Canon EOS M2 - nieoczekiwana premiera

Koncern Canon dość niespodziewanie zaprezentował dziś w Japonii drugą wersję swojego bezlusterkowca. Canon EOS M2 został wyposażony w 18-megapikselową matrycę APS-C, która pracuje w zakresie ISO 100-25600. Co jednak szczególnie istotne w przypadku tej premiery, to że Canon udoskonalił system automatycznego ustawiania ostrości.

Canon zapowiedział wprowadzenie nowego belusterkowca - EOS M2. Na razie produkt został zaprezentowany tylko w Japonii i nie wiemy jeszcze, czy i kiedy będzie dostępny w Europie.


Producent obiecuje znaczną poprawę prędkości automatycznego ustawiania ostrości. Mamy to zawdzięczać matrycy w technologi Hybrid CMOS II znanej między innymi z aparatu Canon EOS 100D. Będzie ona współpracowała z procesorem obróbki obrazu DIGIC 5.

Czytaj także:
Canon EOS M


Canon EOS M2 został wyposażony w 18-megapikselową matrycę - tak samo jak poprzednik. Matryca pracuje w zakresie czułości ISO 100-25600. W trybie seryjnym EOS M2 zarejestruje do 4,6 kl/s. Sam aparat oferuje także swoim przyszłym użytkownikom łączność Wi-Fi. Aparat jest kompatybilny z system iOS i Android


Samo wzornictwo aparatu Canon EOS M2 nie uległo wyraźnym zmianom. Zarówno pod względem rozmiarów jak i wyglądu korpus do złudzenia przypomina aparat zaprezentowany rok temu. Na razie nie znamy ceny i terminu dostępności nowej propozycji. Wiemy natomiast, że będzie dostępny w kolorach czarnym i białym, oraz że będzie sprzedawany jako body lub w zestawie, z jednym, dwoma lub wszystkimi trzema obiektywami systemu EF-M.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12