Ricoh G700

0
Michal Grzegorczyk
25 Sierpień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Ricoh G700 ma 12-megapikselową matrycę, obiektyw o zakresie 27-140 milimetrów oraz 3-calowy ekran LCD, ale nie jest typowym kieszonkowym kompaktem. Jest odporny na wodę, kurz, upadki, niektóre substancje chemiczne. Ma duże przyciski ułatwiające obsługę w rękawiczkach i funkcję blokowania hasłem możliwości przeglądania zdjęć czy zmiany ustawień.
Ricoh G700 to kompakt stworzony z myślą o zastosowaniach profesjonalnych - wszędzie tam gdzie potrzebna jest dokumentacja fotograficzna, a klasyczne aparaty byłyby narażone na szybkie zniszczenie. G700 został wyposażony w 12-megapikselową matrycę CCD o czułościach od ISO 64 do ISO 3200, obiektyw o zakresie 27-140 milimetrów (5-krotny zoom) i 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 000 pikseli. Aparat oprócz robienia zdjęć potrafi też kręcić filmy w rozdzielczości HD 720p.


Ricoh G700 jest wyjątkowo odporny - wytrzymuje zanurzenie na 5 metrów pod wodę, jest odporny na kurz i upadki z wysokości 2 metrów. Ma duże przyciski ułatwiające fotografowanie w rękawiczkach, gorącą stopkę umożliwiającą podłączenie zewnętrznego flesza, obsługuje karty SD/SDHC oraz WORM (jednokrotnego zapisu) oraz pozwala na blokowanie hasłem całego aparatu, funkcji odtwarzania zdjęć bądź poszczegółnych ustawień. Do zasilania mogą posłużyć baterie AAA. Ricoh G700 będzie początkowo dostępny w Japonii. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do Polski, ani ile będzie kosztował.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)