Fujifilm X-T1 – wadliwa aktualizacja 4.20

Autor: Michał Chrzanowski

23 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Niespełna tydzień temu Fujifilm udostępniło nową aktualizację dla flagowego modelu X-T1. Dziś japoński koncern wstrzymuje możliwość jej pobierania. Dlaczego? Okazało się, że firmware w wersji 4.20 zawiera istotne błędy.

W połowie ubiegłego tygodnia informowaliśmy o zaprezentowaniu przez Fujifilm nowej wersji oprogramowania dla bezlusterkowców X-T1 i X-T1 Graphite Silver. Wraz z uaktualnieniem mieliśmy otrzymać szereg usprawnień, między innymi korzystanie z lampy błyskowej w trybie zdjęć seryjnych, aktywacja autofokusu w trybie MF czy zoom ostrości za pomocą przycisku Focus Assist. Niestety projektanci nie ustrzegli się pomyłki – firmware jest przyczyną problemów, które mogą wystąpić podczas fotografowania w trybie ciągłego autofokusu.

”Znaleźliśmy nieprawidłowe działanie oprogramowania w wersji 4.20, które udostępniliśmy w dniu 17 grudnia 2015 roku dla X-T1 i X-T1 Graphite Silver. Problem ten przejawia się zablokowaniem aparatu podczas fotografowania w trybie AF-C. Dlatego też natychmiastowo wstrzymujemy możliwość pobierania aktualizacji 4.20. Przepraszamy za wszystkie niedogodności, które może to spowodować. Nowe oprogramowanie będzie udostępnione pod koniec stycznia 2016” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Jako tymczasowe rozwiązanie firma Fujifilm zaleca pobranie softu 4.21, który wprowadza wcześniejsze funkcje znane z firmare’u 4.10. Jego zainstalowanie usunie także problem najnowszej wersji.

Oprogramowanie w wersji 4.21 można już pobrać ze strony www.fujifilm.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17