Nikon Coolpix P520, S9500 i L820

0
Patrycja Tuszyńska
29 Styczeń 2013
Artykuł na: 9-16 minut
CP+ 2013 Nikon zaprezentował trzy nowe superzoomy Coolpix - P520, S9500 oraz tańszy L820. Model P520 został wyposażony w obiektyw z 42-krotnym zoomem i, poodbnie jak S9500, w 18-megapikselowy sensor BSI CMOS. Obydwa aparaty są także kompatybilne z Wi-Fi i posiadają GPS.

W związku ze zbliżającymi się japońskimi targami CP+ 2013 Nikon zaprezentował trzy superzoomy. Model Coolpix P520, najciekawszy z pokazanej trójki, został wyposażony w stabilizowany obiektyw z 42-krotnym zoomem o ekwiwalencie ogniskowej 24 - 1000 mm - podobnie jak model P510. Jednak w odróżnieniu od swojego poprzednika otrzymał 18,1-megapikselową matrycę CMOS BSI i jest kompatybilny z modułem WI-FI WU-1a oraz posiada wbudowany GPS. Superzoom posiada odchylany 3,2-calowy ekran LCD i zaoferuje użytkownikowi pełną manualną kontrolę nad parametrami ekspozycji. Aparat trafi na rynek w lutym w cenie ok 449,95 dolarów w trzech kolorach - czarnym, czerwonym i ciemno szarym.

W Coolpixie S9500 zastosowano identyczny sensor, kompatybilność z Wi-Fi oraz GPS. Jednak w smuklejszej obudowie znajdziemy obiektyw z jedynie 22-krotnym zoomem oferujący ogniskową o zakresie 25-550 mm i stabilizację optyczną. Kompakt został wyposażony w 3-calowy ekran OLED i trafi do sprzedaży w następnym miesiącu w cenie 349,95 dolarów w kolorze czarnym, srebrnym i czerwonym.

Z kolei model Coolpix L820 został wyposażony już w matrycę o mniejszej rozdzielczości - w 16-megapikselowy sensor CMOS. Choć brak mu stabilizacji optycznej, oferuje funkcję Redukcji Wibracji. Posiada obiektyw z 30-krotnym zoomem o odpowiedniku ogniskowej 22,5 - 675 mm oraz 3-calowy wyświetlacz. Aparat posiada wiele kreatywnych funkcji, jak Smart Portrait System czy Glamour Retouch, które ułatwią użytkownikowi wykonywanie portretów. Aprat będzie dostępny w kolorze czerwonym i czarnym w cenie 279,95 dolarów.

NazwaNikon Coolpix P520
Typsuperzoom
Efektywna rozdzielczość18,1 Mp
Sensor18,1 Mp BSI CMOS
Pamięć15 MB wbudowane, SD/SDHC/SDXC
Obiektyw
  • 24-1000 mm
  • 41.7x zoom optyczny
Stabilizacja obrazutak, optyczna
Manual focustak
CzułośćAuto,80, 100, 200, 400, 800, 1600, 2000, 3200
Monitor LCD3,2-calowy TFT-LCD z powłoką antyrefleksyjną
ZasilanieNikon EN-EL5 Li-on
Wymiary125 x 84 x 102 mm
Waga550 g
UwagiGPS

Informacja prasowa:

Nikon rozszerza ofertę aparatów kompaktowych z superzoomem o dwa nowe modele. COOLPIX P520 wyposażono w obiektyw NIKKOR z 42-krotnym zoomem optycznym, zaawansowany system redukcji drgań, funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i wbudowany odbiornik GPS. Z kolei poręczny i łatwy w obsłudze model COOLPIX L820 o podobnym, klasycznym wyglądzie wyróżnia się 30-krotnym zoomem optycznym. Aparat wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, funkcję nagrywania filmów Full HD.
Szczegóły

COOLPIX P520 - megazoom dla wymagających
Nikon COOLPIX P520 to wszechstronny aparat hybrydowy, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Obiektyw NIKKOR z 42-krotnym zoomem optycznym należy do jednych z najdłuższych na rynku i z łatwością rejestruje zarówno portrety, jak i odległe krajobrazy.

Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 megapikseli i zaawansowana funkcja redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu sprawiają, że niezależnie od trudnych warunków oświetleniowych obraz w kadrze pozostaje stabilny, a fotografowane obiekty są idealnie ostre.

Model COOLPIX P520 został wyposażony w ruchomy ekran LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 921 tys. punktów, stosowany również w profesjonalnych lustrzankach cyfrowych firmy Nikon. Dzięki tym cechom wyświetlacz wyróżnia się najlepszym w swojej klasie odwzorowaniem kolorów oraz jasnością obrazu.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom COOLPIX P520 pozwala na pełny dostęp do manualnych ustawień aparatu, m.in. za pośrednictwem pokrętła ustawiania parametrów ekspozycji (P/S/A/M) oraz trybu użytkownika, za pomocą którego można błyskawicznie przywoływać ulubioną konfigurację. Dedykowany przycisk filmowania w rozdzielczości Full HD umożliwia natychmiastową rejestrację obrazów wideo.

Aparat wyposażono również we wbudowany odbiornik GPS precyzyjnie rejestrujący miejsce wykonania zdjęcia, poprzez dodanie do niego znacznika geograficznego. Opcjonalny adapter Wi-Fi zapewnia błyskawiczne przenoszenie zdjęć i filmów na dowolne urządzenie mobilne*, skąd można je przesłać do Internetu.

Model COOLPIX P520 jest oferowany w 3 kolorach: srebrnym, czarnym oraz czerwonym. Do sprzedaży trafi pod koniec lutego 2013 r.

