Epson + Panasonic = panorama 16:9 - część 2

Photokina 2006. Epson zaprezentował papier Premium Glossy Photo Paper o proporcjach 16:9 przystosowany do współpracy z aparatem Panasonic Lumix LX2 wyposażonym w matrycę o takich proporcjach. Dzięki temu użytkownicy LX2 będą mogli drukować swoje zdjęcia bez marginesów.
Epson to drugi producent po Tetenalu, który wspólnie z firmą Panasonic przygotował papier fotograficzny w formacie 16:9. Papier Premium Glossy Photo Paper o rozmiarach 101,60 mm x 180,60 mm to odpowiednik formatu pocztówkowego 3:2 (100 x 150 mm). Nowy nośnik przeznaczony jest głównie dla użytkowników aparatu Panasonic Lumix LX2 z matrycą w formacie 16:9, a także bliźniaczej Leiki D-Lux 3.

Panasonic LX2 z matrycą 16:9

Papier znajdzie zastosowanie w drukarkach pocztówkowych Epsona w tym w modelach Epson PictureMate PM 280 oraz PictureMate PM 240. Poniżej prezentujemy informację prasową:

Panasonic oraz Epson łączą siły w rozwijaniu fotografii cyfrowej formatu 16:9
Atrakcyjna oferta dla miłośników zdjęć panoramicznych

Warszawa, 29 września 2006 - wraz z rozpowszechnianiem się telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV i związanego z nią panoramicznego formatu obrazu, powstaje nowy styl fotografowania. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na aparaty fotograficzne z formatem kadru 16:9, a także na drukarki i papier fotograficzny, obsługujące takie proporcje zdjęcia. Czołowa pozycja w tej dziedzinie przypada markom Panasonic i Epson. Ich nowe produkty, spełniają potrzeby fotografów, chcących wykonywać, oglądać i drukować zdjęcia w formacie 16:9, który zapewnia szerszą i głębszą perspektywę obrazu. Panasonic wprowadził na Polski rynek cyfrowy aparat fotograficzny Lumix LX2 wyróżniający się matrycą CCD 16:9 oraz ekranem LCD o takich samych proporcjach. Epson natomiast prezentuje papier fotograficzny Premium Glossy Photo Paper 16:9 (101.60mm x 180.60mm). Wyróżnia on się gładką białą powierzchnią, powlekaną warstwą żywicy dla błyszczącej struktury. Można go wykorzystywać z całą gamą produktów Epson, w tym w nowych modelach Epson PictureMate PM 240 oraz PictureMate PM 280.


Epson Premium Glossy Photo Paper 16:9

Panasonic oraz Epson przygotowały wspólną ofertę, która polega na tym, że przy zakupie aparatu fotograficznego Panasonic DMC-LX2, klienci otrzymywać będą nowy papier fotograficzny 16:9 Premium Glossy Photo Paper.

Panasonic Lumix DMC-LX2, to zaawansowany 10.2-megapikselowy kompaktowy aparat fotograficzny, który obsługuje format 16:9 na trzy sposoby - poprzez obiektyw szerokokątny 28 mm Leica DC, sensor CCD zapewniający proporcje kadru 16:9 CCD oraz ekran LCD 16:9. Model DMC-LX2 posiada również system MEGA O.I.S. (Optyczny Stabilizator Obrazu) oraz Inteligentną kontrolę ISO, kompensujące rozmycie obrazu na zdjęciu spowodowane drganiem ręki lub ruchem fotografowanego obiektu. Podobnie, jak model DMC-LX2, pozostałe aparaty fotograficzne Lumix mogą rejestrować zdjęcia w kadrze o proporcjach 16:9, co sprzyja zdobywaniu nowych fotograficznych doświadczeń.

Epson PictureMate PM 280 oraz PictureMate PM 240 to najwyższej jakości drukarki fotograficzne dla formatu 10x15cm. Wykorzystują najnowsze technologie drukowania Epson, takie jak PhotoEnhance oraz Advanced Variable-Sized Droplet. Obie drukarki mogą działać jako w pełni samodzielne urządzenia. Nie ma potrzeby podłączania ich do komputera osobistego. Nowe drukarki umożliwiają bezpośrednie drukowanie z kart pamięci cyfrowych aparatów fotograficznych. Wystarczy umieścić nośnik w drukarce, wybrać opcję 16:9 Epson Premium Glossy Photo Paper i rozpocząć wydruk. Ponadto model PictureMate PM 280 wyposażono w napęd CD. Można zatem drukowac bezpośrednio z płyty CD lub zapisywać zdjęcia z kart pamięci na płytę CD. Drukarki pozwalają na komunikację typu USB DIRECT-PRINT i PictBridge. Mogą być także wyposażone w opcjonalną przystawkę Bluetooth.

Esther Smirnovs, Product Manager w Panasonic Marketing Europe stwierdza: "Panasonic, poprzez swoje aparaty Lumix ustanawia nowy styl fotografowania, właściwy dla ery cyfrowej. Proporcja 16:9 jest bliska naturalnemu sposobowi widzenia obiektów i lepiej oddaje postrzeganie przez nas rozległej, krajobrazowej scenerii. Nie dziwi więc, że klienci w coraz większym stopniu poszukują i chcą posiadać u siebie w domu produkty zapewniające takie odwzorowanie i prezentowania świata. Panasonic wychodzi naprzeciw tym potrzebom poprzez całą gamę swoich produktów obejmujących telewizory plazmowe wysokiej rozdzielczości (HDTV), nagrywarki DVD oraz cyfrowe aparaty fotograficzne. Jesteśmy przekonani, że format 16:9 stanowi wielką zaletę fotografii cyfrowej, a nowe drukarki Epson oraz oferowane przez tę firmę papiery 16:9 odgrywają istotną rolę".

Yasbir Sihan, Senior Product Manager z Epson Europe dodaje: "Firma Epson jest świadoma, że format 16:9 jest coraz bardziej pożądanym rozwiązaniem w fotografii cyfrowej. Tam, gdzie Panasonic udostępnia technologię wykonywania zdjęć w rzeczywistych proporcjach 16:9, Epson wykorzystuje swoje bogate doświadczenie, oferując najwyższej jakości papier fotograficzny oraz drukarki fotograficzne. W efekcie cyfrowe zdjęcia można przenosić na wspaniałe odbitki o formacie 16:9, nie tracąc fragmentów obrazu oraz pierwotnej jakości zdjęcia."
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0