Canon EOS M2 - nieoczekiwana premiera

Koncern Canon dość niespodziewanie zaprezentował dziś w Japonii drugą wersję swojego bezlusterkowca. Canon EOS M2 został wyposażony w 18-megapikselową matrycę APS-C, która pracuje w zakresie ISO 100-25600. Co jednak szczególnie istotne w przypadku tej premiery, to że Canon udoskonalił system automatycznego ustawiania ostrości.

Canon zapowiedział wprowadzenie nowego belusterkowca - EOS M2. Na razie produkt został zaprezentowany tylko w Japonii i nie wiemy jeszcze, czy i kiedy będzie dostępny w Europie.


Producent obiecuje znaczną poprawę prędkości automatycznego ustawiania ostrości. Mamy to zawdzięczać matrycy w technologi Hybrid CMOS II znanej między innymi z aparatu Canon EOS 100D. Będzie ona współpracowała z procesorem obróbki obrazu DIGIC 5.

Czytaj także:
Canon EOS M


Canon EOS M2 został wyposażony w 18-megapikselową matrycę - tak samo jak poprzednik. Matryca pracuje w zakresie czułości ISO 100-25600. W trybie seryjnym EOS M2 zarejestruje do 4,6 kl/s. Sam aparat oferuje także swoim przyszłym użytkownikom łączność Wi-Fi. Aparat jest kompatybilny z system iOS i Android


Samo wzornictwo aparatu Canon EOS M2 nie uległo wyraźnym zmianom. Zarówno pod względem rozmiarów jak i wyglądu korpus do złudzenia przypomina aparat zaprezentowany rok temu. Na razie nie znamy ceny i terminu dostępności nowej propozycji. Wiemy natomiast, że będzie dostępny w kolorach czarnym i białym, oraz że będzie sprzedawany jako body lub w zestawie, z jednym, dwoma lub wszystkimi trzema obiektywami systemu EF-M.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2