Leica M9-P 'Edition Hermes'

0
Michal Grzegorczyk
10 Maj 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Kolejna dzisiejsza nowość firmy Leica to specjalna wersja modelu M9-P, która powstała we współpracy z domem mody Hermes. Jak zwykle mamy do czynienia z zupełnie innym wykończeniem, ale także ze sporymi zmianami konstrukcyjnymi - między innymi zniknęły sanki lampy. Powstało jedynie 400 sztuk tego modelu.


Limitowana edycja specjalna: Leica M9-P "Edition Hermes"
Idąc tropem Leiki MP oraz Leiki M7 ten aparat to trzecia odsłona aparatów serii M wyprodukowanych we współpracy z paryskim domem mody "Hermes". Leica M9-P "Edition Hermes" to wyjątkowo ekskluzywny produkt. Niewielka liczba dostępnych egzemplarzy, unikalny design oraz niezwykłe wykończenie składają się na wyjątkowość tej serii.


Rzemiosło na najwyższym poziomie
Leica M9-P "Edition Hermes" to kwintesencja rzemiosła obu uznawanych za najlepsze w swojej klasie firm, Leica Camera oraz Hermes. Ręcznie robione skórzane obicia aparatów dostarczane przez francuską firmę zachwycają pięknem i elegancją czyniąc aparat wyjątkowym. Absolutna precyzja oraz dbałość o każdy szczegół to znak rozpoznawczy obu firm.

Luksusowa skóra od "Hermes"
Specjalna limitowana edycja aparatu Leica M9-P "Edition Hermes" jest niezwykła pod każdym względem. Wykończenia z cielęcej skóry w kolorze ocre dostarczone przez "Hermesa" określają charakter edycji limitowanej. Znakomitej jakości skóra jest wykorzystywana nie tylko do obicia aparatu, ale również do produkcji dostarczanego wraz z M9-P paska na ramię.

Design nie do podrobienia
We współpracy z projektantem samochodów, Walterem de'Silvą, poszczególne elementy aparatu zostały poddane modyfikacjom. Zmianom uległa górna i dolna płyta, pokrętło czasów, pokrętło nawigacyjne oraz spust migawki. Dodatkowo, dźwignia zmiany ramek, sanki lampy błyskowej oraz inskrypcja na górnej płycie również zostały pominięte w celu podkreślenia wyjątkowości tej serii. Aparat jest wykończony w kolorze srebrnym, podobnie jak anodyzowane obiektywy dołączone do zestawu.


Dostępny w jednym z dwóch zestawów
Pierwszy zestaw limitowanej edycji Leica M9-P "Edition Hermes" wyprodukowany został w ilości jedynych 300 sztuk. Wraz z aparatem, w zestawie znajduje się także rzadko spotykany obiektyw Leica Summilux-M 50mm f/1.4 ASPH. w kolorze srebrnym.

Drugi zestaw, Leica M9-P "Edition Hermes" - Série Limitée Jean-Louis Dumas to limitowane do zaledwie 100 sztuk na całym świecie edycja, powstała dla uczczenia pamięci Jean-Louis Dumasa, wieloletniego prezesa firmy Hermes. Oprócz aparatu, zestaw zawiera trzy obiektywy, Leica Summicron-M 28mm f/2 ASPH., Leica Noctilux-M 50mm f/0.95 ASPH., oraz Leica APO-Summicron-M 90mm f/2 ASPH., wszystkie w niespotykanym wcześniej wykończeniu, oraz w srebrnym kolorze aparatu. Ta unikalna kolekcja jest dowodem na jedyną na świecie, tak wysoką precyzję wykonania i kunszt pracowników tak Leica Camera, jak i Hermes. Jako swoisty hołd dla Jean-Louis Dumasa, zestaw zawiera także ręcznie wykonany album z ponad 200 wykonanymi przez niego fotografiami aparatem Leica M.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)