Mofily YoCam - kamera do wszystkiego

0
Maciej Luśtyk
28 Grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Twórcy stojący za projektem YoCam chcą zamieszać na rynku action camów oferując tanią, kompaktową, wodoodporną i wyposażoną w stabilizację obrazu kamerę 2.7K, która posłużyć ma zarówno jako urządzenie do dokumentacji wyczynów sportowych, aparat rodzinny, rejestrator jazdy i kamera do lifeloggingu.
Kamera YoCam została pomyślana jako konkurencja dla ultrakompaktowego modelu GoPro Hero4 Session i trzeba przyznać, że jej specyfikacja robi wrażenie. Miniaturowy action cam o rozmiarach 8,5 x 3,5 x 2 cm i wadze 55 g pozwala na rejestrację materiału wideo w maksymalnej jakości 2.7K, z prędkością 30 kl./s. Otrzymujemy także możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie za prędkością 120 kl./s. w jakości HD 720p. W trybie fotograficznym wykonamy zaś zdjęcia w rozdzielczości 8 Mp. Według zapewnień twórców, kamera ma także lepiej radzić sobie od konkurencji w warunkach słabego oświetlenia, a to za sprawą optyki o świetle f/2.0 i matrycy z pikselami o wielkości 2 mikronów.To jednak nie wszystko. Oprócz wodoodporności do głebokości 20 metrów, kamera posiada też system stabilizacji obrazu i szereg funkcji, które sprawić mają, że YoCam namiesza na rynku kamerek sportowych. Oprócz standardowych funkcji spotykanych w większości action camów kamery z powodzeniem będziemy mogli używać także jako rejestratora jazdy (rejestracja materiału w pętli), aparatu do lifeloggingu (zdjęcia z interwałem czasowym) a funkcje bezprzewodowe i aplikacja mobilna sprawią, że nada się także jako urządzenie do monitoringu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

YoCam ma posłużyć jako uniwersalna kamera “do wszystkiego”. Pomóc ma w tym bogaty zestaw opcjonalnych akcesoriów umożliwiający swobodne i wygodne mocowanie urządzenia do większości powierzchni. Jest nawet specjalna uprząż dla psa. Z kolei rozbudowana, dedykowana aplikacja mobilna podkreśla funkcjonalność urządzenia jako rodzinnego aparatu fotograficznego. Oprócz możliwości katalogowania i udostępniania zdjęć, aplikacja pozwala też na zamówienie albumu z naszymi zdjęciami.

Projekt kamery YoCam jest na razie w fazie finansowania w serwisie Kickstarter jednak jego twórcom udało się już zebrać całą kwotę potrzebną na produkcję urządzenia. Pierwsze egzemplarze mają trafić na rynek w marcu 2016 roku. Jeśli chcielibyście przetestować ich możliwości, wystarczy wesprzeć projekt kwotą $149. Miejmy tylko nadzieję, że w tym przypadku nie sprawdzi się przysłowie mówiące, że to co jest do wszystkiego, jest do niczego.

Więcej o nowej kamerze dowiedzie się pod adresem mofily.com oraz na stronie Kickstarter.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)