dla ultrakompaktowego modelu GoPro Hero4 Session i trzeba przyznać, że jej specyfikacja robi wrażenie. Miniaturowy action cam o rozmiarach 8,5 x 3,5 x 2 cm i wadze 55 g pozwala na rejestrację materiału wideo w maksymalnej jakości 2.7K, z prędkością 30 kl./s. Otrzymujemy także możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie za prędkością 120 kl./s. w jakości HD 720p. W trybie fotograficznym wykonamy zaś zdjęcia w rozdzielczości 8 Mp. Według zapewnień twórców, kamera ma także lepiej radzić sobie od konkurencji w warunkach słabego oświetlenia, a to za sprawą optyki o świetle f/2.0 i matrycy z pikselami o wielkości 2 mikronów.To jednak nie wszystko. Oprócz wodoodporności do głebokości 20 metrów, kamera posiada też system stabilizacji obrazu i szereg funkcji, które sprawić mają, że YoCam namiesza na rynku kamerek sportowych. Oprócz standardowych funkcji spotykanych w większości action camów kamery z powodzeniem będziemy mogli używać także jako rejestratora jazdy (rejestracja materiału w pętli), aparatu do lifeloggingu (zdjęcia z interwałem czasowym) a funkcje bezprzewodowe i aplikacja mobilna sprawią, że nada się także jako urządzenie do monitoringu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
YoCam ma posłużyć jako uniwersalna kamera “do wszystkiego”. Pomóc ma w tym bogaty zestaw opcjonalnych akcesoriów umożliwiający swobodne i wygodne mocowanie urządzenia do większości powierzchni. Jest nawet specjalna uprząż dla psa. Z kolei rozbudowana, dedykowana aplikacja mobilna podkreśla funkcjonalność urządzenia jako rodzinnego aparatu fotograficznego. Oprócz możliwości katalogowania i udostępniania zdjęć, aplikacja pozwala też na zamówienie albumu z naszymi zdjęciami.

Projekt kamery YoCam jest na razie w fazie finansowania w serwisie Kickstarter jednak jego twórcom udało się już zebrać całą kwotę potrzebną na produkcję urządzenia. Pierwsze egzemplarze mają trafić na rynek w marcu 2016 roku. Jeśli chcielibyście przetestować ich możliwości, wystarczy wesprzeć projekt kwotą $149. Miejmy tylko nadzieję, że w tym przypadku nie sprawdzi się przysłowie mówiące, że to co jest do wszystkiego, jest do niczego.

Więcej o nowej kamerze dowiedzie się pod adresem mofily.com oraz na stronie Kickstarter.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1