SanDisk Extreme III - rozszerzamy ofertę

0
Łukasz Kacperczyk
8 Marzec 2007
Artykuł na: 9-16 minut
PMA 2007. Firma SanDisk poinformowała o rozszerzeniu oferty w wytrzymałej na niekorzystne warunki linii Extreme III. Wiosną tego roku do sprzedaży trafią karty SanDisk Extreme III SDHC 4 GB i SanDisk Extreme III Memory Stick PRO Duo 4 GB umożliwiające zapis z prędkością 20 i 18 MB/s odpowiednio.

Wprowadzone na rynek w 2004 roku nośniki z linii SanDisk Extreme ||| od razu zyskały rzesze zwolenników, zwłaszcza wśród fotografujących w trudnych warunkach. Kartom Extreme III nie straszne bowiem temperatury z zakresu od -25°C do +85°C, znakomicie sprawdzają się też na dużych wysokościach. Jedna z dzisiejszych premier należy do coraz liczniejszej rodziny SDHC. Nośnik Extreme III SDHC 4 GB jest zgodny z klasą 6 standardu SDHC, która gwarantuje minimalny zapis danych z prędkością 6 MB/s, jednak maksimum możliwości karta osiąga przy wartościach rzędu 20 MB/s. Mniej uniwersalny nośnik (jest zgodny tylko z cyfrówkami marki Sony Cyber-shot) Extreme III Memory Stick PRO Duo 4 GB osiąga szybkość 18 MB/s. W zestawie z kartą SanDisk Extreme III SDHC 4 GB znajdziemy czytnik MicroMate USB 2.0 - przydatny, ponieważ starsze czytniki są niekompatybilne ze standardem SDHC.

Wszystkie nośniki SanDisk Extreme III korzystają z technologii ESP, która usprawnia transmisję danych. Ich użytkownicy mogą też korzystać z oprogramowania RescuePRO służącego do odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych.

Obie opisywane karty mają trafić do sprzedaży jeszcze w kwietniu bieżącego roku w cenach ok. 140 $ (SDHC) i 180 $ (MSPD).

karta SanDisk Extreme III SDHC 4 GB

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej polskiej informacji prasowej producenta.

SANDISK WPROWADZA 4-GIGABAJTOWE KARTY EXTREME III PRZEZNACZONE DO APARATÓW CYFROWYCH NOWEJ GENERACJI

Nowe, profesjonalne karty pamięci w formatach SDHC i Memory Stick PRO Duo zapewniają dużą szybkość odczytu i zapisu, mieszczą tysiące zdjęć i wiele godzin wideo

Warszawa, 8 marca 2007 -
Z myślą o najnowszych aparatach i kamerach cyfrowych firma SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK) rozszerzyła dziś linię profesjonalnych kart SanDisk Extreme III o 4-gigabajtową (GB)* kartę pamięci SDHC (SD High Capacity) klasy 6 oraz 4-gigabajtową kartę Memory Stick PRO Duo. Do karty SDHC będzie dołączany czytnik USB SanDisk MicroMate USB 2.0 Reader - urządzenie o wartości 20 dolarów - aby użytkownicy dysponowali pojedynczym rozwiązaniem do robienia, przechowywania i przenoszenia zdjęć.

Wiadomość tę podano na targach Photo Marketing Association (PMA) Show w Las Vegas Convention Center, gdzie SanDisk wystawia swoje produkty fotograficzne na stoisku G191 na parterze South Hall.

4-gigabajtowa karta SanDisk Extreme III mieści ponad 2000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości albo 8 godzin wideo MPEG 4**.

"Linia SanDisk Extreme III stała się standardem dla zawodowych fotografów, którzy potrzebują szybkości, trwałości i niezawodności" - powiedziała Tanya Chuang, dyrektor SanDisk ds. marketingu produktów detalicznych związanych z przetwarzaniem obrazu. - "Nowe karty podnoszą tę poprzeczkę jeszcze wyżej. Ponieważ zaś do każdej karty SDHC dołączamy czytnik SDHC, umożliwiamy użytkownikom przenoszenie zdjęć z aparatu do komputera".

Najwięksi producenci aparatów, w tym Canon, Nikon, Panasonic i Leica, zapowiedzieli już lub rozpoczęli sprzedaż profesjonalnych aparatów cyfrowych korzystających z formatu SDHC, który obsługuje pojemności przekraczające 2 GB. Popularne aparaty i kamery cyfrowe na karty SDHC są dostępne w handlu detalicznym od zeszłego roku. Z kartami SDHC mogą współpracować tylko urządzenia obsługujące ten standard.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2004 roku karty SanDisk Extreme III zdobyły międzynarodowe uznanie i liczne nagrody; były używane przez zawodowych fotografów zarówno podczas zimowej Olimpiady, jak i do robienia zdjęć na Saharze. Karta SanDisk Extreme III 4GB SDHC oferuje szybkość sekwencyjnego odczytu i zapisu rzędu 20 megabajtów (MB) na sekundę***, a karta SanDisk Extreme III 4GB Memory Stick PRO Duo - 18 MB na sekundę. Obie karty zostały zaprojektowane do pracy w skrajnych temperaturach (od -25 do 85 stopni Celsjusza), na dużych wysokościach oraz w innych trudnych warunkach.

