Panasonic Lumix DMC-SZ7 i DMC-SZ1

Autor: Marcin Falana

10 Styczeń 2012
Artykuł na: minutę
PMA 2012. Kolejne dzisiejsze premiery to dwa kieszonkowe superzoomy - Panasonic SZ7 i SZ1. Oba aparaty oferują identyczny, szerokokątny obiektyw z 10-krotnym zoomem, optyczną stabilizację obrazu i 3-calowy ekran LCD. Różnią się matrycą i rozdzielczością ekranu LCD.

Bardziej zaawansowany Panasonic DMC-SZ7 został wyposażony w 14-megapikselową matrycę CCD, która poza zdjęciami pozwala na nagrywanie filmów Full HD 1080i60. Oferuje także ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów. Z ciekawszych funkcji warto wspomnieć o zdjęciach seryjnych z prędkością 10 kl/s.

Panasonic DMC-SZ1

Prostszy model - DMC-SZ1 wyposażono w 16,1-megapikselową matrycę CCD i 3-calowy ekran o rozdzielczości 230 tys. punktów. Oba aparaty oferują identyczny obiektyw z 10-krotnym zoomem dającym ekwiwalent ogniskowej 25-250mm. Składa się on z 9 elementów w 7 grupach w tym 4 soczewki asferyczne.

Panasonic DMC-SZ1 będzie dostępny w kolorach: czarnym, niebieskim, czerwonym i fioletowym, natomiast DMC-SZ7 w czarnym, białym i brązowym.

Więcej informacji o sprzęcie wideo, telewizorach i systemach kina domowego zaprezentowanych na targach CES/PMA znajdziecie w serwisie RecPlay.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
8
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły