Fujiflm X100S Black

Autor: Michal Grzegorczyk

6 Styczeń 2014
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2014 Fujifilm X100S w czarnej wersji kolorystycznej to kolejna nowość firmy Fujifilm na targach CES w Las Vegas. Aparat pod względem technicznym niczym nie różni się od swojego srebrnego kuzyna.

Premiera aparatu Fujiflm X100S Black nie powinna być zaskoczeniem. Dokładnie taki sam scenariusz mieliśmy w przypadku modelu X100: najpierw była dostępna jedynie wersja srebrna, po jakimś czasie pojawiła się czarna. Oczywiście między czarnym X100S, a jego srebrnym kuzynem nie ma żadnych różnych technicznych. Różnice w kolorystyce obudowy dobrze widać na zdjęciach:

Na razie nie wiemy kiedy czarny Fujifilm X100s trafi do sklepów w Polsce. Informacja prasowa:

Zapowiedź nowej, całkowicie czarnej wersji nagradzanego aparatu FUJIFILM X100S

Firma FUJIFILM (prezes Shigehiro Nakajima) z prawdziwą dumą zapowiada premierę całkowicie czarnej wersji popularnego aparatu FUJIFILM X100S w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez klientów.

Model FUJIFILM X100S, który miał swoją premierę w styczniu 2013 r., zdobył wiele nagród, w tym tytuł Europejskiego Zaawansowanego Aparatu Kompaktowego Roku 2013-14 przyznany przez stowarzyszenie EISA. Jest wyposażony w obiektyw Fujinon 23 mm F2 o stałej długości ogniskowej oraz matrycę APS-C X-Trans CMOS II (16,3 MPix, konstrukcja bez optycznego filtra dolnoprzepustowego). Ponadto użyto w nim pierwszego na świecie wizjera hybrydowego, który pozwala przełączać się między wizjerem optycznym a elektronicznym. X100S to najwyższej klasy aparat kompaktowy, który jest jednocześnie uniwersalny i łatwo przenośny.

Aparat Fujifilm X100S przypomina użytkownikom, jak ważne są podstawowe zasady fotografowania. Poprzez swój wygląd i obsługę przywodzi na myśl aparaty analogowe, a w dodatku wszystkie najważniejsze ustawienia są w nim widoczne jednym rzutem oka. Obudowa w stylu retro kryje jednak w sobie najnowsze osiągnięcia technologii cyfrowego przetwarzania obrazów. Opracowane przez firmę Fujifilm funkcje cyfrowego podziału obrazu (Digital Split ImageTM*3) i podświetlania ostrych obszarów kadru umożliwiają płynne i intuicyjne wyostrzanie obrazu podczas ręcznego ustawiania ostrości.

Wszystkie wysokiej jakości części (w tym górna płytka i pokrętła) są w jednolitym, czarnym kolorze, który nadaje aparatowi najwyższej klasy wygląd. Nowy model X100S Black jest przeznaczony w szczególności do fotografii ulicznej. Jego stonowany wygląd dobrze wpasowuje się w otoczenie, a cichy spust migawki nie zakłóca spokoju fotografowanych osób.

Wymienione poniżej akcesoria do aparatu X100S również są teraz dostępne w czarnej wersji kolorystycznej:
- Konwersyjny obiektyw szerokokątny 28 mm (czarny)
- Czarna osłona obiektywu
- Pierścień adaptera do filtra
- Czarny pokrowiec skórzany

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)