Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Styczeń 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.

Niedawno pisaliśmy o mobilnej stacji Argus 600, a już Newell prezentuje kolejny model. Power Station Newell Samra 500 oferuje aż 532 Wh (36 A, 14,8 V) pojemności. Zapewni to odpowiedni zapas energii wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych źródeł prądu.

Urządzenie bazuje na litowo-jonowym akumulatorze i jest naprawdę kompaktowe - przy wymiarach 180 x 210 x 250 mm waży 5,28 kg. Wyposażone zostało w 12 popularnych gniazd i portów:

  • 1 port USB-C (wspierający nowoczesny standard szybkiego ładowania Power Delivery 60 W)
  • 2 gniazdka AC (kompatybilne z różnymi typami wtyczek elektrycznych)
  • 4 porty USB typu A (w tym 2 porty ze wsparciem technologii Quick Charge 3.0)
  • 1 gniazdo zapalniczki samochodowej (12 V - 10 A)
  • 4 gniazda DC (12 V - 5 A)

Dzięki takiej różnorodności gniazd z łatwością można ładować lub zasilać m.in. smartfony, laptopy, drony, lampy, pady do gier, telewizory lub monitory.

4 sposoby ładowania stacji

Wejście DC, w które wyposażono stację, gwarantuje wiele sposobów ładowania. Oprócz tradycyjnego zasilacza, który podłączysz do gniazdka elektrycznego, w zestawie znajdziesz również kabel z wtyczką do gniazdka zapalniczki samochodowej oraz kabel ze złączem MC4 do paneli solarnych. Urządzenie może być również ładowane za pomocą portu USB-C.

Poza tym czas ładowania można skrócić, wykorzystując dwa różne źródła zasilania. Urządzenie umożliwia jednoczesne korzystanie z wejścia DC oraz portu USB-C wspierającego technologię Power Delivery (60 W).

Czas pełnego ładowania stacji z tradycyjnego gniazdka elektrycznego wynosi od 6 do 7 godzin.

Kontrola procesu ładowania

Power Station Newell Samra 500 została wyposażona w podświetlany ekran LCD, na którym znajdziesz wszystkie niezbędne dane związane z użytkowaniem stacji zasilania. To m.in. wskaźnik poziomu dostępnej energii, pozostały czas ładowania, a także informacje o aktualnie wykorzystywanych gniazdach i portach.

Przenośne źródło światła

Na obudowie stacji ładującej Newell Samra 500 znajdziesz podłużny panel LED, który sprawi, że wszechstronny power bank o nieprzeciętnych możliwościach zamieni się w przenośne źródło światła. Przycisk "LED" pozwoli szybko włączyć lub wyłączyć lampkę, a także skorzystać z 2 trybów specjalnych: "SOS" oraz migającego sygnału świetlnego.

Newell Samra 500 - cena i dostępność

Power Station Newell Samra 500 jest już dostępny w sprzedaży. Promocyjna cena w sklepie infoto.pl wynosi aktualnie 1424,50 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7
Powiązane artykuły