Adaptery do systemu Mikro Cztery Trzecie

Choć w systemie Mikro Cztery Trzecie nie ma na razie zbyt wielu modeli aparatów, niezależni producenci już teraz biorą się za opracowywanie wszelkich dodatków. Firma Novoflex zaprezentowała adapter umożliwiający zastosowanie obiektywów Leica M z aparatami nowego systemu. W przygotowaniu są kolejne adaptery.

W systemie Mikro Cztery Trzecie jest na razie jeden aparat - Panasonic Lumix G1. Wiadomo już o kolejnych, przygotowywanych przez Olympusa i Panasonica. Firma Novoflex przewiduje, że popularność tego i podobnych rozwiązań będzie stale rosła. Novoflex przygotował już adapter umożliwiający przypięcie obiektywu z systemu Leica M do aparatu systemu Mikro 4/3. W przygotowaniu są już kolejne: Leica R, Nikon, Contax/Yashica, Olympus OM, Pentax i Minolta MD. Mają się pojawić w lutym przyszłego roku. Cena adaptera ma wynieść około 149 euro.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8