Epson Stylus Photo PX810FW - nie tylko druk fotografii

Autor: Michal Grzegorczyk

6 Listopad 2009
Artykuł na: 6-9 minut
Epson Stylus Photo PX810FW to wielofunkcyjne urządzenie domowe. Oprócz druku zdjęć w formacie A4 potrafi też skanować i faksować. Wbudowana łączność Wi-Fi i Ethernet umożliwia wpięcie drukarki do domowej sieci.

Do niedawna urządzenia wielofunkcyjne nie pozwalały drukować fotografii o wysokiej jakości. Sytuacja się zmienia, a najlepszym tego dowodem jest urządzenie z jak najbardziej fotograficznej linii Epson Stylus Photo. PX810FW korzysta z sześciokolorowego atramentu Epson Claria o wysokiej odporności i głowicy Micro Piezo. Zdjęcia mogą być drukowane na papierach fotograficznych o rozmiarach 10x15 cm, 13x18 cm i A4. Oprócz funkcji druku zdjęć, urządzenie umożliwia też skanowanie, kopiowanie, wysyłanie funkcji oraz druk dokumentów (osobne podajniku papieru foto i zwykłego).

Obsługę ułatwia bardzo duży ekran dotykowy o przekątnej 19,8 cm, dzięki któremu możliwa jest podstawowa edycja, a później druk bezpośrednio z karty pamięci, bez udziału komputera. Drukarka ma wbudowaną łączność Wi-Fi i Ethernet, dzięki czemu łatwo ją wpiąć do domowej sieci komputerowej. Sugerowana cena brutto Epsona Stylus Photo PX810FW to 1299 złotych. Poniżej prezentujemy informację prasową firmy Epson:

Epson Stylus Photo PX810FW: eleganckie i inteligentne urządzenie czterofunkcyjne dla bezprzewodowego domu

5 listopada 2009 -
Epson prezentuje Stylus Photo PX810FW, czterofunkcyjną drukarkę fotograficzną klasy wyższej zaprojektowaną z myślą o nowoczesnych domowych wnętrzach. Urządzenie PX810FW integruje funkcje faksu z drukowaniem, skanowaniem i kopiowaniem zdjęć o wysokiej rozdzielczości i stanowi sztandarowe bezprzewodowe rozwiązanie firmy Epson dla użytkowników indywidualnych. Kompaktowa, stylowa konstrukcja w połączeniu z nowoczesną technologią i bogatym zbiorem funkcji sprawiają, że urządzenie nadaje się idealnie dla użytkowników, których interesuje tylko to, co najlepsze.

Julian Maddock, menedżer ds. produktów w Epson Europe, powiedział: "PX810FW jest obecnie najbardziej zaawansowaną i funkcjonalną drukarką fotograficzną dla użytkowników indywidualnych. Imponujący panel dotykowy o przekątnej 19,8 cm sprawia, że urządzenie jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale także łączy innowacyjną technologię z nienagannym stylem. Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi i Ethernet urządzenie może być współużytkowane przez wszystkich domowników".

Oprócz doskonałej jakości druku i inspirującego wzornictwa urządzenie oferuje szeroką gamę zintegrowanych funkcji. Dupleks pozwala oszczędzić papier poprzez druk dwustronny. Automatyczny podajnik dokumentów zwiększa komfort faksowania, kopiowania i skanowania dokumentów wielostronicowych. Automatyczne przełączanie zasobników z papierem A4 i fotograficznym oznacza, że oba typy papieru są zawsze gotowe do użycia. Urządzenie PX810FW może też bezpośrednio drukować na przystosowanych do tego płytach CD i DVD.

Dodatkowe funkcje tej najlepszej w swojej klasie wielofunkcyjnej drukarki fotograficznej to m.in. możliwość oglądania, edycji i druku zdjęć bezpośrednio z karty pamięci z wykorzystaniem panelu dotykowego, bezpośredni druk z aparatów obsługujących PictBridge oraz oprogramowanie OCR (Optical Character Recognition, optyczne rozpoznawanie znaków) do skanowania tekstu. Dołączono też zestaw papierów Epson Photo Paper Pack, aby użytkownik mógł od razu przystąpić do drukowania doskonałych zdjęć na papierze Epson Premium Glossy Photo Paper w formatach 10x15 cm, 13x18 cm i A4.

Epson Stylus Photo PX810FW używa głowicy drukującej Epson Micro Piezo, która w połączeniu z atramentem fotograficznym Epson Claria gwarantuje, że zdjęcia wyglądają naturalnie, barwy są wyraźne i żywe, a wydruki przewyższają jakością odbitki z zakładu fotograficznego. Zdjęcia cechują się wysoką trwałością - do 98 lat w ramce lub ponad 200 lat w albumie - a dzięki oddzielnym wkładom z atramentem wystarczy wymieniać zużyte kolory, co zmniejsza wydatki na atrament. Wkłady z atramentem są oznaczone zdjęciem kolibra i dostępne również w wygodnym, ekonomicznym multipacku.

Epson Stylus Photo PX810FW - kluczowe cechy i funkcje:
- Modna konstrukcja pasująca do nowoczesnych wnętrz
- Skanowanie, kopiowanie i drukowanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości oraz funkcje faksu
- Duży, ułatwiający obsługę urządzenia panel dotykowy o przekątnej 19,8cm
- Zintegrowana łączność bezprzewodowa i Ethernet do wspólnego drukowania, skanowania i faksowania3
- Faksowanie, kopiowanie i skanowanie wielu stron z wykorzystaniem automatycznego podajnika dokumentów
- Oszczędność papieru dzięki automatycznemu drukowi po obu stronach arkusza
- Automatyczne przełączanie zasobników z papierem A4 i fotograficznym
- Bezpośredni druk na przystosowanych do tego płytach CD i DVD
- Błyszczące, trwałe zdjęcia dzięki atramentowi fotograficznemu Epson Claria
- Ekonomiczne, oddzielne wkłady z atramentem - wystarczy wymienić zużyty kolor
- Zgodność z normą ENERGY STAR
- Sugerowana cena brutto: 1299 zł

Atrament fotograficzny Epson Claria - informacje
Epson Claria to trwały, sześciokolorowy atrament barwnikowy, który pozwala uzyskać zdjęcia o wysokiej rozdzielczości oraz jakości przewyższającej odbitki z zakładu fotograficznego i nadaje się idealnie do druku zdjęć z najnowszych lustrzanek i kompaktów cyfrowych. Atrament fotograficzny Epson Claria oferuje wysoką jakość zdjęć dzięki szerokiej gamie barw i płynnym gradacjom. Zdjęcia wydrukowane z wykorzystaniem atramentu Epson Claria cechują się wysoką trwałością: ponad 200 lat w albumie fotograficznym i nawet 98 lat w ramce.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
5
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)