Mofily YoCam - kamera do wszystkiego

0

Autor: Maciej Luśtyk

28 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Twórcy stojący za projektem YoCam chcą zamieszać na rynku action camów oferując tanią, kompaktową, wodoodporną i wyposażoną w stabilizację obrazu kamerę 2.7K, która posłużyć ma zarówno jako urządzenie do dokumentacji wyczynów sportowych, aparat rodzinny, rejestrator jazdy i kamera do lifeloggingu.

Kamera YoCam została pomyślana jako konkurencja dla ultrakompaktowego modelu GoPro Hero4 Session i trzeba przyznać, że jej specyfikacja robi wrażenie. Miniaturowy action cam o rozmiarach 8,5 x 3,5 x 2 cm i wadze 55 g pozwala na rejestrację materiału wideo w maksymalnej jakości 2.7K, z prędkością 30 kl./s. Otrzymujemy także możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie za prędkością 120 kl./s. w jakości HD 720p. W trybie fotograficznym wykonamy zaś zdjęcia w rozdzielczości 8 Mp. Według zapewnień twórców, kamera ma także lepiej radzić sobie od konkurencji w warunkach słabego oświetlenia, a to za sprawą optyki o świetle f/2.0 i matrycy z pikselami o wielkości 2 mikronów.

To jednak nie wszystko. Oprócz wodoodporności do głebokości 20 metrów, kamera posiada też system stabilizacji obrazu i szereg funkcji, które sprawić mają, że YoCam namiesza na rynku kamerek sportowych. Oprócz standardowych funkcji spotykanych w większości action camów kamery z powodzeniem będziemy mogli używać także jako rejestratora jazdy (rejestracja materiału w pętli), aparatu do lifeloggingu (zdjęcia z interwałem czasowym) a funkcje bezprzewodowe i aplikacja mobilna sprawią, że nada się także jako urządzenie do monitoringu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

YoCam ma posłużyć jako uniwersalna kamera “do wszystkiego”. Pomóc ma w tym bogaty zestaw opcjonalnych akcesoriów umożliwiający swobodne i wygodne mocowanie urządzenia do większości powierzchni. Jest nawet specjalna uprząż dla psa. Z kolei rozbudowana, dedykowana aplikacja mobilna podkreśla funkcjonalność urządzenia jako rodzinnego aparatu fotograficznego. Oprócz możliwości katalogowania i udostępniania zdjęć, aplikacja pozwala też na zamówienie albumu z naszymi zdjęciami.

Projekt kamery YoCam jest na razie w fazie finansowania w serwisie Kickstarter jednak jego twórcom udało się już zebrać całą kwotę potrzebną na produkcję urządzenia. Pierwsze egzemplarze mają trafić na rynek w marcu 2016 roku. Jeśli chcielibyście przetestować ich możliwości, wystarczy wesprzeć projekt kwotą $149. Miejmy tylko nadzieję, że w tym przypadku nie sprawdzi się przysłowie mówiące, że to co jest do wszystkiego, jest do niczego.

Więcej o nowej kamerze dowiedzie się pod adresem mofily.com oraz na stronie Kickstarter.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zaawansowany kompakt Zeissa miał okazać się rewolucją. Czy jednak w 2020 roku aparat z Lightroomem na pokładzie może jeszcze kogoś zachwycić? A zwłaszcza w takiej...
5
1
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze doskonalsza
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze...
Poprzednia generacja sferycznej kamerki Insta360 była jednym z najbardziej popularnych rozwiązań tego typu na rynku. Insta360 One X2 robi wszystko jeszcze lepiej, choć...
3
0
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania wewnętrznego do modelu X-T3. Wersja 4.0 aż 3-krotnie przyspiesza autofokus, ale to nie jedyne usprawnienia…
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)