Leica M9-P 'Edition Hermes'

Kolejna dzisiejsza nowość firmy Leica to specjalna wersja modelu M9-P, która powstała we współpracy z domem mody Hermes. Jak zwykle mamy do czynienia z zupełnie innym wykończeniem, ale także ze sporymi zmianami konstrukcyjnymi - między innymi zniknęły sanki lampy. Powstało jedynie 400 sztuk tego modelu.


Limitowana edycja specjalna: Leica M9-P "Edition Hermes"
Idąc tropem Leiki MP oraz Leiki M7 ten aparat to trzecia odsłona aparatów serii M wyprodukowanych we współpracy z paryskim domem mody "Hermes". Leica M9-P "Edition Hermes" to wyjątkowo ekskluzywny produkt. Niewielka liczba dostępnych egzemplarzy, unikalny design oraz niezwykłe wykończenie składają się na wyjątkowość tej serii.


Rzemiosło na najwyższym poziomie
Leica M9-P "Edition Hermes" to kwintesencja rzemiosła obu uznawanych za najlepsze w swojej klasie firm, Leica Camera oraz Hermes. Ręcznie robione skórzane obicia aparatów dostarczane przez francuską firmę zachwycają pięknem i elegancją czyniąc aparat wyjątkowym. Absolutna precyzja oraz dbałość o każdy szczegół to znak rozpoznawczy obu firm.

Luksusowa skóra od "Hermes"
Specjalna limitowana edycja aparatu Leica M9-P "Edition Hermes" jest niezwykła pod każdym względem. Wykończenia z cielęcej skóry w kolorze ocre dostarczone przez "Hermesa" określają charakter edycji limitowanej. Znakomitej jakości skóra jest wykorzystywana nie tylko do obicia aparatu, ale również do produkcji dostarczanego wraz z M9-P paska na ramię.

Design nie do podrobienia
We współpracy z projektantem samochodów, Walterem de'Silvą, poszczególne elementy aparatu zostały poddane modyfikacjom. Zmianom uległa górna i dolna płyta, pokrętło czasów, pokrętło nawigacyjne oraz spust migawki. Dodatkowo, dźwignia zmiany ramek, sanki lampy błyskowej oraz inskrypcja na górnej płycie również zostały pominięte w celu podkreślenia wyjątkowości tej serii. Aparat jest wykończony w kolorze srebrnym, podobnie jak anodyzowane obiektywy dołączone do zestawu.


Dostępny w jednym z dwóch zestawów
Pierwszy zestaw limitowanej edycji Leica M9-P "Edition Hermes" wyprodukowany został w ilości jedynych 300 sztuk. Wraz z aparatem, w zestawie znajduje się także rzadko spotykany obiektyw Leica Summilux-M 50mm f/1.4 ASPH. w kolorze srebrnym.

Drugi zestaw, Leica M9-P "Edition Hermes" - Série Limitée Jean-Louis Dumas to limitowane do zaledwie 100 sztuk na całym świecie edycja, powstała dla uczczenia pamięci Jean-Louis Dumasa, wieloletniego prezesa firmy Hermes. Oprócz aparatu, zestaw zawiera trzy obiektywy, Leica Summicron-M 28mm f/2 ASPH., Leica Noctilux-M 50mm f/0.95 ASPH., oraz Leica APO-Summicron-M 90mm f/2 ASPH., wszystkie w niespotykanym wcześniej wykończeniu, oraz w srebrnym kolorze aparatu. Ta unikalna kolekcja jest dowodem na jedyną na świecie, tak wysoką precyzję wykonania i kunszt pracowników tak Leica Camera, jak i Hermes. Jako swoisty hołd dla Jean-Louis Dumasa, zestaw zawiera także ręcznie wykonany album z ponad 200 wykonanymi przez niego fotografiami aparatem Leica M.
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4