Nowa aktualizacja Fujifilm X-T1 - 6 kluczowych funkcji

Autor: Michał Chrzanowski

17 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Korzystanie z lampy błyskowej w trybie zdjęć seryjnych, aktywacja autofokusu w trybie MF czy zoom ostrości za pomocą przycisku Focus Assist to tylko kilka zmian, które wprowadza aktualizacja oprogramowania w wersji 4.20 dla modelu X-T1.

Firma Fujifilm wprowadziła kolejną istotną aktualizację oprogramowania dla bezlusterkowców X-T1 i X-T1 Graphite Silver. Wraz z uaktualnieniem otrzymamy szereg usprawnień, które zdaniem producenta polepszą funkcjonowanie flagowych modeli.

Firmware w wersji 4.20 wprowadza:

Zastosowanie lampy błyskowej w trybie zdjęć seryjnych i przy użyciu trybu bracketingu.

Lampa błyskowa może być teraz używana w trybie bracketingu oraz trybie zdjęć seryjnych. Kiedy mamy przymocowaną lampę XF-X8, która dodawana jest w standardzie do aparatu X-T1, zabłyśnie ona w trybach ISO, symulacja filmu oraz bracketing balansu bieli.

Przycisk szybkiego wyboru ustawień autofokusu w trybie ręcznego ustawienia ostrości.

Ostrość i ekspozycja mogą być zablokowane, kiedy przycisk AF-L jest używany w trybie ręcznego ustawiania ostrości. Można zrobić zdjęcie po zablokowaniu AF i AE przy użyciu kciuka.

Użycie przycisku AF-L do zablokowania ostrości.

Przycisk AF-L może być użyty do zablokowania ostrości w trybach AF+MF. Ustawienie ostrości będzie teraz dokładniejsze przy użyciu pierścienia ostrości na obiektywie.

Zoom ostrości w trybie auto i manulanym.

Przycisk Focus Assist może być używany do powiększania podglądu ostrości, dzięki któremu można dokładniej ustawić ostrość, regulując ją pierścieniem ostrości na obiektywie z aktywnym trybem zoomu ostrości.

Dodatkowe, niestandardowe opcje wyświetlacza

W sekcji menu dotyczącej ustawień wyświetlacza można wybrać poszczególne informacje, które będą się wyświetlać podczas robienia zdjęć. Dodatkowe pozycje to: ramka ostrości, tryb fotografowania, tło do informacji, tryb nastaw ostrości, tryb migawki, tryb ciągły, tryb podwójnej stabilizacji, tryb filmowy, ostrzeżenie o rozmyciu.

Przycisk funkcyjny Fn7.

Teraz tryb filmowy można aktywować również za pomocą przycisku Fn7. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk DISP/BACK, aby wybrać dla niego daną funkcję.

Nową aktualizację 4.20 możecie pobrać ze strony www.fujifilm.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17