Jeden z najstarszych Nikonów na aukcji

Każdy kto dysponuje kwotą przynajmniej 70 000 euro może wziąć udział w licytacji jednego z najstarszych Nikonów na świecie. Aparat powstał w 1948 roku, jako trzeci egzemplarz wyprodukowany przez Nippon Kogaku Tokyo K.K.

Na aukcję wiedeńskiego domu WestLicht Auction trafił dalmierzowiec Nikon I z 1948 roku. To najprawdopodobniej trzeci egzemplarz wyprodukowany przez Nippon Kogaku Tokyo K.K. i najstarszy spośród zachowanych do tej pory. W komplecie z aparatem znajduje się obiektyw Nikkor 2/5 cm. Całość jest w idealnym stanie, stąd cena wywoławcza - 70 000 euro. Specjaliści oceniają, że licytacja może dotrzeć nawet do 160 000 euro.


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1