Travelwide 4 x 5, czyli podróżny wielki format

0

Autor: Michal Grzegorczyk

4 Kwiecień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
To jeden z najciekawszych projektów typu "kickstarter" jaki widzieliśmy ostatnio. Travelwide to stosunkowo nieduży, podróżny aparat wielkoformatowy (format 4 x 5) dostępny w dwóch wersjach: współpracujący z ultraszerokim obiektywem Super Angulon 65mm f/8 lub szerokokątnym Angulonem 90mm f/6.8.

Wielkoformatowe kamery formatu 4 x 5 są zaprzeczeniem poręczności i raczej trudno je nazwać "aparatami podróżnymi". Justin Lundquist i Ben Syverson z Chicago postanowili udowodnić, że może być inaczej i stworzyli prototypowy aparat Travelwide, który waży mniej niż większość amatorskich lustrzanek cyfrowych (630 gramów), a wymiarami przypomina średnioformatową Mamiyę 7.

Travelwide będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza będzie współpracować z ultra-szerokokątnym obiektywem Schneider Super Angulon 65mm f/8 lens (małoobrazkowy ekwiwalent to 20 milimetrów) z zablokowaną na nieskończoności ostrością (fix-focus). Druga będzie przygotowana do współpracy z szerokokątnym Angulonem 90mm f/6,8. W zestawie będą się znajdować proste metalowe ramki do kadrowania oraz precyzyjny pinhole, który umożliwi fotografowanie nawet bez obiektywu.

Aparaty Travelwide to na razie prototypy. Twórcy zgłosili swój projekt w serwisie kickstarter.com. Kwota potrzebna do uruchomienia produkcji to 75 000 dolarów. Na razie udało się zebrać deklaracje 277 osób na kwotę ponad 34 000 dolarów. Cena korpusu to 99 dolarów. Można też zamówić aparat z obiektywem (używanym) za cenę od 300 do 400 dolarów. Jeśli uda się zebrać wystarczającą kwotę aparaty powinny być gotowe przed końcem roku.

Więcej szczegółowych informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.kickstarter.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Czyżby Canon miał zamiar uruchomić nowy segment w ofercie mocowania RF? Według plotek możemy się spodziewać nie jednego, a nawet trzech nowych modeli APS-C.
0
1
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
Raptem wczoraj informowaliśmy Was o nowym stylizowanym na klasyczne aparaty korpusie Nikona, który niebawem wzbogacić ma ofertę systemu Z. Dzisiaj otrzymujemy jego...
0
0
Wyciekły dane DJI Mini SE - będzie najtańszym dronem w ofercie
Wyciekły dane DJI Mini SE - będzie najtańszym dronem w ofercie
Wygląda na to, że DJI chce skutecznie zniechęcić użytkowników do kupowania dronów-zabawek innych firm. Model Mini SE będzie najtańszym dronem producenta, który...
0
0
Powiązane artykuły