Panasonic Lumix LF1

Autor: Michal Grzegorczyk

24 Kwiecień 2013
Artykuł na: 6-9 minut
Panasonic Lumix LF1 to niewielki, zaawansowany kompakt wyposażony w 12-megapikselową matrycę, obiektyw Leica o zakresie 28-200 milimetrów, a także wbudowany wizjer elektroniczny.

Panasonic Lumix LF1 to zaawansowany, stosunkowo nieduży kompakt z dość ciekawym zestawem funkcji i parametrów. Został wyposażony w 12,1-megapikselową matrycę MOS o rozmiarze 1/1,7 cala, która w połączeniu z procesorem Venus Engine jest w stanie rejestrować zdjęcia w zakresie czułości od ISO 80 do ISO 12800 oraz filmy o rozdzielczości Full HD 50i w formatach AVCHD i MP4. Jak przystało na konstrukcję stworzoną z myślą o zaawansowanych użytkownikach nowy kompakt Lumix LF1 ma tarczę trybów, a także pokrętło wokół obiektywu, które może służyć do kontroli przysłony, migawki lub zoomu.

Ciekawie prezentuje się obiektyw Lumiksa LF1. To konstrukcja sygnowana logo Leica - F2.0 Leica DC Vario-Summicron o zakresie 28-200 milimetrów (7,1-krotny zoom optyczny). Tym, co wyróżnia ten model spośród podobnych konstrukcji jest obecność elektronicznego wizjera o rozmiarze 0,2 cala. Do kadrowania może też służyć 3-calowy ekran LCD. Panasonic Lumix LF1 może się też pochwalić sporymi możliwościami komunikacji bezprzewodowej. Ma moduł Wi-Fi oraz korzysta z technologii NFC.

Na razie nie wiemy kiedy Panasonic Lumix LF1 trafi do sprzedaży, ani ile będzie kosztował. Poniżej prezentujemy specyfikację i informację prasową na jego temat:

NazwaPanasonic Lumix DMC-LF1
Typcyfrowy aparat kompaktowy
Efektywna rozdzielczość12,1 Mp
Sensor
 • 1/1.7" (7.44 x 5.58 mm) MOS
Pamięćkarty SD/SDHC/SDXC, wbudowana 87 megabajtów
Rozdzielczość
 • 4000x3000 (12M)
 • 3264x2448 (8M EZ)
 • 2560x1920 (5M EZ)
 • 2048x1536 (3M EZ)
 • 640x480 (0.3M EZ)
Formaty zapisu obrazu
 • Zdjęcia: JPEG, RAW, MPO
Obiektyw
 • LEICA DC VARIO-SUMMICRON
 • 28 - 200 mm (ekwiwalent dla małego obrazka)
 • f/2 - 5.9
Stabilizacja obrazutak, optyczna
Przysłonaf/2-5.9
Migawka1/4000 - 250 s
Pomiar światła
 • matrycowy (multi)
 • centralnie-ważony (centralny)
 • punktowy
 • rozpoznawanie twarzy
Kompensacja ekspozycji+/- 2 EV (co 1/3 EV)
Czułość
 • Auto
 • l. ISO
 • ISO 80
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
 • ISO 1600
 • ISO 3200
 • ISO 6400 - ISO 12800
Efekty
 • Portret
 • Wygładzona skóra
 • Panorama
 • Sport
 • Nocny portret
 • Nocny krajobraz
 • Nocne zdjęcie z ręki
 • HDR
 • Jedzenie
 • Dziecko
 • Pupil
 • Zachód słońca
 • 3D
Zdjęcia seryjne10 kl/s w pełnej rozdzielczości
Monitor LCD3" TFT LCD, 920,000 punktów
Lampa błyskowatak, wbudowana
Stopka akcesoriówbrak
Wizjerelektroniczny, 0,2 cala
Samowyzwalacz2s, 10s, 10s(trzy zdjęcia)
Zasilanie950 mAh
Wydajność zasilania (zdjęcia)250 zdjęć
Gwint statywutak
Wymiary102.5 x 62.1 x 27.9 mm
Waga192 g
Ocena w teście DIWA73% (5)
Test Fotopolis17414
Artykuł na Fotopolis16883

Aparat LUMIX DMC-LF1 firmy Panasonic: nowy poziom kreatywności w kompaktowym formacie

Warszawa, 24 kwietnia 2013 r.
- Aparat LUMIX DMC-LF1 firmy Panasonic, najnowsze urządzenie z oferowanej przez japońskiego producenta serii aparatów kompaktowych wysokiej klasy, jest idealną propozycją dla miłośników fotografii, którym zależy na najwyższych parametrach jakości obrazu, funkcji edycji i cech konstrukcyjnych. Aparat cechuje się wyjątkową uniwersalnością za sprawą bardzo szerokiego kąta i imponującego zakresu zoomu, które sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach zdjęciowych. Jego inne atuty to 12,1-megapikselowy przetwornik MOS, duża czułość zapewniająca znakomite zdjęcia w słabym oświetleniu oraz szereg innych funkcji. Aparat LUMIX DMC-LF1 zapewnia pełną kontrolę nad rejestrowaniem obrazu, a dzięki funkcjom Wi-Fi i NFC umożliwia natychmiastowe udostępnianie zdjęć i nagrań wideo.

Wysokiej klasy obiektyw w smukłym korpusie aparatu

Zaawansowana technologia optyczna firmy Panasonic umożliwiła zmieszczenie w korpusie aparatu LUMIX DMC-LF1 - niewielkim, lekkim i pięknym wizualnie - wysokiej klasy obiektywu 28-200 mm. Jest to nowy obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMICRON F2,0, który zapewnia znakomitą jakość zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Duża ilość światła wpuszczanego przez obiektyw umożliwia stosowanie krótszych czasów otwarcia migawki, a przez to uzyskiwanie pięknych, nieporuszonych zdjęć. Podobnie przysłona F2,0 znacznie ułatwia robienie zdjęć o profesjonalnym wyglądzie, z małą głębią ostrości i pięknym, ciepłym tłem.

