Nowa aktualizacja Fujifilm X-T1 - 6 kluczowych funkcji

Autor: Michał Chrzanowski

17 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Korzystanie z lampy błyskowej w trybie zdjęć seryjnych, aktywacja autofokusu w trybie MF czy zoom ostrości za pomocą przycisku Focus Assist to tylko kilka zmian, które wprowadza aktualizacja oprogramowania w wersji 4.20 dla modelu X-T1.

Firma Fujifilm wprowadziła kolejną istotną aktualizację oprogramowania dla bezlusterkowców X-T1 i X-T1 Graphite Silver. Wraz z uaktualnieniem otrzymamy szereg usprawnień, które zdaniem producenta polepszą funkcjonowanie flagowych modeli.

Firmware w wersji 4.20 wprowadza:

Zastosowanie lampy błyskowej w trybie zdjęć seryjnych i przy użyciu trybu bracketingu.

Lampa błyskowa może być teraz używana w trybie bracketingu oraz trybie zdjęć seryjnych. Kiedy mamy przymocowaną lampę XF-X8, która dodawana jest w standardzie do aparatu X-T1, zabłyśnie ona w trybach ISO, symulacja filmu oraz bracketing balansu bieli.

Przycisk szybkiego wyboru ustawień autofokusu w trybie ręcznego ustawienia ostrości.

Ostrość i ekspozycja mogą być zablokowane, kiedy przycisk AF-L jest używany w trybie ręcznego ustawiania ostrości. Można zrobić zdjęcie po zablokowaniu AF i AE przy użyciu kciuka.

Użycie przycisku AF-L do zablokowania ostrości.

Przycisk AF-L może być użyty do zablokowania ostrości w trybach AF+MF. Ustawienie ostrości będzie teraz dokładniejsze przy użyciu pierścienia ostrości na obiektywie.

Zoom ostrości w trybie auto i manulanym.

Przycisk Focus Assist może być używany do powiększania podglądu ostrości, dzięki któremu można dokładniej ustawić ostrość, regulując ją pierścieniem ostrości na obiektywie z aktywnym trybem zoomu ostrości.

Dodatkowe, niestandardowe opcje wyświetlacza

W sekcji menu dotyczącej ustawień wyświetlacza można wybrać poszczególne informacje, które będą się wyświetlać podczas robienia zdjęć. Dodatkowe pozycje to: ramka ostrości, tryb fotografowania, tło do informacji, tryb nastaw ostrości, tryb migawki, tryb ciągły, tryb podwójnej stabilizacji, tryb filmowy, ostrzeżenie o rozmyciu.

Przycisk funkcyjny Fn7.

Teraz tryb filmowy można aktywować również za pomocą przycisku Fn7. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk DISP/BACK, aby wybrać dla niego daną funkcję.

Nową aktualizację 4.20 możecie pobrać ze strony www.fujifilm.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica D-Lux 8 - nadchodzi "mała Leica Q"
Leica D-Lux 8 - nadchodzi "mała Leica Q"
Leica zapowiada kolejną generację kompaktu z serii D-Lux. Aparat otrzymał wzornictwo i ergonomię spójną z pełnoklatkowym modelem Leica Q, nadal będzie jednak oparty o matrycę formatu...
19
Panasonic Lumix S9 - małe wymiary, duże możliwości, super cena
Panasonic Lumix S9 - małe wymiary, duże możliwości, super cena
Panasonic zaprezentował swoją pierwszą kompaktowa pełną klatkę z segmentu amatorskiego. Lumix S9 zamyka możliwości modelu S5 II w niewielkiej konstrukcji kierowanej do twórców...
8
Analogowy kompakt Pentaxa będzie aparatem półklatkowym. Pojawił się pierwszy teaser
Analogowy kompakt Pentaxa będzie aparatem półklatkowym. Pojawił się pierwszy teaser
Pentax zaprezentował pierwszą oficjalną zapowiedź swojego nowego analogowego kompaktu. Teaser potwierdza domysły, że będzie to aparat pozwalający naświetlić dwa zdjęcia na jednej...
8