Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Styczeń 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.

Niedawno pisaliśmy o mobilnej stacji Argus 600, a już Newell prezentuje kolejny model. Power Station Newell Samra 500 oferuje aż 532 Wh (36 A, 14,8 V) pojemności. Zapewni to odpowiedni zapas energii wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych źródeł prądu.

Urządzenie bazuje na litowo-jonowym akumulatorze i jest naprawdę kompaktowe - przy wymiarach 180 x 210 x 250 mm waży 5,28 kg. Wyposażone zostało w 12 popularnych gniazd i portów:

  • 1 port USB-C (wspierający nowoczesny standard szybkiego ładowania Power Delivery 60 W)
  • 2 gniazdka AC (kompatybilne z różnymi typami wtyczek elektrycznych)
  • 4 porty USB typu A (w tym 2 porty ze wsparciem technologii Quick Charge 3.0)
  • 1 gniazdo zapalniczki samochodowej (12 V - 10 A)
  • 4 gniazda DC (12 V - 5 A)

Dzięki takiej różnorodności gniazd z łatwością można ładować lub zasilać m.in. smartfony, laptopy, drony, lampy, pady do gier, telewizory lub monitory.

4 sposoby ładowania stacji

Wejście DC, w które wyposażono stację, gwarantuje wiele sposobów ładowania. Oprócz tradycyjnego zasilacza, który podłączysz do gniazdka elektrycznego, w zestawie znajdziesz również kabel z wtyczką do gniazdka zapalniczki samochodowej oraz kabel ze złączem MC4 do paneli solarnych. Urządzenie może być również ładowane za pomocą portu USB-C.

Poza tym czas ładowania można skrócić, wykorzystując dwa różne źródła zasilania. Urządzenie umożliwia jednoczesne korzystanie z wejścia DC oraz portu USB-C wspierającego technologię Power Delivery (60 W).

Czas pełnego ładowania stacji z tradycyjnego gniazdka elektrycznego wynosi od 6 do 7 godzin.

Kontrola procesu ładowania

Power Station Newell Samra 500 została wyposażona w podświetlany ekran LCD, na którym znajdziesz wszystkie niezbędne dane związane z użytkowaniem stacji zasilania. To m.in. wskaźnik poziomu dostępnej energii, pozostały czas ładowania, a także informacje o aktualnie wykorzystywanych gniazdach i portach.

Przenośne źródło światła

Na obudowie stacji ładującej Newell Samra 500 znajdziesz podłużny panel LED, który sprawi, że wszechstronny power bank o nieprzeciętnych możliwościach zamieni się w przenośne źródło światła. Przycisk "LED" pozwoli szybko włączyć lub wyłączyć lampkę, a także skorzystać z 2 trybów specjalnych: "SOS" oraz migającego sygnału świetlnego.

Newell Samra 500 - cena i dostępność

Power Station Newell Samra 500 jest już dostępny w sprzedaży. Promocyjna cena w sklepie infoto.pl wynosi aktualnie 1424,50 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Na polskim rynku debiutuje nowa marka lamp światłą ciągłego. Według producent, misją Hobolite jest tworzenie oświetlenia tak funkcjonalnego, jak pięknego. W ofercie...
5
Newell - huby USB z czytnikami kart pamięci
Newell - huby USB z czytnikami kart pamięci
W ofercie marki Newell pojawiły się nowe huby USB do notebooków (i nie tylko), które oprócz dodatkowego zestawu złącz oferują także czytnik kart SD i microSD. Jest...
9
Powiązane artykuły