Sony RX100 III - przeciek ze strony producenta

Autor: Michal Grzegorczyk

15 Maj 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Nie publikujemy na fotopolis plotek, jeśli jednak informacje pochodzą z oficjalnej strony producenta, to mamy do czynienia nie z plotką, a z przeciekiem. Tak jest w przypadku aparatu kompaktowego Sony RX100 III, którego pełna specyfikacja pojawiła się na kanadyjskiej stronie Sony Store.

Kanadyjski oddział koncernu Sony wyszedł nieco przed szereg i na swojej stronie umieścił szczegółowe informacje na temat aparatu Sony RX100 III. Pełnego newsa ze zdjęciami, specyfikacją i polską informacją prasową przygotujemy po oficjalnej premierze, ale dziś możemy już (pół)oficjalnie przekazać kluczowe cechy i funkcje nowego aparatu.

RX100 III zostanie wyposażony w 20,1-megapikselową matrycę Exmor R o rozmiarze 1 cala i nowy obiektyw o zakresie 24-70 milimetrów i światłosile f/1,8-2,8. Kolejną nowością będzie wbudowany wizjer elektroniczny o rozmiarze 0,39 cala i rozdzielczości 1 440 000 punktów. Kadrować będzie również można na 3-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 1 229 000 punktów, który będzie się odchylał o 180 stopni do góry (jak pisze producent, monitor jest "selfie-ready"). Poza tym warto wspomnieć o trybie seryjnym o prędkości 10 kl/s i możliwości nagrywania wideo 1080p60. Na koniec - wymiary: 101,6 x 58,1 x 41 mm i waga: 290 gramów z baterią i kartą.

Pełną informację na temat nowego aparatu opublikujemy w dniu jego oficjalnej premiery.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
37
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)