SanDisk CF Extreme III 32 GB - pojemniej, ale też szybciej

0
Michal Grzegorczyk
11 Wrzesień 2008
Artykuł na: 6-9 minut
Firma SanDisk poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej karty Compact Flash z jednej z najpopularniejszych serii nośników tego typu - Extreme III. Nowa karta ma pojemność 32 GB. Co ważne, poprawie uległ też drugi niezwykle istotny parametr techniczny - szybkość transferu, która wynosi teraz 30 MB/s.
Karty Extreme III firmy SanDisk, należą do jednej z najpopularniejszych serii nośników typu Compact Flash. Przyczynia się do tego z pewnością dobry stosunek ceny do osiągów i wytrzymałości. Wielu użytkowników zainteresuje więc dzisiejsza nowość. Jest nią karta SanDisk CF Extreme III o pojemności 32 GB. Uzupełnia ona dotychczasową ofertę firmy, na którą składały się nośniki o pojemnościach 1, 2, 4, 8, 12 i 16 GB. Co istotne, nowa przedstawicielka Extreme III zyskała na prędkości w stosunku do swoich starszych kuzynek. Minimalna gwarantowana szybkość transferu wynosi 30 MB/s (200x). Poprzednio było to 20 MB/s, postęp jest więc znaczny.

Nowa karta cechuje się taką samą odpornością na warunki zewnętrzne jak jej poprzedniczki. Niestraszne jej temperatury z zakresu od -25 do +85 stopni celsjusza.


32-gigabajtowe karty SanDisk CF Extreme III mają kosztować około 300 dolarów. Do sprzedaży trafią w październiku. Poniżej prezentujemy otrzymaną informację prasową:

DZIĘKI NOWEJ, 32-GIGABAJTOWEJ KARCIE PAMIĘCI Z RODZINY EXTREME III SANDISK PODWAJA POJEMNOŚĆ I ZWIĘKSZA WYDAJNOŚĆ O 50%

Gigantyczna pojemność oraz wyższa wydajność sprawiają, że nowa karta 
sprawdza się idealnie w profesjonalnych kamerach wideo

Warszawa, 11 września 2008 r. -
Kto twierdzi, że pojemne karty pamięci nie mogą być szybkie? Firma SanDisk zaprezentowała dzisiaj kartę o pojemności 32 gigabajtów (GB) z rodziny SanDisk Extreme III CompactFlash (CF). Jest to najnowszy model wchodzący w skład tej wielokrotnie nagradzanej serii. Nowa karta pamięci SanDisk łączy niezrównaną pojemność z szybkim transferem danych. Zaprojektowano ją z myślą o potrzebach osób zajmujących się profesjonalnie nagraniami wideo i fotografią. W przypadku wielu kart wzrost pojemności wiąże się ze spadkiem wydajności, jednak 32GB karta SanDisk Extreme III CF, uzyskująca transfery na poziomie 30 megabajtów na sekundę (MB/s), oferuje klientom wszystkie atuty jednocześnie.

Nowa karta firmy SanDisk spełnia oczekiwania profesjonalistów wideo

"Kamery o wysokiej rozdzielczości potrzebują pojemnych kart pamięci. Nasza karta SanDisk Extreme III CompactFlash o pojemności 32GB umożliwia realizację dłuższych nagrań i przyspiesza transfer danych," - powiedziała Susan Park, dyrektor ds. marketingu produktów konsumenckich odpowiedzialna za promocję wydajnych kart SanDisk. "Wielokrotnie nagradzana rodzina kart SanDisk Extreme III CompactFlash znana jest z technicznej doskonałości. Niedawne podwyższenie wydajności wszystkich modeli z tej serii do 30 MB/s umacnia ich pozycję jako profesjonalnych nośników pamięci."

Karta SanDisk Extreme III CF 32GB podkreśla pozycję firmy SanDisk jako wiodącego innowatora w zakresie technologii pamięci flash. Wyższa pojemność umożliwia dłuższe filmowanie, zaś odczyt i zapis z szybkością 30MB/s (200x)1 umożliwiają szybką i niezawodną rejestrację oraz transfer danych, co przekłada się na wyższą wydajność pracy. Taki zestaw funkcji sprawia, że nowa karta jest szczególnie atrakcyjna dla producentów i operatorów kamer pracujących w terenie, którzy zwykle działają pod presją bardzo napiętych terminów.

"Karty SanDisk Extreme III CompactFlash 32GB znakomicie pasują do naszych kamer Infinity DMC 1000/10 oraz DMC 1000/20," - powiedział Scott Sheehan, dyrektor ds. marketingu na nowych i wschodzących rynkach w firmie Thomson. "Nasi klienci oczekują oferty nośników, które dobrze pasują do ich systemu pracy z wykorzystaniem plików. Pamięci półprzewodnikowe dają najszybszy dostęp do takich treści, a karty SanDisk CompactFlash mają dodatkową zaletę w postaci przystępnej ceny. Nasi klienci korzystający z kart SanDisk Extreme III CompactFlash 32GB mogą nagrać ponad 80 minut materiału 4:2:2 HD przy ustawieniu 100Mb/s i 10 bitów. Tak wysokie osiągi są niezbędne we współczesnych, profesjonalnych aplikacjach wideo."

Karty pamięci SanDisk Extreme III CF 32GB będą prezentowane na stoisku Thomson Grass Valley podczas targów International Broadcasting Convention (IBC) w Amsterdamie, w dniach od 12 do 16 września. Thomson będzie prezentować linię profesjonalnych kamer współpracujących z nową kartą 32GB firmy SanDisk, demonstrując także praktyczne zastosowania, możliwe do uzyskania dzięki wyższej pojemności i wydajności.

Wyższa pojemność korzystna dla fotografów

Karta SanDisk Extreme III CF 32GB jest niezwykle atrakcyjna dla profesjonalnych fotografów, którzy często wykonują zdjęcia tylko w formacie RAW. Zdjęcia zapisane w RAW zajmują nawet 10 razy więcej miejsca niż pliki JPG. Ponadto fotografowie często stosują tryb zdjęć seryjnych, przydatny podczas dynamicznych sytuacji, takich jak zawody sportowe lub przedstawienia teatralne. W tym wypadku objętość wykonanych zdjęć bardzo szybko rośnie.

Wszystkie karty SanDisk Extreme III CF o pojemności od 4GB do 32GB, a także nowe karty SanDisk Extreme III SDHC i SanDisk Extreme III Memory Stick PRO HG DUO zostały ostatnio przeprojektowane w sposób zwiększający ich wydajność o 50 procent, z 20MB/s do 30MB/s. Karty SanDisk Extreme III CF znane są ze swojej nadzwyczajnej trwałości. Wyróżniają się najszerszym w branży zakresem temperatur, w ramach których producent gwarantuje ich zdolność do pracy: od -25 do +85 stopni C.

Ceny i dostępność

Sugerowana przez producenta cena detaliczna kart SanDisk Extreme III CF 32GB wynosi w Stanach Zjednoczonych 299,99 dolarów. Karty powinny trafić do sprzedaży na całym świecie w październiku.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
7
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)