Olympus VR-330 oraz VR-320 - kieszonkowe superzoomy

Olympus VR-330 i VR-320 to nowe kieszonkowe superzoomy z serii VR. Oba modele zostały wyposażone w szerokokątne obiektywy z 12,5-krotnym zoomem (24-300 mm) i 14-megapikselowe matryce CCD z możliwością filmowania w jakości 720p. Różnią się natomiast rozdzielczością ekranu, złączem HDMI oraz możliwością wykonywania zdjęć 3D - model VR-330.
Nowa linia kompaktów Olympusa, którą zapoczątkował model VR-310, oferuje duży zakres zooma w kompaktowym, kieszonkowym opakowaniu. Kolejne modele VR-330 i VR-320 są rozwinięciem tej koncepcji.

Oba modele zostały wyposażone w szerokokątne obiektywy z 12,5-krotnym zoomem, który daje ekwiwalent ogniskowej 24-300 mm przy świetle f/3.0-5.9. Poza tym oferują 14-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/2,3 cala. Umożliwia ona rejestrowanie zdjęć i filmów w jakości 720p z prędkością 30 kl/s. Wszystko to zostało upakowane w płaskiej, metalowej obudowie o grubości 28,1mm - VR-330, 28,5mm - VR-320.


Jak przystało na nowe produkty Olympusa nie zabrakło magicznych filtrów. W modelach VR-330 oraz VR-320 znajdziemy siedem z nich: Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie oko, Zmiękczanie ostrości, oraz nowy filtr Migotanie.

Najnowsze Olympusy z serii VR różnią się natomiast ekranem: VR-330 oferuje 3-calowy LCD 460 000 punktów, natomiast monitor VR-320 to 3-calowy LCD o rozdzielczości 230 400 punktów. Kolejnym elementem obecnym tylko w modelu VR-330 jest złącze HDMI umożliwiające podłączenie aparatu do telewizora LCD. Olympus VR-330 daje nam do dyspozycji zdjęcia 3D, aparat wykonuje dwa zdjęcia z nieco innego kąta i łączy je w obraz 3D.
Informacja prasowa producenta:

Nowe aparaty fotograficzne Olympus z serii VR

Seria OLYMPUS VR wzbogacona o modele VR-330 & VR-320 zyskuje 12.5-krotny zoom, HDMI oraz funkcję 3D!

Warszawa, 8 lutego 2011 - Nowe kompaktowe aparaty fotograficzne Olympus z serii VR zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku. Łatwość rejestrowania wysokiej jakości filmów i zdjęć oraz korzystny stosunek ceny do możliwości to niektóre z cech wyróżniających te nowe kompaktowe modele. Imponujący obiektyw zoom, smukła konstrukcja oraz inteligentne rozwiązania technologiczne stanowiły główne atuty wprowadzonego w styczniu modelu VR-310. Obecnie Olympus wprowadza dwa kolejne modele VR o jeszcze lepszej specyfikacji: VR-320 i czołowy w serii model VR-330. Obydwa wyposażono w silniejszy superszerokokątny 12.5-krotny zoom optyczny (24-300mm*), który połączono z funkcjami zaawansowanej automatyki. Aparat VR-330 ma możliwość tworzenia zdjęć 3D, jasny, trzycalowy ekran LCD o rozdzielczości 460,000 punktów LCD oraz wyjście HDMI ułatwiające przeglądanie zdjęć i filmów na ekranach telewizorów HD. W swojej kategorii obydwa aparaty oferują niezrównaną jakość działania przy możliwie najniższej cenie. Modele VR-330 oraz VR-320 będą dostępne od lutego 2011.Miniaturowe cuda
Inżynierowie Olympus zajmujący się konstrukcjami optycznymi umieścili w smukłym i kompaktowym aparacie (19.3mm grubości) superszerokokątny 12.5-krotny zoom optyczny (24-300mm*). Modele VR zapewniają użytkownikom pełną wszechstronność szybko rosnącej kategorii superszerokokątnych zoomów, tym razem w zgrabnym body.

Główne zalety
Seria VR dysponuje opcją automatycznego wykonywania fotografii 3D, co zapewnia niesamowite efekty podczas oglądania na dużych monitorach HD TV. Aparat VR-330 jest także kompatybilny z HDMI, gdy więc nadchodzi czas wyświetlania zarejestrowanych obrazów można sterować nim pilotem telewizora - i co istotne nie tracimy jakości Olympus HD. To właśnie owe unikalne i charakterystyczne dla Olympus funkcje sprawiają, że korzystanie z modeli VR stanowi prawdziwa przyjemność. Poza Podwójną Stabilizacją Obrazu (która niemal całkowicie eliminuje poruszone zdjęcia), zastosowano tryb i-Auto oraz technologię Kompensacji Cienia, dzięki którym aparat automatycznie dobiera właściwe ustawienia uwzględniając trudne warunki i fotografowany motyw. Użytkownicy mają do wyboru nie mniej niż siedem Magicznych Filtrów znanych z zaawansowanych aparatów fotograficznych Olympus, co pozwala na realizowanie twórczych pomysłów i dodawanie efektów artystycznych do zdjęć jednym naciśnięciem przycisku.

Aparaty OLYMPUS VR-330 oraz OLYMPUS VR-320 będą dostępne od lutego w kolorach srebrnym, czarnym, czerwonym i niebieskim.


Funkcje wyróżniające poszczególne modele:

{ITL|OLYMPUS VR-330

Walory użytkowe
3 calowy kolorowy ekran LCD (460,000 punktów) dla łatwego kadrowania, przeglądania i prezentowania zdjęć
Wyjście / sterowanie HDMI, to możliwość podłączenia jednym kablem do telewizora HD i transmisja obrazu HD i dźwięku bez żadnych strat jakości

Kreatywność i wszechstronność
Fotografowanie 3D dla wzbogaconego realizmu trójwymiarowych obrazów

OLYMPUS VR-320

Walory użytkowe
3 calowy kolorowy ekran LCD (230,400 punktów) dla łatwego kadrowania, przeglądania i prezentowania zdjęć

Wspólne funkcje i właściwości:
Jakość obrazu
Superszerokokątny obiektyw z 12.5-krotnym zoomem optycznym (24-300mm*) dla doskonałych zbliżeń oraz zdjęć grupowych
Filmowanie 720p HD z dźwiękiem, czyli możliwość rejestrowania filmów z doskonałą jakością
14 Megapikseli dla wysokiej jakości pełnowymiarowych filmów, zdjęć i wydruków
Podwójna Stabilizacja Obrazu redukująca poruszenie zdjęć szybko przemieszczających się obiektów

Walory użytkowe
Detekcja Twarzy oraz Technologia Kompensacji Cienia, aby uchwycić twarze osób na zdjęciach w odpowiedni i atrakcyjny sposób
Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto) oraz Śledzący AF ułatwiają wprowadzanie ustawień i określanie ostrości
Programy tematyczne dla automatycznego doboru ustawień odpowiadających określonym warunkom i fotografowanym motywom (np., Krajobraz, Sceny nocne)

Kreatywność i wszechstronność
Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do zdjęć:
Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie oko, Zmiękczanie ostrości, plus nowy filtr Migotanie
Inne istotne funkcje
W pełni metalowy, super smukły korpus, atrakcyjny design i mocna konstrukcja
Oprogramowanie [ib] dla przeglądania, porządkowania i przeglądania zdjęć według osób, miejsc, lokalizacji lub wydarzeń
ISO 100 do 1600
Kompatybilność z kartami pamięci SDHC
Ładowanie baterii poprzez USB]słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8