COOLPIX L820 - superzoom na każdą okazję
Obiektyw NIKKOR z 30-krotnym superzoomem sprawia, że aparat COOLPIX L820 pozwala z łatwością wykonać zarówno szerokokątne ujęcia, takie jak rozległe plażowe pejzaże, jak i zdjęcia z odległości zarezerwowanej dotąd dla teleobiektywów, gdy fotografowany obiekt znajduje się w znacznej odległości.

Aparat wyposażony został w poręczną boczną dźwignię zoomu, która umożliwia szybkie przełączanie tych dwóch perspektyw w zaledwie kilka sekund, zapewniając równocześnie stabilne przybliżanie w całym zakresie ogniskowej podczas fotografowania oraz filmowania. COOLPIX L820 oferuje także cztery różne funkcje eliminujące poruszenia obrazu, dzięki którym rejestrowany obiekt zachowuje ostrość.

Doskonałe efekty zdjęciowe zapewnia tryb Łatwa automatyka, który dopasowuje ustawienia aparatu do sytuacji, ułatwiając fotografowanie, a matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 megapikseli rejestruje szczegóły nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Dla zapewnienia pełnej wygody obsługi dedykowany przycisk filmowania umożliwia błyskawicznie przełączyć aparat w tryb Full HD. Nagranie można śledzić na czytelnym ekranie LCD o przekątnej 3 cali.

Aparat COOLPIX L820 jest oferowany w czterech kolorach: fioletowym, niebieskim, czerwonym oraz czarnym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 r.

Nikon COOLPIX P520 - wybrane funkcje
Automatyczny tryb HDR: łączy dwa ujęcia o różnej ekspozycji, uzyskane podczas jednego zwolnienia spustu migawki w celu stworzenia jednego zdjęcia o szerokim zakresie dynamiki i dużej gradacji kolorów. Umożliwia wykonywanie zdjęć o imponująco szczegółowym zakresie tonalnym w dowolnych warunkach.
Tryb makro: umożliwia ustawienie ostrości na fotografowanych obiektach przy bardzo dużym powiększeniu (działa skutecznie już w odległości 1 cm) i zarejestrowanie nawet najdrobniejszych szczegółów.
Łatwa panorama 360°/180°: umożliwia wykonywanie panoramicznych zdjęć w pionie lub poziomie i tworzenie dynamicznych panoram.
Tryb fotografowania 3D: możliwość tworzenia zdjęć 3D dowolnych nieruchomych obiektów i odtwarzania ich na telewizorze lub komputerze z obsługą 3D.
Konfigurowalny przycisk funkcji: umożliwia ustawienie skrótów do ulubionych ustawień aparatu, które będą dostępne bez otwierania menu.
Zaawansowane funkcje filmowania: pozwala na korzystanie podczas nagrywania z zoomu optycznego z autofokusem oraz filmowanie w zwolnionym lub przyspieszonym tempie z szybkością do 120 kl./s (VGA), rozdzielczością 1920 x 1080 i możliwością wyboru liczby klatek na sekundę (60i, 50i, 30p lub 25p). Filmy można nagrywać w formacie iFrame, a wbudowane złącze HDMI umożliwia podłączenie aparatu bezpośrednio do telewizora HD.
Funkcja szybkich zdjęć seryjnych: umożliwia wykonanie do 10 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 7 kl./s lub do 30 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 1 kl./s.
Szybki i precyzyjny AF: złożone sceny można fotografować w trybie ręcznego ustawiania ostrości z 99-punktowym systemem autofokusa, aby uzyskać wyjątkowo ostry obraz.
AF ze śledzeniem obiektów w ruchu: rejestrowanie ostrych ujęć obiektów będących w ciągłym ruchu.

Nikon COOLPIX L820 - wybrane funkcje
System Portret inteligentny: zapewnia wykonanie idealnych portretów w każdej sytuacji. Funkcja Wyzwalania migawki uśmiechem pozwala zrobić zdjęcie, gdy fotografowana osoba się uśmiechnie, Wykrywanie mrugnięcia ostrzega natomiast o tym, że ktoś zamknął oczy, a opcje Retusz upiększający sprawiają, że sportretowane osoby wyglądają jeszcze korzystniej.
Menu retuszu: umożliwia poprawę wyglądu zdjęć za pomocą szeregu wbudowanych efektów filtra, takich jak. Kolor selektywny, który pozwala przekształcić zdjęcie kolorowe w monochromatyczne, a następnie dodać wybrany kolor czy funkcja Efekt rozbłysku, dodająca promienie do jasnych źródeł światła.
Baterie typu AA: aparat jest zasilany czterema popularnymi bateriami paluszkami (AA), które można bez trudu nabyć w dowolnym miejscu na świecie.
19 programów tematycznych: pozwalają automatycznie optymalizować ustawienia aparatu pod kątem najpopularniejszych stylów i efektów fotografowania. Aby uzyskać doskonałe zdjęcie, wystarczy wybrać program odpowiedni do danej sytuacji.
Przesyłanie bezprzewodowe: zgodność z kartami Eye-Fi X2 (lub nowszymi). Możliwość przenoszenia zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio do urządzeń mobilnych lub komputera

* W urządzeniu mobilnym należy zainstalować aplikację do obsługi adaptera bezprzewodowego Nikon (zgodną z systemami iOS i Android). Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi firmy Google Inc.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Następca modelu X-T100 bierze wszystko co najlepsze z poprzednika i obudowuje to znacznie lepszą, konkurencyjną specyfikacją. Zapowiada się na najciekawszy aparat dla...
12
5
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Czy w dzisiejszych czasach kogokolwiek może zainteresować kamera, która z założenia oferuje niską jakość filmów? Nadzieję na to mają twórcy modelu Fragment 8, który ma...
9
4
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
48
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)