Mofily YoCam - kamera do wszystkiego

Autor: Maciej Luśtyk

28 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Twórcy stojący za projektem YoCam chcą zamieszać na rynku action camów oferując tanią, kompaktową, wodoodporną i wyposażoną w stabilizację obrazu kamerę 2.7K, która posłużyć ma zarówno jako urządzenie do dokumentacji wyczynów sportowych, aparat rodzinny, rejestrator jazdy i kamera do lifeloggingu.

Kamera YoCam została pomyślana jako konkurencja dla ultrakompaktowego modelu GoPro Hero4 Session i trzeba przyznać, że jej specyfikacja robi wrażenie. Miniaturowy action cam o rozmiarach 8,5 x 3,5 x 2 cm i wadze 55 g pozwala na rejestrację materiału wideo w maksymalnej jakości 2.7K, z prędkością 30 kl./s. Otrzymujemy także możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie za prędkością 120 kl./s. w jakości HD 720p. W trybie fotograficznym wykonamy zaś zdjęcia w rozdzielczości 8 Mp. Według zapewnień twórców, kamera ma także lepiej radzić sobie od konkurencji w warunkach słabego oświetlenia, a to za sprawą optyki o świetle f/2.0 i matrycy z pikselami o wielkości 2 mikronów.

To jednak nie wszystko. Oprócz wodoodporności do głebokości 20 metrów, kamera posiada też system stabilizacji obrazu i szereg funkcji, które sprawić mają, że YoCam namiesza na rynku kamerek sportowych. Oprócz standardowych funkcji spotykanych w większości action camów kamery z powodzeniem będziemy mogli używać także jako rejestratora jazdy (rejestracja materiału w pętli), aparatu do lifeloggingu (zdjęcia z interwałem czasowym) a funkcje bezprzewodowe i aplikacja mobilna sprawią, że nada się także jako urządzenie do monitoringu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

YoCam ma posłużyć jako uniwersalna kamera “do wszystkiego”. Pomóc ma w tym bogaty zestaw opcjonalnych akcesoriów umożliwiający swobodne i wygodne mocowanie urządzenia do większości powierzchni. Jest nawet specjalna uprząż dla psa. Z kolei rozbudowana, dedykowana aplikacja mobilna podkreśla funkcjonalność urządzenia jako rodzinnego aparatu fotograficznego. Oprócz możliwości katalogowania i udostępniania zdjęć, aplikacja pozwala też na zamówienie albumu z naszymi zdjęciami.

Projekt kamery YoCam jest na razie w fazie finansowania w serwisie Kickstarter jednak jego twórcom udało się już zebrać całą kwotę potrzebną na produkcję urządzenia. Pierwsze egzemplarze mają trafić na rynek w marcu 2016 roku. Jeśli chcielibyście przetestować ich możliwości, wystarczy wesprzeć projekt kwotą $149. Miejmy tylko nadzieję, że w tym przypadku nie sprawdzi się przysłowie mówiące, że to co jest do wszystkiego, jest do niczego.

Więcej o nowej kamerze dowiedzie się pod adresem mofily.com oraz na stronie Kickstarter.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Powoli dobiega końca epopeja związana z wprowadzaniem na rynek pierwszego współczesnego analogowego kompaktu. Jak dowiadujemy się z najnowszych materiałów Pentax Film Project, aparat...
36
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)