Karty SanDisk Extreme III SDHC oferują szybkość znamionową klasy 6 (najwyższej dostępnej), co oznacza, że zapewniają minimalną stałą szybkość transmisji danych równą 6 MB/sekundę****. System pomiaru szybkości przyjęty przez organizację SD Association ma pomóc klientom w wyborze karty najlepiej nadającej się do określonych zastosowań. Wyniki pomiaru nie wskazują, która karta pamięci jest najszybsza.

karta SanDisk Extreme III Memory Stick PRO Duo 4 GB

Firmy Sony i SanDisk wspólnie opracowały format Memory Stick PRO, a SanDisk wytwarza własne karty Memory Stick PRO Duo.

Wszystkie karty SanDisk Extreme III oferują technologię ESP, która usprawnia transmisję danych, oprogramowanie RescuePRO do odzyskiwania przypadkowo usuniętych plików i zdjęć, telefoniczne centrum pomocy technicznej oraz ograniczoną gwarancję wieczystą.

Przenośny, wydajny czytnik kart SDHC SanDisk MicroMate, zwykle sprzedawany w cenie 19,99 dolarów, spełnia wymagania nowej specyfikacji SDA 2.0 i umożliwia szybkie przenoszenie zdjęć z karty SDHC do komputera osobistego. Odczytuje zarówno standardowe karty pamięci SD, jak i SDHC. Czytnik jest dołączany bezpłatnie do 4-gigabajtowej karty SanDisk Extreme III SDHC.

Sugerowane ceny i dostępność

;USD;Dostępność;Pakiet SanDisk Extreme III SDHC;4 GB + czytnik MicroMate USB 2.0;139,99;kwiecień 2007;SanDisk Extreme III MSPD;4 GB;179,99;kwiecień 2007]

Przypisy do tekstu:

* 1 gigabajt (GB) = 1 miliard bajtów.

** Wartości przybliżone oparte na następujących założeniach: skompresowane zdjęcia JPEG z aparatu o rozdzielczości 5 megapikseli; wideo Super Fine MPEG 4 (320 x 240, 385 kb/s). Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od modelu aparatu, rozdzielczości i stopnia kompresji.

*** Wyniki uzyskane w wewnętrznych testach SanDisk. 1 megabajt (MB) = 1 milion bajtów.

**** Klasy szybkości SDA opracowano w celu identyfikowania minimalnych wymagań dotyczących szybkości i opóźnień transmisji. Ogólnie rzecz biorąc, mają one związek z nowymi aplikacjami zapisującymi wideo w czasie rzeczywistym (na przykład w kamerach i telefonach wyposażonych w kamery) na odpowiednio oznaczonej karcie SD. Natomiast minimalne specyfikacje wydajnościowe firmy SanDisk dotyczą sekwencyjnych operacji odczytu i zapisu, takich jak transmisja pliku między kartą a komputerem albo między kartą a buforem aparatu. Wydajność może się zmieniać w zależności od urządzenia współpracującego z kartą.]

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Karty SD nigdzie się nie wybierają. Standard SD Express będzie oferował przepustowość nawet 4 GB/s
Karty SD nigdzie się nie wybierają. Standard SD Express będzie oferował przepustowość nawet 4 GB/s
SD Association udostępniło najświeższą specyfikację dla nadchodzącego standardu kart SD Express. Problemy z zapychaniem bufora i szybkością transferu już niedługo...
0
0
CineStill Cs6 - rewolucyjna chemia do slajdów. Reguluje temperaturę barwową i zakres dynamiczny
CineStill Cs6 - rewolucyjna chemia do slajdów. Reguluje temperaturę barwową i zakres dynamiczny
Nowe zestawy chemii nie tylko pozwalają na zamknięcie procesu wołania slajdów w raptem 3 kąpielach, ale także pozwolą na kontrolę charakteru uzyskiwanego...
15
0
Newell Air Artha - miękkie światło LED do filmu i fotografii
Newell Air Artha - miękkie światło LED do filmu i fotografii
W ofercie firmy Newell pojawiła się ciekawa, wygodna lampa o regulowanej temperaturze barwowej, która wspomoże niewielkie produkcje wideo, ale okaże się przydatna...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)