Microsoft kupuje Nokię

Microsoft kupuje Nokię - transakcja warta 5,4 miliarda euro będzie sfinalizowana na początku przyszłego roku.

Koncern Microsoft postanowił zainwestować w dużego gracza na rynku urządzeń mobilnych - firmę Nokia. Proces przejęcia potrwa kilka miesięcy, a warta 5,4 miliarda euro transakcja będzie sfinalizowana na początku przyszłego roku. Obydwie firmy nie mają ostatnio najlepszej passy. Microsoft, który przez lata specjalizował się w produkcji oprogramowania na tradycyjne komputery domowe ma kłopoty z odnalezieniem się w erze smartfonów i tabletów, natomiast Nokia stale traci udział w rynku telefonów komórkowych i dopiero ostatnio próbuje nadrabiać dystans do konkurencji smartfonami Lumia. To właśnie za sprawą smartfonów Nokia weszła w orbitę zainteresowania fotografów - model Nokia 808 PureView może się pochwalić aparatem fotograficznym o rekordowych parametrach i świetnej (w swojej klasie) jakości obrazu.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12