Nowy obiektyw LEICA charakteryzuje się również znakomitymi parametrami zoomu. Zakres 28-200 mm oznacza 7,1-krotny zoom optyczny, który umożliwia robienie perfekcyjnych zdjęć w różnych sytuacjach. Niezależnie od tego, czy chodzi o panoramiczne ujęcia rozległych krajobrazów czy o dopracowane zdjęcia portretowe, aparat LUMIX DMC-LF1 w każdych warunkach zapewnia znakomitą jakość obrazu i niezawodne działanie.

Najwyższa jakość obrazu

Zastosowane w aparacie LUMIX DMC-LF1 nowy obiektyw LEICA i 12,1-megapikselowy przetwornik MOS o dużej czułości zapewniają wyjątkowo szeroki zakres dynamiczny od 80 do 12800. Nawet w przypadku ujęć obejmujących mocno kontrastujące ze sobą fragmenty jasne i ciemne aparat LUMIX DMC-LF1 umożliwia rejestrowanie zdumiewająco klarownych zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Jakość i inne parametry obrazu dodatkowo podnosi procesor Venus Engine, w którym zastosowano najnowsze systemy redukcji szumów i wygładzania krawędzi firmy Panasonic. Dzięki temu niezależnie od pory dnia lub nocy aparat ogranicza zniekształcenia i szumy, pozwalając uzyskiwać piękne, realistyczne obrazy.

Imponująca jakość obrazu zapewniana przez model LUMIX DMC-LF1 nie ogranicza się do zdjęć. Mimo niewielkich rozmiarów aparat umożliwia również rejestrowanie pięknych nagrań wideo w rozdzielczości Full HD (1920x1080, 50i) w formatach AVCHD Progressive i MP4.

Pełna kontrola

Aparat LUMIX DMC-LF1 zaprojektowano tak, aby zapewnić użytkownikowi pełną kontrolę nad rejestrowaniem obrazu, niezależnie od tego, gdzie i w jakich warunkach nadarzają się wyjątkowe okazje zdjęciowe. Komponowanie zdjęć ułatwia specjalny asystent, przy użyciu którego można wybrać schemat odpowiadający fotografowanym przedmiotom, taki jak reguła trójpodziału, linie ukośne, tunel, promieniowanie 1, promieniowanie 2 lub kształt "S". Asystent umożliwia tym samym dopracowanie wyglądu zdjęcia i uzyskanie pięknego efektu perspektywy. Aparat zawiera nowy 0,2-calowy wizjer elektroniczny oraz 3-calowy wyświetlacz LCD, dzięki czemu użytkownik może dopasować sposób fotografowania do własnych preferencji. Natomiast pierścień sterujący umieszczony w dolnej części obudowy obiektywu ułatwia ręczne sterowanie przesłoną, czasem otwarcia migawki i zoomem, umożliwiając lepszą koncentrację na fotografowanym obiekcie i optymalne dobranie ustawień aparatu.

Ponadto użytkownik aparatu LUMIX DMC-LF1 może nadawać swoim zdjęciom bardziej oryginalny charakter - zarówno przed, jak i po wyzwoleniu migawki. Tryby kontroli artystycznej i retuszu artystycznego zawierają 15 efektów-filtrów, dzięki którym nawet najzwyklejsze zdjęcia mogą stać się prawdziwymi dziełami. 13 spośród tych efektów można także zastosować do zdjęć panoramicznych.

Dziel się kreatywnością

Dzięki połączeniu funkcji NFC i Wi-Fi aparat LUMIX DMC-LF1 zapewnia niespotykane dotąd możliwości w zakresie kontroli, łączności i udostępniania obrazów. Po wstępnym określeniu ustawień funkcja NFC umożliwia włączanie trybu Wi-Fi zwykłym naciśnięciem odpowiedniej opcji w smartfonie lub tablecie, bez konieczności czasochłonnego przebijania się przez menu i procedury konfiguracji. Zdjęcia i nagrania wideo można błyskawicznie udostępniać między połączonymi urządzeniami. Aplikacja Panasonic Image App umożliwia nawet stosowanie urządzenia przenośnego jako pilota oraz zdalne sterowanie wyświetlaniem, pracą zoomu, ustawianiem ostrości i wyzwalaniem migawki. Natomiast funkcja Easy Share ułatwia przesyłanie i udostępnianie ulubionych zdjęć i nagrań wideo w różnych serwisach społecznościowych.

Większe możliwości ekspresji artystycznej w aparacie ze stałym obiektywem

Sebastian Drawert, kierownik ds. produktów LUMIX i DSC w europejskim dziale marketingu produktów konsumenckich firmy Panasonic, powiedział: "Jesteśmy przekonani, że model LUMIX DMC-LF1 otwiera przed miłośnikami aparatów kompaktowych nowy wymiar funkcjonalności i parametrów technicznych. Wyposażyliśmy ten pięknie zaprojektowany i niesamowicie przenośny aparat w szereg funkcji i elementów, w tym wysokiej klasy obiektyw LEICA. Aparat LUMIX DMC-LF1 daje pełną kontrolę nad robieniem zdjęć i nagrywaniem wideo, obejmującą komponowanie, rejestrowanie i edytowanie obrazu. Co więcej, swoje dzieła można błyskawicznie prezentować innym, korzystając z bogatych funkcji łączności dostępnych w modelu LUMIX DMC-LF1".

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
5
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)