SanDisk CF Extreme III 32 GB - pojemniej, ale też szybciej

0
Michal Grzegorczyk
11 Wrzesień 2008
Artykuł na: 6-9 minut
Firma SanDisk poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej karty Compact Flash z jednej z najpopularniejszych serii nośników tego typu - Extreme III. Nowa karta ma pojemność 32 GB. Co ważne, poprawie uległ też drugi niezwykle istotny parametr techniczny - szybkość transferu, która wynosi teraz 30 MB/s.
Karty Extreme III firmy SanDisk, należą do jednej z najpopularniejszych serii nośników typu Compact Flash. Przyczynia się do tego z pewnością dobry stosunek ceny do osiągów i wytrzymałości. Wielu użytkowników zainteresuje więc dzisiejsza nowość. Jest nią karta SanDisk CF Extreme III o pojemności 32 GB. Uzupełnia ona dotychczasową ofertę firmy, na którą składały się nośniki o pojemnościach 1, 2, 4, 8, 12 i 16 GB. Co istotne, nowa przedstawicielka Extreme III zyskała na prędkości w stosunku do swoich starszych kuzynek. Minimalna gwarantowana szybkość transferu wynosi 30 MB/s (200x). Poprzednio było to 20 MB/s, postęp jest więc znaczny.

Nowa karta cechuje się taką samą odpornością na warunki zewnętrzne jak jej poprzedniczki. Niestraszne jej temperatury z zakresu od -25 do +85 stopni celsjusza.


32-gigabajtowe karty SanDisk CF Extreme III mają kosztować około 300 dolarów. Do sprzedaży trafią w październiku. Poniżej prezentujemy otrzymaną informację prasową:

DZIĘKI NOWEJ, 32-GIGABAJTOWEJ KARCIE PAMIĘCI Z RODZINY EXTREME III SANDISK PODWAJA POJEMNOŚĆ I ZWIĘKSZA WYDAJNOŚĆ O 50%

Gigantyczna pojemność oraz wyższa wydajność sprawiają, że nowa karta 
sprawdza się idealnie w profesjonalnych kamerach wideo

Warszawa, 11 września 2008 r. -
Kto twierdzi, że pojemne karty pamięci nie mogą być szybkie? Firma SanDisk zaprezentowała dzisiaj kartę o pojemności 32 gigabajtów (GB) z rodziny SanDisk Extreme III CompactFlash (CF). Jest to najnowszy model wchodzący w skład tej wielokrotnie nagradzanej serii. Nowa karta pamięci SanDisk łączy niezrównaną pojemność z szybkim transferem danych. Zaprojektowano ją z myślą o potrzebach osób zajmujących się profesjonalnie nagraniami wideo i fotografią. W przypadku wielu kart wzrost pojemności wiąże się ze spadkiem wydajności, jednak 32GB karta SanDisk Extreme III CF, uzyskująca transfery na poziomie 30 megabajtów na sekundę (MB/s), oferuje klientom wszystkie atuty jednocześnie.

Nowa karta firmy SanDisk spełnia oczekiwania profesjonalistów wideo

"Kamery o wysokiej rozdzielczości potrzebują pojemnych kart pamięci. Nasza karta SanDisk Extreme III CompactFlash o pojemności 32GB umożliwia realizację dłuższych nagrań i przyspiesza transfer danych," - powiedziała Susan Park, dyrektor ds. marketingu produktów konsumenckich odpowiedzialna za promocję wydajnych kart SanDisk. "Wielokrotnie nagradzana rodzina kart SanDisk Extreme III CompactFlash znana jest z technicznej doskonałości. Niedawne podwyższenie wydajności wszystkich modeli z tej serii do 30 MB/s umacnia ich pozycję jako profesjonalnych nośników pamięci."

Karta SanDisk Extreme III CF 32GB podkreśla pozycję firmy SanDisk jako wiodącego innowatora w zakresie technologii pamięci flash. Wyższa pojemność umożliwia dłuższe filmowanie, zaś odczyt i zapis z szybkością 30MB/s (200x)1 umożliwiają szybką i niezawodną rejestrację oraz transfer danych, co przekłada się na wyższą wydajność pracy. Taki zestaw funkcji sprawia, że nowa karta jest szczególnie atrakcyjna dla producentów i operatorów kamer pracujących w terenie, którzy zwykle działają pod presją bardzo napiętych terminów.

"Karty SanDisk Extreme III CompactFlash 32GB znakomicie pasują do naszych kamer Infinity DMC 1000/10 oraz DMC 1000/20," - powiedział Scott Sheehan, dyrektor ds. marketingu na nowych i wschodzących rynkach w firmie Thomson. "Nasi klienci oczekują oferty nośników, które dobrze pasują do ich systemu pracy z wykorzystaniem plików. Pamięci półprzewodnikowe dają najszybszy dostęp do takich treści, a karty SanDisk CompactFlash mają dodatkową zaletę w postaci przystępnej ceny. Nasi klienci korzystający z kart SanDisk Extreme III CompactFlash 32GB mogą nagrać ponad 80 minut materiału 4:2:2 HD przy ustawieniu 100Mb/s i 10 bitów. Tak wysokie osiągi są niezbędne we współczesnych, profesjonalnych aplikacjach wideo."

Karty pamięci SanDisk Extreme III CF 32GB będą prezentowane na stoisku Thomson Grass Valley podczas targów International Broadcasting Convention (IBC) w Amsterdamie, w dniach od 12 do 16 września. Thomson będzie prezentować linię profesjonalnych kamer współpracujących z nową kartą 32GB firmy SanDisk, demonstrując także praktyczne zastosowania, możliwe do uzyskania dzięki wyższej pojemności i wydajności.

Wyższa pojemność korzystna dla fotografów

Karta SanDisk Extreme III CF 32GB jest niezwykle atrakcyjna dla profesjonalnych fotografów, którzy często wykonują zdjęcia tylko w formacie RAW. Zdjęcia zapisane w RAW zajmują nawet 10 razy więcej miejsca niż pliki JPG. Ponadto fotografowie często stosują tryb zdjęć seryjnych, przydatny podczas dynamicznych sytuacji, takich jak zawody sportowe lub przedstawienia teatralne. W tym wypadku objętość wykonanych zdjęć bardzo szybko rośnie.

Wszystkie karty SanDisk Extreme III CF o pojemności od 4GB do 32GB, a także nowe karty SanDisk Extreme III SDHC i SanDisk Extreme III Memory Stick PRO HG DUO zostały ostatnio przeprojektowane w sposób zwiększający ich wydajność o 50 procent, z 20MB/s do 30MB/s. Karty SanDisk Extreme III CF znane są ze swojej nadzwyczajnej trwałości. Wyróżniają się najszerszym w branży zakresem temperatur, w ramach których producent gwarantuje ich zdolność do pracy: od -25 do +85 stopni C.

Ceny i dostępność

Sugerowana przez producenta cena detaliczna kart SanDisk Extreme III CF 32GB wynosi w Stanach Zjednoczonych 299,99 dolarów. Karty powinny trafić do sprzedaży na całym świecie w październiku.
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0